Dantų rovimo sudėtingumas

Kiekvienas turėtų suprasti,
kad nei vienas dantis nemiršta savo mirtimi
– juos nužudo pats žmogus

Danties rovimas – chirurginė procedūra, kurios metu pašalinami nebegalintys funkcionuoti negyvi, beviltiškai sugedę dantys, tapę infekcijos židiniais ir keliantys grėsmę visam organizmui. Kartais tenka išrauti dantį kaip dažno danties skausmo savarankiško malšinimo rezultatą.

Šiuolaikinė odontologija yra veiksminga ir sykiu švelni, todėl vieno ar kelių dantų rovimas, arba dantų traukimas, Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ yra visiškai beskausmis, ir pacientai odontologo kabinete jaučiasi komfortiškai.

Danties rovimas „Angitia“ klinikoje
Danties rovimas Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“

Kada prireikia rauti dantį?

  • Jei skauda ar kitų problemų kelia protiniai dantys, pvz., ima kenkti minkštiesiems burnos audiniams, kreivai auga, nesugydomai sugedę ir pan.
  • Kai trukdo ortodontiniam dantų tiesinimui
  • Kai dantys paveikti periodontito ir atsipalaidavę taip, kad jų išsaugoti neįmanoma
  • Kai dantys smarkiai pažeisti dantų ėduonies (karieso), ir tampa nesugydomais, o negydomi dantys kelia infekcijos grėsmę paciento sveikatai
  • Kai vienas ar keli dantys trukdo implantuoti viso žandikaulio dantis „Visi ant 4“ arba „Trefoil“ (visi apatinio žandikaulio dantys ant 3-jų implantų) sistemomis
  • Jei vaikų pieniniai dantys per ilgai neiškrenta ir trukdo taisyklingai augti nuolatiniams dantims

Dantų rovimas visais atvejais yra atsakinga odontologinė procedūra. Profesionalių įgūdžių ir patirties ypač reikalauja krūminių, protinių dantų ir dantų šaknų rovimas, dar gali būti  įvardijamas kaip chirurginis danties rovimas. Todėl šią procedūrą svarbu patikėti labai patyrusiajam ir turinčiajam reikiamą kvalifikaciją odontologui arba burnos chirurgui.

Odontologas Mindaugas Gaučys
Kauno odontologijos klinikos įkūrėjas, ilgametis vadovas, Mindaugas Gaučys dantis rauna saugiai ir be skausmo

Įvairaus sudėtingumo dantų rovimas

Sudėtingas danties rovimas
Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ kruopščiai pasiruošiama sudėtingo danties rovimo operacijai

Danties skausmą malšinantys vaistai dažniausiai slopina skausmą kaip simptomą, bet ne jo priežastį – negydomų dantų šaknų kanalų bei pulpos (pulpitas) arba periodonto (periodontitas) infekciją, galinčią sukelti ne tik dantų ligas, bet pažeisti ir kitus organus.

Patogeniniai mikrobai plinta kraujotakos sistema iš sugedusio negydomo danties po visą organizmą ir įsikuria silpniausiuose konkretaus žmogaus organuose bei jų sistemose gali tuos organus pažeisti arba paaštrinti esamas jų ligas. Kai nuo dantų skausmo vartojami vaistai savo nuožiūra, bakterijos dirba savo juodą darbą t. p. „savo nuožiūra“, kol nebelieka ką gydyti, ir nepagydomą dantį belieka išrauti.

Periodontitas – dažna dantų praradimo priežastis
Periodontitas – ne tik dažna dantų praradimo priežastis, bet ir pavojingas viso organizmo infekcijos židinys
Negydomas dantų ėduonis – dažna dantų praradimo priežastis
Negydomas, o vėliau ir nesugydomas dantų ėduonis (kariesas) baigiasi danties rovimu

Išrovus dantį, tuo pačiu metu tikslinga vietoje buvusiojo danties tuoj pat įsriegti danties implantą momentinio implantavimo būdu – sutrumpės dantenų gijimo laikas, ir neteks papildomai apsilankyti pas implantuojantį odontologą vėlesniam implantavimui. Kauno odontologijos (stomatologijos) klinikoje „Angitia“ šis metodas visiškai pasiteisina. Klinikos specialistai per daugiau nei 25-rius darbo metus yra sukaupę vertingą ir profesionalią vairaus pobūdžio bei sudėtingumo dantų rovimo patirtį, todėl pacientai jaučiasi saugiai.

Primygtinai patariame nerizikuoti ir netraukti patiems jokių dantų – nei vaikų, nei suaugusiųjų. Suaugusieji kartais išsirauna dantis patys iš pažeistų parodontozės dantenų. Visais namų sąlygomis dantų traukimo atvejais rizikuojama infekcija, komplikacijomis ir savo sveikata.

Dantų rovimo kategorijos pagal sudėtingumą ir pobūdį

Dantų rovimą pagal priežastį, pobūdį ir rovimo sudėtingumą galima skirstyti į šias kategorijas.

Paprastas danties rovimas
Nesugydomai pažeistus dantų ėduonies arba negrįžtamai atsipalaidavusius dantis dėl periodonto ligų belieka išrauti, nes kito sprendimo tiesiog nėra

Paprastas priekinio arba krūminio danties rovimas – dantų ar jų šaknų pašalinimas dažniausiai nesugydomų, stipriai pažeistų karieso ar parodontozės, kai dantys jau atsipalaidavę ir nebesilaiko žandikaulio kaule.

Paprastas dantų rovimas yra nesudėtinga danties pašalinimo procedūra. Jos metu naudojama vietinė nejautra, todėl dantys raunami operatyviai ir be jokio skausmo.

Retinuotų – susiformavusių, bet neišdygusių dantų pašalinimas. Nepilnai išdygę, arba retinuoti, dažniausiai protiniai dantys pasunkina jų priežiūrą, sukelia maisto kramtymo problemų ir fizinį skausmą.

Pilnai retinuotų dantų rovimas
Taip gali atrodyti visiškai neišdygę protiniai retinuoti dantys

Retinuoti dantys gali būti visiškai neišdygę ir neišdygę iš dalies.

Visiškai neprasikalusių retinuotų dantų plika akimi nesimato. Pradėjusius dygti retinuotus dantis teisinga kryptimi ir nesukeliančius jokių problemų gali parodyti rentgeno nuotrauka. Kol tokių dantų neskauda ir nesiformuoja cistos, neišdygę dantys gali žandikaulio kaule pasilikti. O dygstančius horizontaliai arba įstrižai galima apčiuopti ir patvirtinus rentgeno nuotrauka – kuo skubiau išoperuoti, kol dar nepakenkta kaimyniniams dantims.

Nepilnai retinuotų dantų rovimas
Nepilnai prasikalę apatinio-žandikaulio protiniai dantys – dalis kramtomojo paviršiaus matosi, o dalis „pasislėpusi“ po dantenomis

Nepilnai išdygusių dantų dalį dengia dantenos, ir ši situacija labai prasta. Tokio danties praktiškai neįmanoma tinkamai prižiūrėti, nes nepasiekia nei dantų šepetėlis, nei jokia kita valymo priemonė. Besikaupiantys po dantenomis maisto likučiai ir apnašos – ideali terpė mikrobų sankaupoms. Todėl dantys pradeda sparčiai gesti patys ir platinti infekciją kaimyniniams dantims.

Dažniausiai taip nutinka protiniams dantims, tad juos sutaisyti dėl sunkiai prieinamos vietos labai sudėtinga ir neverta, todėl belieka išrauti. Juo labiau, kad maisto kramtymo metu dažniausiai jaučiamas skausmas, nes dalis dantenų, dengiančių neišdygusią danties dalį, atsiduria tarp abiejų žandikaulių lyg tarp girnų.

Virškomplektinių dantų rovimas – pilnai susiformavę arba retinuoti (nepilnai išdygę) papildomi dantys, kurių normaliai burnos ertmėje neturėtų būti Tokie dantys trukdo taisyklingai augti nuolatiniams dantims ir gali pažeisti jų šaknis. Virškomplektinių dantų šalinimas yra sudėtingesnė chirurginė intervencija su vietinė nejautra arba, pacientų pageidavimu, gali būti taikoma sedacija.

Protinių dantų rovimas laikomas sudėtingu, jeigu dantis dygsta netaisyklinga kryptimi arba jo šaknys yra susipynusios su šalia esančių krūminių dantų šaknimis. Tokiais atvejais protinių dantų rovimas reikalauja ypač aukšto profesionalumo ir patirties.

Visais dantų rovimo atvejais taikoma vietinė nejautra, todėl pacientas nejunta didesnio skirtumo, kokio sudėtingumo danties arba danties šaknies rovimas vyksta.

medium
Vaikų pieninių dantų rovimas
Laiku išrauti pieniniai vaikų dantys – svarbi taisyklingo nuolatinių dantų dygimo sąlyga

Vaikų pieninių dantukų traukimas. Pradėjus klibėti pirmiesiems priekiniams vaikų dantukams, siūlome iš karto apsilankyti pas vaikų odontologą. Nes tik specialistas gali įvertinti, ar nesiruošia dygti kitas dantukas anksčiau, kol dar neiškritęs ir jam vietos „neatlaisvinęs“ pieninis. Laiku išrauti vaikų pieniniai dantukai – svarbi nuolatinių dantų taisyklingo dygimo sąlyga. Suaugę vaikai už sveikus ir estetiškus dantis Jums padėkos.

Kad išrauto danties vieta greitai sugytų, svarbu laikytis rovusiojo dantį odontologo rekomendacijų.

Dantų rovimo kainos klinikoje „Angitia“

Dantų rovimo kaina priklauso nuo procedūros sudėtingumo, pvz., protinio danties sudėtingo rovimo kaina yra didesnė nei paprasto priekinių arba krūminių dantų traukimo kaina. Sudėtingesniu chirurginiu danties rovimo atveju ši procedūra suplanuojama iš anksto.

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Paprastas danties rovimas (nesugydomo, pažeisto dantų ėduonies ar pan.) 40
Krūminio danties rovimas 50
Sudėtingas protinio, krūminio bei retinuoto danties rovimas 100–120
A-PRF membrana (centrifugavimas trombocitų, skatinančių gijimą po danties rovimo (1 vnt.; reikia 2 vnt.) 20
Tel. + 370 699 05758
Facebook