Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas –
dantų spalvos ir formos grožio patvarus derinys

Estetinio dantų plombavimo procedūra asocijuojasi su grožiu. Dantų estetika – tai ideali dantų švara, balta, lyg sniegas, spalva ir daili forma. Tai atkurta ir patobulinta natūraliai graži dantų išvaizda, visiškai sugrąžinta dantų funkcija, patraukli šypsena ir gyvenimo džiaugsmas.

Estetinis dantų plombavimas
skauda dantį

Deja, ne kiekvienas ir ne visada gali pasigirti tokiu pozityviu deriniu. Ypač – jei dantys nuskilę, su defektais, dėmėti. Jei tokias problemas yra patyrę priekiniai dantys – nejauku net prasižioti. Tuomet prisimenamas estetinis dantų plombavimas.

Estetinis dantų plombavimas – sąlyginai nebrangus ir labai operatyvus estetinės odontologijos sprendimas, atkuriantis taisyklingus dantis, visavertes funkcijas ir natūralų jų grožį, ypač svarbų viršutinių priekinių danų išvaizdai.

Estetinė plomba – lyg nuosavo danties dalis

Estetinių plombų pagalba tobulai atkuriame danties skaidrumą, formą, dydį ir identišką spalvą taip, kad atkurtos dalies niekas nepastebėtų „plika akimi“, nebent specialiai apžiūrėję odontologai specialistai.

estetinio plombavimo specialistai
„Angitia“ klinikos estetinio plombavimo specialistė odontologė Gintarė Krukienė ir jos rankomis sugrąžinti naujam gyvenimui pacientų dantys. Asmeninio archyvo nuotrauka

Estetinė plomba, suformuota klinikos „Angitia“ profesionalios odontologės Gintarės Krukienės rankomis, tampa tvirta, patvaria ir nedaloma kiekvieno paciento atkurto danties dalimi:

  • Atkuriami pažeisti dantų ėduonies dantys bei nuskilusios dantų dalys
  • Panaikinama diastema (didelis tarpas tarp priekinių dantų) bei kiti dideli tarpdančiai
  • Atkuriamas nudilusių dantų kramtomasis paviršius
  • Plombine medžiaga padengiami apnuoginti dantų kakleliai ir sustabdomas jų dilimas bei korozija
  • Taisyklingai suformuojami kreivai išdygę dantys
  • Panaikinami kiti smulkūs dantų defektai

Tik kokybiškos estetinio plombavimo medžiagos

Estetiniam dantų plombavimui naudojame šveicariškas medžiagas, labai panašias į danties audinius, todėl išgaunamas ne vien tik danties dailumas. Dantys su atkurta estetine plomba yra tokie pat tvirti, kaip ir sveiki natūralūs dantys. Estetinės plombos medžiagos yra artimos kietųjų danties audinių struktūrai – dentinui ir danties emaliui; kaip tik šie sluoksniai ir atkuriami. Be to, estetinėse plombose yra fluoro, stabdančio danties ėduonį. Tad po estetinio plombavimo dantys sugrąžinami į visavertį gyvenimą – galima drąsiai kramtyti įprastą maistą, nevaržomai bendrauti ir šypsotis.

estetinis plombavimas Kaune
Estetinė plomba efektyviai sukietinama helio lempos šviesa

Kaip vyksta estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas odontologijos klinikoje „Angitia“ Kaune atliekamas, kai reikalinga estetinė dantų spalvos, formos ir proporcijų korekcija. Šio plombavimo metu keliame tikslą išsaugoti dantų gyvybingumą ir kuo daugiau sveikų danties audinių. Todėl, kiek įmanoma, stengiamės danties audinių nešlifuoti. Tai ypač tausojantis dantų restauravimo būdas.

Estetinis dantų plombavimas reikalauja ypatingo profesionalumo, kruopštumo ir juvelyriško tikslumo. Įgudusiems „Angitia“ klinikos odontologams ši paslauga – tiesiog kasdienis darbas, atliekamas su meile.

Paskutinis šiuolaikinės odontologijos technologijų žodis ir klinikos odontologų patirtis bei kompetencija užtikrina puikų rezultatą – estetinio plombavimo metu trūkstamą danties dalį atkuriame pagal sveikų dantų spalvos ir formos pavyzdį.

dantų spalva

Kad danties ir estetinės plombos nedaloma visuma suspindėtų dar gaivesniu baltumu, prieš estetinį plombavimą siūlome burnos higienos procedūrą bei individualiai parinktą dantų balinimą. Nes plombos balinimui „nepasiduoda“. Tai reikštų, kad pritaikius estetinę plombą prie nebalintų dantų aplinkos ir išbalinus dantis vėliau, estetinė plomba primins buvusių dantų spalvą.

balti dantys
Danties paviršius prieš estetinį plombavimą įtrinamas specialia medžiaga, sustiprinančia plombos sukibimą su danties paviršiumi.
dantų balinimas
Plombavimo metu retrakciniu siūlu formuojami taisyklingi danties kraštai, o koferdamas palaiko sausą burnos ertmę.

Išbalinus dantis ir jų paviršių paruošus tvirtam sukibimui su estetine plomba, šios plombos spalva taikoma prie atgaivintos baltos dantų spalvos. Plombuojamo danties kraštas ties dantenomis viso plombavimo metu gražiai ir taisyklingai formuojamas retrakcinio siūlo pagalba, kuris išimamas baigus plombuoti, o natūralaus dydžio tarpdančiai formuojami matricomis – ypač plonomis metalinėmis juostelėmis.

Esant gausesniam seilėtekiui, burnos ertmė išklojama koferdamu – drėgmę sulaikančia specialia guma su rėmeliais, kad ant plombuojamo danties nepatektų seilės. Koferdamas praduriamas, pro skylę iškišamas plombuojamas dantis, ir procedūros metu kiti dantys neliečiami. Guma pradurtoje vietoje ties matomu dantimi fiksuojama specialiu žiedu.

Dirbdami preciziškai tiksliai, „Angitia“ klinikos patyrę odontologai plombuoja dantį estetine plomba šiais etapais:

  • sluoksnis po sluoksnio atkuriami prarasti danties audiniai,
  • pamažu atgaminama ir tobulinama danties forma bei dydis,
  • pagal dantų spalvos skalę priderinama labai tvirtos plombos spalva, identiška natūralių dantų spalvai.

Todėl užplombuotų dantų ir plombos spalva yra tolygi ir vientisa, savo blizgesiu ir forma nesiskirianti nuo šalia esančių sveikų arba protezuotų dantų spalvos.

Patvari saugių medžiagų plomba, sukietinta helio lempos šviesa, tvirtai sukibusi su danties paviršiumi, tampa tarsi vientisu labai patvariu danties monolitu, ir galima drąsiai kramtyti įprastą maistą. Tačiau, kaip ir su nuosavais dantimis, taip ir plombuotais, yra rizika bandyti įveikti ne maisto produktus, pvz.: perkąsti riešutų kevalus, kaulus, sudžiūvusią duoną ir pan.

graži šypsena
Po estetinio plombavimo dantukas poliruojamas specialiais polyrais, kad įgautų natūralų blizgesį

Užplombavus estetine plomba, dantis poliruojamas, kad užplombuoto danties paviršius kartu su plomba spindėtų lyg natūralių dantų ir šlifuojamas specialiais dantų aukštį sulyginančiais diskeliais, kad pacientas patogiai sukąstų.

Kada nerekomenduojamas estetinis plombavimas?

Estetinio dantų plombavimo nerekomenduojame, jei šalia plombuotino danties nėra kitų dantų, o ypač – jei prarasti visi krūminiai dantys. Tuomet tikslinga pirmiausia atkurti trūkstamus dantis, ir tik po to estetinėmis plombomis pašalinti priekinių dantų defektus. Kitu atveju gali trupėti plombų krašteliai. Kiekvienas dantis atlieka savo darbą, kiekvienam skirtas savas kramtymo krūvis. Jei netenkama krūminių dantų, kramtymo krūvis perkeliamas priekiniams dantims. Dėl šios priežasties gali trupėti ne tik estetinių plombų kraštai, bet neatlaikę padidinto krūvio greičiau prarandami ir patys dantys.

Svarbu estetinį dantų plombavimą patikėti labai patyrusiems, profesionaliai dirbantiems tikriems estetinės atkuriamosios odontologijos specialistams. Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ įgudę estetinio plombavimo odontologai jau daugiau nei ketvirtį amžiaus sugrąžina pacientams sveikų dantų grožį ir pasirūpina tinkamiausių metodų kompleksu Jūsų tobulai šypsenai.

Ilgalaikę estetinio dantų plombavimo kokybę garantuoja odontologų praktinio darbo patirtis nuo „Angitia“ klinikos įkūrimo 1994 m., labai tvirtų medžiagų šveicariškos dantų plombos ir šiuolaikinės estetinio plombavimo technologijos. Rezultatas – estetinės plombos net ties priekinių viršutinių dantų tarpdančiais dažniausiai laikosi po keliolika metų arba kol su paciento amžiumi atsiranda dantų sukandimo pokyčiai. Tad ši procedūra, galima sakyti, yra labai nebrangi ilgalaikė investicija į sveiką grožį ir visavertę dantų paskirtį.

Jeigu turite nuskilusių dantų arba patiriate kitų dantų estetikos problemų, kviečiame registruotis ir atvykti. Visų minimų Lietuvoje švenčių proga klinikoje „Angitia“ vyksta visų paslaugų akcijos, skelbiama šiame tinklalapyje arba FB-e, tad ir kaina būna žemesnė.

Estetinio plombavimo kaina

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Pilnas priekinio danties atkūrimas šviesoje kietėjančia plomba 100
Pilnas krūminio danties atkūrimas šviesoje kietėjančia plomba 80
Estetinių plombų poliravimas (1 vnt.) 5
Apsauginė kapa nuo bruksizmo (dantų griežimo) 60
Tel. + 370 699 05758
Facebook