Dantų rentgeno nuotraukų svarba

Kompiuteriai šiais laikais yra integruoti į visas gyvenimo sritis, tad nenuostabu, kad be jų neįsivaizduojama ir odontologija, o ypač – diagnostika.

Dantų šaknų būklė yra vienas svarbiausių dalykų, gydant daugybę dantų problemų. Tad skaitmeninis, arba kompiuterinis, rentgenas padarė tikrą perversmą radiologinių tyrimų srityje, dantų nuotraukų pagalba atvėręs visų sričių odontologams tikslios diagnostikos plačias galimybes.

Kompiuterinė dantų būklės diagnostika – puikus šiuolaikinės odontologijos technologijų pasiekimas, leidžiantis operatyviai, patogiai ir detaliai apžiūrėti padidintą burnos ertmės vaizdą ir dantų būklę kompiuterio ekrane ir detaliai išanalizuoti specialia programa.

Odontologijos klinikos Kaune „Angitia“ pacientams visos reikalingos skaitmeninio rentgeno dantų nuotraukos jau seniai padaromos vietoje, tad į specialias laboratorijas važiuoti nereikia. Klinikos odontologai naudojasi tik šiuolaikiniais kompiuterinio rentgeno įvairios paskirties aparatais. Dantų gydymas bei implantavimas ir visos susietos procedūros klinikoje „Angitia“ neįsivaizduojamos be kompiuterinio rentgeno nuotraukų.

Danties būklės nustatymas kompiuteriniu rentgenu yra saugus, nes galimo apšvitinimo rentgeno spinduliais dozė yra iki 90 proc. mažesnė, nei darant rentgeno nuotraukas ne skaitmeniniu, bet įprastu būdu.

Dantų rentgeno nuotraukų svarba
„Angitia“ endodonto asistentė fotografuoja dantį saugia skaitmeninės dentalinės nuotraukos rentgeno įranga. Nuotrauka iš „Angitia“ archyvo, 2018-04-25

Skaitmeninės nuotraukos, daromos klinikoje „Angitia“

Kompiuterinė dentalinė dantų nuotrauka parodo 1–3 (vieno-trijų) dantų būklę realiu laiku. Dentalinės rentgeno nuotraukos aparatas nesudėtingas. Pagrindinės dalys – rėmelis ir daviklis, perkeliantis nuotrauką į kompiuterį. Šios rentgeno nuotraukos aparatai yra įvairūs: galima nuotrauką daryti net nepriglaudus aparato prie paciento veido arba įsikandus tarp dantų aparato kaladėlę.

 Dentalinė nuotrauka reikalinga:

  • Dantų ir jų šaknų būklės apžiūrai – vertinti būklę ir nustatyti tikslią diagnozę.
  • Patikrinti, ar nėra periodontito. Jei periodontitas prasidėjęs – kiek pavojingas, kurioje tiksliai vietoje infekcijos židinys, ar pažeistas žandikaulio kaulas ir pan.
  • Nustatyti dantų šaknų kanalų konfigūraciją ir ilgius prieš endodontinį gydymą arba dantų rovimą.

Stebėti bei kontroliuoti dantų šaknų gijimą po endodontinio gydymo.

Dantų rentgeno nuotraukų svarba
Dentalinė nuotrauka gaunama, pridėjus prie danties specialų aparto antgalį
Dantų rentgeno nuotraukų svarba
Dentalinė nuotrauka parodo 1–3 (vieno – trijų) dantų būklę

Panoraminė nuotrauka

Skaitmeninio, arba kompiuterinio, rentgeno panoraminė nuotrauka naudinga tuo, kad apima ne tik apatinio bei viršutinio žandikaulių sritis, bet ir šalia esančius audinius.

Prieš darant panoraminę nuotrauką, paprašoma nusiimti auskarus, akinius ir visa kita, kas gali užstoti žandikaulių vaizdą iš kurios nors pusės. Uždedama prijuostė su švinu, apsauganti kūną nuo bereikalingų spindulių. Ši spindulių dozė yra ypatingai maža ir nekenksminga, tačiau ir jos galima jos išvengti. Priklausomai panoraminės nuotraukos rentgeno aparato, procedūros metu gali tekti įsikąsti specialų blokelį. Visas panoraminės nuotraukos gavimo procesas užtrunka vos 10–20 sekundžių.

Odontologijos klinikoje „Angitia“ panoraminės nuotraukos daromos su daugiafunkcine X-MIND TRIUM įranga, skirta ir tomografinėms 3 D nuotraukoms.

Dantų rentgeno nuotraukų svarba
X-MIND TRIUM rentgeno įranga, naudojama ir odontologijos klinikoje „Angitia“ panoraminėms ir tomografinėms 3D nuotraukoms

3D nuotrauka parodo tikslią žandikaulio kaulo bei likusių dantų būklę

Naudodamasis šiuo apartu odontologas gali apžiūrėti kaulo ir dantų būklę realiu laiku ir nebereikia laukti ar kartoti viso proceso iš naujo, jei prireikia kitokio kampo. Tiesiog kompiuterio ekrane matomas padidintas burnos ertmės, dantų būklės, žandikaulio vaizdas. Skaitmeninė tomografinė 3D nuotrauka yra neapmainoma, vertinant žandikaulio kaulo ir likusiųjų dantų būklę prieš dantų implantaciją.

Tinkamai atliekama rentgeno nuotraukos procedūra yra visiškai saugi net vaikams ir kūdikiams. Vienintelis atvejis, kuomet nereikėtų naudotis skaitmeniniu rentgenu – tai moterims nėštumo metu. Jei laukiatės, būtinai apie tai įspėkite odontologą, ir Jūsų panoraminė nuotrauka palauks.

Priklausomai nuo konkrečios odontologinės procedūros ir dantų problemos, dantų būklei įvertinti, diagnozuoti problemą ir kontroliuoti gydymą bei gijimą pasitelkiame tinkamus ir pažangius skaitmeninio rentgeno metodus.

Kompiuterinio rentgeno nuotraukų kaina

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Dentalinė rengeno nuotrauka 10
Panoraminė nuotrauka 20
Tomografinė 3D vieno žandikaulio nuotrauka 50
Tomografinė 3D abiejų žandikaulių nuotrauka 80
Tel. + 370 699 05758
Facebook