Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?

Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?

Priklausomai nuo žandikaulio kaulo būklės ir prieš kiek laiko prarastas dantis, Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ danties implantacija atliekama šiais skirtingos trukmės metodais: momentinis, atraumatinis, tradicinis.

Momentinė danties implantacija

Momentinė kelių ar vieno danties implantacija taikoma tuoj pat išrovus arba kitaip praradus vieną arba kelis dantis – be skausmo, be tinimo, be jokio diskomforto. Tuomet sugijusios dantenos nepatiria antrosios chirurginės intervencijos antrojo apsilankymo metu ir nėra dar vieno gijimo laikotarpio po danties rovimo prieš implantavimą.

Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
Momentinė danties implantacija taikoma išsyk netekus danties

Pritaikius momentinę danties implantaciją, pacientas išeina iš odontologo kabineto su laikinais atkurtais dantimis, todėl nė trupučio nenukenčia gyvenimo kokybė. Tvirti laikini dirbtiniai dantys beveik nesiskiria nuo nuolatinių – su jais galima toliau šypsotis, kramtyti maistą ir tęsti įprastą gyvenimo būdą. Skirtumas tik toks, kad laikini dantys yra labiau imlūs spalvotų gėrimų bei maisto spalvai.

Visiškai suaugus danties implantams su žandikaulio kaulu, antrojo apsilankymo pas odontologą metu pritvirtinami nuolatiniai dirbtiniai balti estetiški dantų vainikėliai, visiškai nesiskiriantys nuo nuosavų dantų arba už juos taisyklingesni.

Pabrėžtina, kad momentinė danties implantacija taikoma praradus dantį būtent tą pačią dieną, kol dar nepradėjo gyti žandikaulio kaulo alveolė – išrauto danties šaknies vieta. Todėl šis dantų atkūrimo būdas ir pavadintas momentine arba betarpiška danties implantacija.

Atraumatinis, arba belopis, dantų implantavimas

Atraumatiniu implantavimo būdu įsriegiami implantai vietoje seniau, ne tą pačią dieną, išrautų dantų, kol dar nesunykęs žandikaulio kaulas. Nedaromi jokie pjūviai, tik dantenose suformuojama implanto diametro skylutė ir į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties implantas.

Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
Atraumatinio implantavimo metu be jokių pjūvių ir be siūlių suformuota dantenose skylutė ir įsriegtas implantas

Atraumatinis danties implantavimo būdas skiriasi nuo tradicinio tuo, kad nėra pjūvių, o nuo momentinio – kad dantys implantuojami būtent anksčiau prarastų vieno ar kelių dantų vietoje. Tai labai smulki chirurginė intervencija, atliekama su vietine nejautra pan., kaip danties rovimas ar plombavimas.

Tradicinis dantų implantavimas

Tradicinis dantų implantavimas atliekamas, kai dantis prarastas labai seniai, ir žandikaulio kaulas pradėjęs atrofuotis arba yra pažeistas dėl kitų priežasčių ir dar nesugijęs. Todėl pirmiausia reikia žandikaulio kaulą priauginti (jei nėra galimybės sriegti ROOT implantus) ir sugydyti.

Vieno bei kelių pavienių dantų implantacijai sveikame arba sugydytame žandikaulio kaule standartiškai užtenka 3-jų apsilankymų pas implantuojantį odontologą:

 • Atveriamos dantenos, įsriegiamas implantas, ir pagal konkrečią situaciją ant implanto iš karto tvirtinamas laikinas danties vainikėlis arba gijimo galvutė.
 • Jei žandikaulio kaulas yra tankus, tvirtas, ir įsriegtas implantas žandikaulyje tvirtai laikosi, ant implanto tvirtinama gijimo galvutė. Ji reikalinga, norint suformuoti dantenas ir paruošti jas protezavimui, kad neliktų implantas „plikas” ir neužsitrauktų ant implanto dantenos.
 • Ant priekinių dantų implantų (arba „Visi ant 4“ sistemoje) visada tvirtinamos ne gijimo galvutės, bet laikini tvirti vainikėliai. Jų paskirtis – gražiai suformuoti dantenų kraštą, kad pacientas galėtų laisvai šypsotis ir geriau jaustųsi, kol bus pagamintas nuolatinis danties vainikėlis. Ant implantuojamų krūminių dantų laikini vainikėliai tvirtinami, jei dantys prarasti labai seniai, ir natūralaus dantenų krašto nepavyksta suformuoti gijimo galvute.
 • Jeigu nėra stabdančių gijimą priežasčių, siūlai išimami po 7–10 dienų. Žandikaulio kaulo ir dantenų gijimo trukmė yra įvairi; ją sąlygoja paciento sveikatos būklė ir gyvenimo būdas. Pvz., rūkymas stabdo gijimą.
 • Ne anksčiau kaip po 2 mėn. nuo implantacijos prigijus danties implantui, tvirtinamas nuolatinis danties vainikėlis. Per tiek laiko paaiškėja, ar implantas prigijo.
Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
Tradicinės implantacijos metu ant įsriegto implanto pritvirtinta gijimo galvutė ir užsiūtas dantenų pjūvis
Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
Visiškai sugijus žandikaulio kaului, tvirtinamas nuolatinis estetiškas dantis

Dengiamasis varžtelis

Jei dėl silpnos kaulo struktūros implantas įsisriegia mažesne jėga, ant jo tvirtinamas ir po dantenomis paslepiamas dengiamasis varžtelis. Dantenos užsiuvamos ant varžtelio, kad implantas negautų kramtymo krūvio ir paliekamas ilgiau gyti, kad suaugtų su kaulu.

 • Po 1 savaitės sugijus dantenoms, išimami siūlai
 • Po 2-3 mėn. atveriamas implantas, nusukamas dengiamasis varžtelis prisukama gijimo galvutė, ir dantenos vėl susiuvamos.
 • Po 1 savaitės išimami siūlai, nuimamas atspaudas ir gaminami vieno ar kelių implantuojamų dantų nuolatiniai vainikėliai, kurie tvirtinami tik visiškai sugijus žandikaulio kaului.
 • Po kitos 1 savaitės uždedamas nuolatinis dantis

Apsilankymų odontologijos klinikoje kiekis ir implantacijos procedūros yra tokios pačios tiek implantuojant vieną dantį, tiek kelis, tiek dantų tiltą. Beje, daugiau nei 2 dantų be implantų tilto nerekomenduojame. Kuo vainikėlių su implantais tilte yra daugiau, tuo tiltas yra patvaresnis, stabilesnis, ilgiau tarnauja ir nesulūžta.

Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
Viršutinio žandikaulio priekiniai dantys prieš implantaciją, o apatinio žandikaulio implantuoti 4 priekiniai dantys iš eilės
Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
22 ir 12 dantys implantuoti, 11 ir 21 d. vainikėliai. Šonuose atramos
Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
Abiejų žandikaulių dantys po trūkstamų dantų implantacijos

Nesugijęs žandikaulio kaulas iki dantų implantacijos gali būti dėl šių priežasčių:

 • Priauginus kaulo dalį, reikalingą dantų implantacijai
 • Po danties ar paties žandikaulio traumos.
 • Neprofesionaliai išrovus dantį ir pažeidus žandikaulio kaulo sienelę.
 • Dalis žandikaulio kaulo gali būti suardyta negydomo gendančio danties pūlinio arba cistos.
 • Žandikaulio kaulas gali būti pažeistas onkologinių susirgimų.

Visais atvejais prieš dantų implantaciją būtina palaukti, kol žandikaulio kaulas visiškai sugis.

Kompiuterinis implantacijos planavimas

Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?
Kiek laiko užtrunka dantų implantacija?

Sudėtingesniais dantų implantacijos atvejais implantų padėtis žandikaulio kaule nustatoma kompiuterinio planavimo būdu. Į kompiuterį suvedami dantų implantų krypčių, ilgių, dydžių ir kiti individualūs duomenys: danties forma, kryptis, sukandimas, dantenų spalva, storis, kontūras ir pan.

Dantų implantacijos metu atkuriami ne tik dantys. Seniau praradusiųjų dantis arba su amžiumi nyksta dantenos ir žandikaulio kaulas, todėl tenka pastorinti dantenas, formuoti dantenų liniją, pastorinti žandikaulio kaulą ir atkurti, koreguoti arba suformuoti visas kitas kiekvieno paciento konkrečias burnos ertmės dalis, jų išvaizdą ir parametrus. Kad kiekvienas pacientas galėtų džiaugtis atkurtais dantimis, visaverčiu maistu ir gyvenimu.

Visais atvejais „Nobel Biocare“ dantų implantų garantija, galiojanti apie 70-yje užsienio šalių, suteikiama visam paciento gyvenimui. Tokią garantiją užtikrina visame pasaulyje žinomi šio ženklo kokybiški implantai, įsriegti Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ patyrusiųjų specialistų rankomis.

Facebook