Dantų plokštelės

Dantų plokštelės vyresnės kartos žmonėms primena kietus, nepaslankius, o kartais ir iškrentančius sovietmečio laikų tradicinius plokštelinius dantų protezus. Ilgą laiką tai buvo praktiškai vienintelis bedančių žandikaulių dantų atkūrimo būdas. Dėl savo žemos kainos, palyginus su kitais viso žandikaulio dantų protezavimo būdais, plokšteliniai dantų protezai naudojami ir šiais laikais.

Dantų plokštelės

Tačiau Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ naudojamų dantų plokštelių kokybė šiandien jau ne ta, kurią dar mena ne tik sovietmečio kartos vyresniojo amžiaus žmonės, bet ir pačios klinikos vadovas Mindaugas Gaučys, protezuojantis dantis nuo pat klinikos įkūrimo 1994 m.

Šiuolaikinės žmogaus anatomijos bei fiziologijos žinios ir atkuriamosios odontologijos naujausi pasiekimai leidžia pagaminti ne tik labai tvirtus, estetiškus dirbtinius dantis, praktiškai nesiskiriančius nuo natūralių dantų, bet ir pačias dantų protezų plokšteles, labai panašias į natūralias dantenas.

Dantų plokštelės
Šiuolaikinių dantų plokštelių dantys yra balti, taisyklingi, tvirti ir gražūs

Dirbtiniai dantys plokštelėse yra panašūs į nuosavus dantis bei dantenas ne vien tik išvaizda, bet ir paslankumu. Natūralūs žmogaus dantys žandikaulio atžvilgiu yra šiek tiek amortizuojantys ir paslankūs. Jeigu natūralūs dantys būtų visiškai nepajudinami, jie greičiau sulūžtų.

Dantų plokštelės paslankumas kartu su dirbtiniais dantimis yra ypač svarbus, nes dirbtiniai dantys yra negyvi ir nejautrūs. Todėl pats žmogus turi protu suvokti, kokio kietumo maistą galima kąsti, nes dantų pagalba kietumo neįvertins. Dirbtiniai dantys yra pritaikyti kramtyti įprastą maistą, ir nepritaikyti ne maisto produktams, pvz., atidarinėti butelius, gliaudyti riešutus ir pan.

Dantų plokštelės
Nebrangios šiuolaikinės dantų plokštelės, natūraliai atrodančios burnos aplinkoje – tikras išsigelbėjimas praradusiems visus dantis

Šia amortizuojančia savybe pasižymi ne tik modernių, paminkštintų nailono plokštelių dirbtiniai dantys, bet ir visi išimami šiuolaikiniai dantų protezai, naudojami Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“. Visi dantų protezai gaminami individualiai, tiksliai pritaikyti prie kiekvieno paciento žandikaulio formos.

Dantų plokštelės ant implantų

Nors šiuolaikinės dantų plokštelės sprendžia daug socialinių, maisto kramtymo ir sveikatos problemų, tačiau yra ir „kita medalio pusė“: ją nešiojantis žmogus turi jaustis patogiai tarsi su nuosavais dantimis ir neturėti net prielaidų, kad ta plokštelė, skirta dantims, gali iškristi su visais dantimis. Jei nė viename žandikaulyje nėra nė vieno danties, plokštelinių protezų nėra prie ko tvirtinti. Neretai tokiu atveju siūlomi plokštelę prie gomurio tvirtinantys klijai – kasdienis rūpestis, ir ne visi nešiojantys plokšteles gerai jaučiais su suteptu klijais gomuriu.

Dantų plokštelės
Dantų plokštelės ant implantų yra daug aukštesnis funkcionalumo lygis nei tradicinės plokštelės be implantų

Tvirčiausias, stabiliausias ir patikimiausias plokštelinių protezų tvirtinimo būdas yra dantų plokštelė ant implantų. Plokšteliniai, arba tradiciniai, dantų protezai ant implantų yra pigesnė dantų atkūrimo alternatyva, palyginus su viso žandikaulio dantų implantacija. Egzistuoja labai daug šio metodo variantų, naudojamų priklausomai nuo burnos situacijos – prarastų dantų kiekio, vietos ir žandikaulio kaulo būklės.

Dantų plokštelės
Bedančio žandikaulio dantų plokštelės, pritvirtintos klijais, niekada nesilaikys taip stabiliai, kaip plokštelės ant implantų
Dantų plokštelės
Nuimama dantų plokštelė, pritvirtinta ant implantų lokatorių tarsi stiprių magnetų, užtikrina visišką dantų lanko stabilumą

Su stabiliai pritvirtintais dantų protezais ant implantų pacientai užmiršta visus nepatogumus. Abiejuose žandikauliuose dantų plokštelės ant implantų gali būti tvirtinamos dažniausiai vienu iš šių metodų:

  • Ant rutulinių ir kitų įvairių užraktų
  • Ant dviejų ar daugiau dantų implantų
  • Ant sijomis sujungtų dantų implantų
Dantų plokštelės
Tradicinė dantų plokštelė, uždedama ant 4-ių sutvirtintų sijomis implantų, yra labai tvirta, stabili ir ilgalaikė

Dantų vainikėliai ant atskirų dantų implantų (nesujungtų sijomis), kelių dantų tiltas ant 2-jų implantų arba viso bedančio žandikaulio dantų implantavimo sistemos ant 3-jų (trijų) arba 4-ių (keturių) implantų – tai jau dantų implantacija, už kurią tobulesnio prarastų dantų atkūrimo būdo iki šiol odontologija dar nežino.

Dantų plokštelių kainos

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Dalinės plokštelės kabliukas 40
Betarpiška, arba dalinė, plokštelė nuo vieno iki kelių dantų nuo 60
Vieno žandikaulio pilna dantų plokštelė 400
Dantų plokštelė ant lokatorių 700
Plokštelės perbazavimas (koregavimas) 60
Tel. + 370 699 05758
Facebook