Dantų protezavimo būdai

Odontologijos klinika UAB „Angitia“ yra sudariusi sutartį su Kauno miesto teritorine ligonių kasa, todėl dantų protezavimas gali būti kompensuojamas šiems pacientams: senjorams; vaikams iki 18 m. amžiaus; asmenims, turintiems nustatytą nedarbingumą; pacientams, sergantiems veido ir žandikaulių onkologinėmis ligomis. Maloniai prašome kreiptis dėl dantų atkūrimo į kliniką „Angitia“ ir pasinaudoti numatytomis kompensacijomis.

Pacientams, neatitinkantiems išvardintų kriterijų, galimas dantų protezavimas išsimokėtinai su „General Financing“ (GF) banku, teikiančiu lizingo paslaugą.

Dantų protezavimas – tai prarastų dantų atkūrimas patvariais dirbtiniais dantų vainikėliais, savo spalva, dydžiu, forma ir bendra išvaizda nesiskiriančiais nuo natūralių dantų arba dar baltesniais, taisyklingesniais, todėl gražesniais už prarastus.

Dantų protezavimo būdai
Atkurti dantys – atkurtas gyvenimo džiaugsmas
Dantų protezavimo būdai
Tobuli šiuolaikiniai dantų protezai pranoksta pacientų lūkesčius

Šią puikią galimybę užtikrina šiuolaikiniai aukštos kokybės medžiagų dantų vainikėliai ir pažangios skaitmeninės technologijos. Todėl dantų protezai pritaikomi labai tiksliai ir pateisina tiek pacientų, tiek protezuojančiųjų „Angitia“ klinikos odontologų abipusius aukštos darbo kokybės lūkesčius.

  • Dantų protezais atkuriamas reikiamas prarastų dantų kiekis – nuo vieno arba kelių dantų iki viso žandikaulio dantų lanko
  • Iš gausybės protezavimo metodikų kiekvienam pacientui pritaikomi individualūs sprendimai pagal prarastų dantų kiekį, jų vietą žandikaulyje bei žandikaulio būklę
  • Dantų protezai sugrąžina šypseną ir kramtymo funkcijas, todėl sprendžia daug sveikatos ir socialinių problemų.

Kada reikia dantis protezuoti?

  • Kai dantų ėduonis suardo ženklią dantų dalį, o plombavimo pagalba neįmanoma pilnai atkurti buvusiojo dantų dydžio bei išvaizdos, dantys apvelkami karūnėlėmis
  • Kai visiškai nebelieka nei danties, nei šaknies
  • Kai nelieka ką apvilkti, belieka sriegti dantų implantus, ir dirbtinį danties vainikėlį tvirtinti ant implanto.

Visais dantų praradimo atvejais gelbsti Kaune įsikūrusi odontologijos klinika „Angitia“, sukaupusi vertingą dantų protezavimo patirtį nuo 1994 m.

Kokiais protezais atkuriami dantys?

„Angitia“ klinikoje atkuriami pacientų prarasti dantys arba ženklios jų dalys tik šiuolaikiniais protezais – estetiškais, patvariais, pagamintais iš kokybiškų, sertifikuotų Lietuvoje ir ES dantų protezavimo medžiagų.

Šiuolaikinės odontologijos skaitmeninės technologijos leidžia taikyti gausią dantų protezavimo sprendimų įvairovę. Kokie dantų protezai ir protezavimo metodikos kiekvienu atveju labiausiai tinka, priklauso nuo kiekvieno paciento unikalios burnos situacijos.

Dantų protezavimo būdai

Klinikos „Angitia“ Kaune protezuojantys odontologai kruopščiai įvertina žandikaulio kaulo, alveolės, protezuojamų bei likusiųjų dantų būklę ir kiekvienas individualus protezavimo būdas pasirenkamas tik aptarus su pacientu visas aplinkybes, įskaitant ir dantų protezavimo kainą.

Nors pacientų su identiška burnos situacija beveik nėra (tose pačiose vietose tokiu pačiu prarastų dantų kiekiu, žandikaulio kaulo lanku, jo būkle ir t. t…) ir praktiškai visi dantų protezavimo sprendimai yra sąlyginai individualūs, tačiau išskiriamos dvi pagrindinės dantų protezų grupės: išimami, tarp jų – ir plokšteliniai bei dantų plokštelės ant implantų, bei fiksuojami. Abi šios kategorijos dar skirstomos į gausią dantų protezų ir protezavimo metodikų įvairovę, sėkmingai taikomą Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ pacientams.

Išimami dantų protezai

  • Išimami pilni protezai
  • Išimami daliniai protezai (lanko atraminiai: protezai, dantų plokštelių fragmentai, sijos)
  • Mišrūs, arba hibridiniai protezai, kai vieno žandikaulio protezuoti visi dantys, o kitame žandikaulyje yra dalis nuosavų dantų. Hibridiniai protezai gali būti teleskopiniai, užmaunami ant parengtų šiam protezavimui nuosavų dantų ir sujungti su plokštelinių dantų protezų fragmentais. Jų kaina priklauso nuo atkuriamų dantų kiekio.

Išimami dantų protezai yra ne tokie patogūs, kaip fiksuojami, tačiau išimami pasirenkami dėl žemesnės kainos.

Dantų protezavimo būdai
Išimami dantų protezai: 1 - lanko atraminis protezas; 2 – dalinė 3-jų dantų plokštelė; 3 ir 4 – pilni tradiciniai dantų protezai

Fiksuojami dantų protezai

Fiksuojami dantų protezai tvirtinami paciento burnoje protezuojančiojo odontologo, ir pats pacientas šių protezų neišiminėja. Dantų protezų tvirtinimas priklauso nuo atkuriamo danties kiekio: jei kietųjų danties audinių užtenka, dirbtinis vainikėlis tvirtinamas tiesiai ant parengto protezavimui nušlifuoto danties likučio. Jei natūralaus danties kietųjų audinių likę pernelyg mažai, danties likučius paruošiame protezavimui, naudodami įvairias papildomas odontologines priemones.

Dantų protezavimas fiksuojamais dantų protezais apima gausią metodikų įvairovę, grupuojamą į dvi pagrindines kategorijas: tai mikroprotezavimas ir paprastas dantų protezavimas. Abu šie dantų atkūrimo būdai taikomi odontologijos klinikoje „Angitia“.

Mikroprotezavimas

Kaip rodo pavadinimas, mikroprotezavimo metodika atkuriami ne pilni dantų vainikėliai, bet įvairaus dydžio trūkstamos jų dalys. Pagrindiniai mikroprotezavimo būdai, taikomi odontologijos klinikoje „Angitia“, yra šie: dantų užklotai, porceliano laminatės, daliniai dantų vainikėliai.

Dantų užklotai naudojami, kai dantis dar yra gyvybingas, tačiau suirusi jo dalis yra tokia didelė, kad net ir sėkmingai atkūrus plombine medžiaga, didelė plomba ilgai neatlaikytų kramtymo krūvio. Danties užklotą galima palyginti su labai didele plomba, pagaminta iš labai tvirtų dantų protezavimo medžiagų ir tvirtinamą tik ant danties viršaus.

Dantų protezavimo būdai
Sugydyto danties „ažūriniai“ likučiai apjuosti specialiu žiedu tiksliam danties kontūro formavimui
Dantų protezavimo būdai
Tas pats dantis, protezuotas labai tvirtu užklotu, tarsi didele plomba

Dantų laminatės – ypač plonos ir patvarios porceliano plokštelės, pritvirtintos prie danties išorinio paviršiaus ir apie 2/3 apgaubdamos vidinę jo pusę, paslepia įvairius įgytus arba įgimtus danties defektus (traumų, ėduonies pasekmes) ir tobulai atkuria danties išvaizdą. Laminatės, tvirtinamos ant viršutinio danties emalės sluoksnio, nepažeidžia gilesnių danties audinių, nereikia chirurginių operacijų ir kitų intervencijų.

Dantų protezavimo būdai
Tvirtos ir lengvos porceliano laminatės –tausojanti dantis tobula estetinė jų korekcija

Daliniai dantų vainikėliai yra didesni už laminates bei dantų užklotus. Šiais vainikėliais protezuojami labiau pažeisti dantys, kai laminačių arba dantų užklotų nebepakaktų. Daliniai dantų vainikėliai stabiliai pritvirtinami ant likusios danties dalies ir ją pilnai uždengia. Savo išvaizda ir patogumu modernūs daliniai vainikėliai praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, kainuoja daug mažiau nei dantų implantai, ir nereikia chirurginės intervencijos kaip implantacijos metu.

Jei dantis yra labai stipriai pažeistas, labai svarbu kuo skubiau kreiptis į odontologą, kol to danties yra nors kiek likę. Visiškai suirus dentinui arba visai netekus danties, dalinių vainikėlių panaudoti nėra galimybių, ir tektų ieškoti brangesnių alternatyvų.

Paprastas dantų protezavimas

Kai danties vainikėlio nėra arba beveik nėra, protezuojama paprastais būdais: dantų kaiščiais, įklotais (kultimis), pilnais dantų vainikėliais ir dantų tiltais.

Dantų protezavimo būdai
Jei šaknys sveikos arba sugydytos, danties likučiai tinka protezavimui
Dantų protezavimo būdai
Trapus ir silpnas danties vainikėlis su stiklo pluošto kaiščiu
Dantų protezavimo būdai
Stiklo pluošto kaištis kartu su vainikėlio likučiais sutvirtintas cirkonio įklotu

Stiklo pluošto dantų kaiščiu sutvirtinama nedidelė nuosavo danties vainikėlio dalis, išlikusi kartu su sugydyta ar pergydyta šaknimi. Po dantų šaknų kanalų gydymo dantis dažniausiai lieka negyvas ir todėl trapesnis. Sutvirtinus tokį dantį kaiščiu, galima išvengti lūžio. Kai danties vainikėlio likę ypač mažai, dedamas kaištis ir su specialiu cementu pritvirtintas įklotas (kultis), kad būtų ant ko užmauti vainikėlį.

Aukso, cirkonio oksido arba titano įklotai (kultys) naudojami, kai danties nebelikę, tačiau dar yra sveikos arba patikimai ir ilgam sugydytos šaknys. Tuomet įkloto (kulties) viena dalis įtvirtinama į danties šaknį, o kita dalis paliekama virš danties šaknies. Viršutinė danties įkloto, arba kulties, dalis apmaunama vainikėliu panašiai kaip nušlifuotas ir parengtas protezavimui dantis arba sąlyginai – tarsi bazinė vainikėlio dalis.

Dantų protezavimo būdai
Sugydytos šaknies danties vainikėlį galima atkurti įkloto pagalba
Dantų protezavimo būdai
Priekinis dantis, protezuotas metalo įklotu, ant kurio bus užmautas vainikėlis

Pilni dantų vainikėliai naudojami protezavimui be kaiščių, įklotų (kulties), kai nevisaverčio, tačiau sugydyto arba patyrusiojo traumą likusio danties kiekio užtenka vainikėlio tvirtinimui ir be šių papildomų priemonių. Protezuojamų dantų vainikėliai gali būti tvirtinami ant pavienių bei reikiamo kiekio dantų iš eilės arba jungiami į dantų tiltus.

Dantų protezavimo būdai
Krūminių dantų vainikėliai, skirti pavienių nevisaverčių dantų protezavimui
Dantų protezavimo būdai
Priekinių dantų vainikėlių tiltas, skirtas išsyk apvilkti ir sutvirtinti visus 4 dantis

Dantų vainikėliai ir tiltai gaminami pagal individualius paciento dantų atspaudus ir paciento pasirinktas medžiagas įvertinus, kurie dantys atkuriami ir koks kramtymo krūvis jiems teks. Priekiniai dantys estetiškiau atrodys iš bemetalės keramikos su cirkonio arba porceliano apdaila. Krūminius dantis dėl didelio kramtymo krūvio galima protezuoti metalo keramikos – tvirto chromkobalto bazinės dalies su cirkonio apdaila vainikėliais.

Kad pacientas galėtų valgyti, šypsotis ir su nušlifuotais jautresniais dantimis nejaustų jokio diskomforto – kol gaminami nuolatiniai vainikėliai, 2–4 savaites naudojamasi laikinais dantų vainikėliais.

Dantų protezavimo būdai
Kiekvienas dantis nušlifuotas ir paruoštas fiksuotam protezavimui
Dantų protezavimo būdai
Tie patys dantys su protezuotais atskirais vainikėliais

Dantų vainikėliai gali būti sujungiami į dantų tiltus, jei reikia protezuoti daugiau nei vieną dantį.

Kauno odontologijos klinika „Angitia“ nerekomenduoja ilgų tiltų nei apvelkančių vainikėliais kiekvieną paruoštą danties likutį, nei juo labiau – atkuriančių daug prarastų dantų iš eilės. Tiltinių protezų kaina priklauso nuo vainikėlių kiekio.

Paprastas dantų protezavimas, atkuriant kiekvieną dantį fiksuotais dantų protezais – dantų kaiščiais, įklotais arba be jų (jei užtenka likusio danties kiekio), yra daug pranašesnis, palyginus su pilnumoje prarastojo danties atkūrimu. Prarastieji dantys atkuriami arba implantais, arba – dantų tiltais, kuomet šlifuojami šoniniai atraminiai dantys. Be to, kaiščiai, įklotai ar vainikėliai be implantų yra pigesni, tad ir dantų protezavimo kaina yra žemesnė, o ir pats dantų protezavimas nereikalauja chirurginės intervencijos. Todėl galima dar kartą pabrėžti, kad labai svarbu kreiptis į odontologą kuo anksčiau, kol dar likę nors kiek sveiko danties, net jei beliko tik šaknis.

Dantų protezavimo kainos klinikoje „Angitia“

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR

Dantų vainikėliai

Cirkonio oksido keramikos pilno kontūro monolitinis vainikėlis be sluoksniuotos keramikos 400
Cirkonio oksido keramikos nepilno kontūro vainikėlis su sluoksniuota keramikos („porceliano“) apdaila 450
IPS e. max Press vainikėlis (ličio disilikato bazinė dalis, stiklo keramikos apdaila) 450
Metalo keramikos vainikėlis 300
Laikinas plastmasinis vainikėlis 30–70
Vieno vainikėlio cementavimas 15
Štampuoto, lieto arba keramikos vainikėlio nuėmimas 15

Išimami dantų lanko protezai, plokštelės

Dantų lanko arba dalinės plokštelės kabliukas 40
Betarpiška, arba dalinė, plokštelė nuo vieno iki kelių dantų nuo 60
Vieno žandikaulio pilna dantų plokštelė 400
Dantų plokštelė ant lokatorių 700
Plokštelės perbazavimas (koregavimas) 60

Kiti protezavimo būdai ir priemonės

Sluoksnuoto cirkonio („porceliano“) laminatė 600
Metalinias vienašaknis kultinis įklotas 120
Bemetalės keramikos užklotas 400-450
Stiklo jonomerinis cementas stiklo pluošto kaiščiui 15
Stiklo pluošto kaištis 20
Danties atkūrimas su stiklo pluošto kaiščiais 60
Individualus šaukštas su medžiaga, skirta nuimti dantų atspaudą 50
Alginatinis arba silikoninis atspaudas 15
Danties trūkstamos dalies atkūrimas modelyje, nuėmus paciento dantų atspaudą. 15–25
Tel. + 370 699 05758
Facebook