Kas yra burnos chirurgija?

Burnos chirurgija, kaip sako pavadinimas, apima bet kokias chirurgines operacijas burnoje, nuo paprasčiausio danties rovimo iki dantų implantacijos bei sudėtingesnių žandikaulio kaulo operacijų. Burnos chirurgija ne tik sprendžia tiesiogines dantų bei žandikaulių problemas, bet ir pagerina veido estetinę išvaizdą ir sugrąžina patobulintą šypseną. Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“, sėkmingai dirbančioje nuo 1994 m., atliekamos šios burnos chirurgijos operacijos.

Danties rovimas

Senovėje dantų rovimas buvo pagrindinis odontologų darbas. Nors šiais laikais pažeisti dantys dažnai sugydomi, visgi rovimo paslauga dar neišnyko. Jei danties, ypač protinio, augimo kryptis yra labai netaisyklinga ir neįmanoma pataisyti arba vainikas lūžęs ar labai stipriai suiręs bei tapęs infekcijos židiniu ir netinka net protezavimui – dantį geriau išrauti.

Kas yra burnos chirurgija?
Burnos chirurgijos operacija odontologijos klinikoje „Angitia“. Nuotrauka iš „Angitia archyvo, 2018-04-25

Dantų implantacija

Odontologijos klinikos Kaune „Angitia“ vadovo implantuojančiojo odontologo Mindaugo Gaučio sėkmingos dantų implantacijos patirtis yra nuo 2001 m. Dantys implantuojami vieno žinomiausių pasaulyje švediškų dantų implantų gamintojo „Nobel Biocare“ ir šveicariškais ROOT dantų implantais bei dantų implantais, naudojant naujausias patentuotas metodikas.

ROOT dantų implantų išskirtinė savybė – trumpi, tvirti, ploni. Todėl šiuos implantus galima sriegti ir į plonesnį žandikaulio kaulą – į tokį, kuriame prieš sriegiant kitų gamintojų implantus, būtiną kaulo kiekį tektų priauginti. Tačiau ilgiau neatkūrus prarastų dantų būtent implantais, žandikaulio kaulas gali taip sunykti, kad nebepadės nė ROOT dantų implantai. Tuomet belieka žandikaulio kaulą priauginti.

Žandikaulio kaulo priauginimas

Dėl prarastų ir ilgą laiką implantais nepakeistų dantų arba nekokybiškų implantų gali prasidėti žandikaulio kaulo atrofija (nykimas, tirpimas), keistis jo forma; šie pokyčiai ypač būdingi vyresniojo amžiaus žmonėms.

Pridėjus trūkstamą žandikaulio kaulo kiekį, jis uždengiamas specialia membrana

Norint atkurti trūkstamą žandikaulio kaulo kiekį, atliekama kaulo priauginimo operacija. Apatinio žandikaulio kaulas priauginamas dirbtinio kaulo pakaitalu, pagamintu iš jaučio natūralaus kaulo. Jei žandikaulio kaulas labai sunykęs ir priauginti reikėtų labai didelio kaulo kiekio, tuomet trūkstama dalis priauginama nuosavo kaulo gabaliuku, paimtu iš kitos to paties žmogaus kaulo vietos ir pritvirtinama titano „vinutėmis“. Implantai sriegiami, tik sugijus kaului.

Nepriauginus žandikaulio kaulo, dažnai nėra galimybės įsriegti implantų. Kaip jau minėta, kartais kaulo priauginimo pavyksta išvengti, pasirinkus ROOT bei „Pterygoid“ arba ilguosius skruostikaulinius implantus „Zygoma“.

Sinuso dugno pakėlimas

Tai chirurginė burnos operacija, kurios metu į sinuso dugną pridedama papildomo kaulo kiekio. Tokiu būdu po sinuso dugnu priauginamas papildomas sluoksnis viršutinio žandikaulio kaulo, kad padidinus storį jo užtektų įsriegti danties implantą.

Natūralus kaulo pakaitalas, skirtas sinuso dugno pakėlimui

Sinuso dugno pakėlimui naudojamas tik natūralios kilmės dirbtinis kaulo pakaitalas, pagamintas iš jaučio kaulo, pašalinus lipidus bei riebalus ir paruoštas specialia technologija. Natūralus kaulo gabaliukas sinuso dugno pakėlimui nenaudojamas, nes galėtų pažeisti labai ploną sinuso dugno membraną.

Sinuso dugno pakėlimo chirurginė operacija Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ atliekama uždaru ir atviru būdu.

Danties šaknies chirurgija

Cistų šalinimas. Cista yra pūlingu skysčiu užpildyta ertmė. Ji susidaro ir žandikaulio kaule ties pažeisto bei negyvybingo danties šaknimi, ir dantenoje, ir pulpoje. Cistos formuojasi dėl įvairių priežasčių: danties ėduonies, traumų, nekokybiško dantų gydymo. Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ atliekamos cistų bei pakitusio kaulo šalinimo operacijos, siekiant išsaugoti ir sugydyti pažeistus dantis. Po cistos šalinimo operacijos pažeistas danties šaknies kanalas plombuojamas. Atskirais atvejais gali prireikti nupjauti nesugydomą danties šaknies viršūnę.

Danties šaknies rezekcija yra danties šaknies trumpinimas, nupjovimas per žandikaulio kaule atvertą langelį.

Kas yra burnos chirurgija?
Žandikaulio kaule atvertas langelis, per kurį pašalinama infekcijos paliesta negyvo danties šaknies viršūnė

Ši chirurginė operacija atliekama, kai šaknies kanalai yra suplombuoti, o viršūnėje prasidėjęs uždegimas ir tos viršūnės neįmanoma pasiekti kitais būdais. Tai vienas iš būdų pašalinti danties šaknies infekciją ir užkirsti kelią tolesniam jos plitimui.

Toks danties šaknies uždegimas iš pradžių nėra skausmingas. Skausmas jaučiamas, prasidėjus ūmiam uždegimui. Operuota danties šaknies ir dantenų vieta sugyja neskausmingai.

Ši chirurginė operacija atliekama retai, nes yra sudėtinga, o rezultatai gali būti ne visada ilgalaikiai. Sutrumpinta danties šaknis sunkiau atlaiko kramtymo krūvį, tad per ilgesnį laiką atsiranda kiti pažeidimai.

Danties šaknies viršūnės infekcija labiau būdinga protezuotiems ir negyviems dantims.

Danties šaknies hemisekcija, atskyrimas, amputacija; dantis netenka vienos iš turimų 2-jų, 3-jų ar 4-ių šaknų. Šiuolaikinės odontologijos technologijos ir klinikos „Angitia“ odontologų kvalifikacija bei ilgametė darbo patirtis leidžia nesugydomą šaknį ir amputuoti, ir patrumpinti jos galūnę

Kas yra burnos chirurgija?

Svarbu žinoti, kad po dantų šaknų rezekcijos bei hemisekcijos chirurginių operacijų neįmanoma suteikti garantijos, kiek laiko pavyks išsaugoti dantį. Vis tik patrumpinta danties šaknis arba sumažintas šaknų kiekis neatlaiko kramtymo krūvio tiek, kiek sveikos visavertės dantų šaknys.

Be abejo, svarbu ir kokio stiprumo kramtymo krūvis tenka toms sutrumpintoms šaknims arba sumažintam jų kiekiui. T. y., kokio kietumo maistą pacientas kramtys ir labai svarbu – ar neprarasta daugiau dantų, kurių krūvis visada perkeliamas likusiems.

Dantys, šalia kurių jau nėra kaimyninių dantų, padidintą krūvį atlaiko sunkiau ir prarandami sparčiau. Šių sudėtingų chirurginių operacijų prasmė kiekvienu atveju detaliai aptariama su pacientu.

Minkštųjų audinių plastika

Minkštųjų burnos audinių plastika – chirurginiu būdu šalinami minkštųjų burnos audinių įgimti arba įgyti defektai ir atkuriama natūrali jų anatominė išvaizda bei funkcija. Minkštųjų audinių korekcijos gali prireikti ir po sudėtingos dantų implantacijos ar kitų burnos ertmėje atliktų chirurginių operacijų.

„Angitia“ klinikoje atliekamos šios minkštųjų audinių plastikos operacijos:

Dantenų linijos atkūrimas, priauginimas. Dantenas tenka atkurti ties vienu arba keliais dantimis šiais atvejais: vykstant recesijaidantenų atsitraukimui nuo danties – ir po dantų implantacijos, nes ties prarastu ir ilgiau neatkurtu dantimi dantenos dažniausiai praranda formą. Dantenų priauginimo tikslas – apsaugoti dantis ir likusias dantenas nuo galimų pažeidimų, panaikinti nemalonius pojūčius (skausmą, padidėjusį dantų ir dantenų jautrumą) ar paprasčiausiai dėl estetikos.

Dantenų recesijos (atsitraukimo) atveju imama dalis audinių iš gomurio ir prisiuvama ties esamomis dantenomis ten, kur jų trūksta. Po dantų implantacijos praradusias formą dantenas galima atkurti ir implanto gijimo galvute arba laikinu danties vainikėliu; juos uždėjus dantenos pamažu atgauna buvusią formą.

Pastebėjus pirmus dantenų recesijos požymius, svarbu įvertinti ir lūpos pasaitėlio ilgį.

Lūpos pasaitėlio plastika, pakirpimas. Per trumpi viršutinės ir apatinės lūpos pasaitėliai turi įtakos dantenų recesijai (atsitraukimui), o viršutinės lūpos – dar ir diastemos susidarymui. Trumpas lūpos pasaitėlis labai nežymiai, bet nuolat tempia dantenas nuo dantų. Tokiu atveju minėtos pasekmės matosi per ilgesnį laiką, tad patrumpinti lūpos pasaitėlį visada geriau kuo anksčiau, kol dar neprasidėjo matoma dantenų recesija arba diastema.

Liežuvio pasaitėlio plastika, pakirpimas. Trumpas liežuvio pasaitėlis yra įgimtas defektas, apribojantis liežuvio galiuko judesius. Ekstremaliais atvejais net pasitaiko, kad jis yra pilnai suaugęs su burnos gleivine. Liežuvis „atlaisvinamas“ chirurginiu skalpeliu arba lazeriu jį atskyrus nuo trumpo pasaitėlio arba burnos gleivinės.

Dantenų pigmentacijos šalinimas. Dantenų paviršinės pigmentinės dėmės šalinamos infraraudonaisiais lazerio spinduliais, o esančios gilesniuose sluoksniuose veikiamos mėlynaisiais lazerio spinduliais. Tai visiškai saugus ir neskausmingas pigmentinių dėmių šalinimo būdas, nepažeidžiantis pačių dantenų, tik suardantis dėmės pigmentą.

Lūpų pūslelinės šalinimas lazeriu yra visiškai neskausmingas pūslelinės sausinimo ir, manoma, vandeningoje pūslelėje esančio paties Herpes viruso naikinimo būdas per kelias minutes. Geriau kreiptis į odontologą vos pradėjus niežėti ar perštėti odos vietą, kurioje, tikėtina, tuoj pat „iššoktų“ vandeninga šio viruso pūslelė.

Pastebėta, kad pašalinus pūslelinę lazeriu, Herpes virusas aktyvuojasi rečiau, o pūslelės sugyja greičiau ir sukelia mažiau diskomforto. Tačiau vienareikšmiai tvirtinti negalime, kad kartą sustabdžius pūslelinę lazeriu, būtinai praretės ir susilpnės tolesnis Herpes viruso aktyvumas. Šis virusas, įsikūręs visam gyvenimui žmogaus nervų sistemoje, suaktyvėja susilpnėjus atsparumui dėl daugelio priežasčių, pvz., pernelyg stiprus karštis ar šaltis, nevisavertė mityba, persirgtos ligos, pernelyg didelis fizinis, psichinis bei protinis krūvis, per mažas poilsis, stresai, alinantys organizmą žalingi įpročiai ir t. t…).

Kas yra burnos chirurgija?
Po burnos chirurgijos operacijų minkštieji audiniai susiuvami steriliais siūlais adatkočiu

Odontologijos klinikoje „Angitia“ minkštieji burnos audiniai po chirurginių operacijų, atliktų skalpeliu, susiuvami netirpstančiais siūlais. Kiekvieno paciento yra skirtinga įvairių pjūvių gijimo trukmė, todėl svarbu, kad siūlai neištirptų anksčiau, nei sugis pjūvis. Netirpstantys siūlai ištraukiami tik sugijus pjūviams. Atlikus šias operacijas lazeriu, pjūviai sugyja sparčiau, ir nėra jokių siūlių.

Burnos chirurgijos paslaugų kainos

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Žandikaulio kaulo priauginimas
Kaulo priauginimas kaulo pakaitalu 0,5 g. nuo 200
Kaulo priauginimas natūraliu kaulu (kaulo bloko operacija) 1200

Sinuso dugno pakėlimas

Sinuso dugno pakėlimo operacija uždaru būdu 200–350
Sinuso dugno pakėlimo operacija atviru būdu 700–900
Danties rovimas
Paprastas danties rovimas 40
Protinio arba krūminio danties paprastas rovimas 50
Sudėtingas protinio, krūminio bei retinuoto danties operacinis rovimas 100–120
A-PRF membrana (centrifugavimas trombocitų, skatinančių danties gijimą po rovimo – 1 vnt., reikia 2-jų) 20
Dantų implantai, implantacija Kainos čia
Minkštųjų burnos audinių plastika
Liežuvio pasaitėlio pakirpimas lazeriu 60
Lūpos pasaitėlio pakirpimas lazeriu 50
Lūpos arba liežuvio pasaitėlio pakirpimas be lazerio 30
Dantenų linijos atkūrimas ties vienu dantimi 30
Dantenų pigmentacijos šalinimas lazeriu 40
Lūpų pūslelinės (Herpes viruso) sunaikinimas lazeriu 15
Tel. + 370 699 05758
Facebook