Žandikaulio kaulo priauginimas

Pagrindinė žandikaulio kaulo nykimo priežastis – kartu su šaknimis prarasti dantys. Nėra dantų – nėra kramtomojo krūvio, nėra kaulo stimuliavimo. Nenaudojamas, tarsi „praradęs paskirtį“ kaulo tūris atrofuojasi. Kol kas vienintelis būdas stabdyti žandikaulio kaulo tirpimą – dantų implantai, pakeitę danties šaknį su visomis jos funkcijomis. O ką daryti, jei apatinio žandikaulio kaulas dėl seniau prarastų dantų jau yra sunykęs taip, kad dantų implantų nėra kur įsriegti?

Žandikaulio kaulo priauginimas

Didelę patirtį sukaupę Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ specialistai trūkstamą žandikaulio kaulo kiekį priaugina natūraliu kaulo pakaitalu arba nuosavu paciento kaulu, paimtu iš kitos tinkamos vietos. Natūralūs kaulo pakaitalai dažniausiai gaminami iš jaučio kaulo, pašalinus riebalus ir baltymus.

Žandikaulio kaulo priauginimas
Nesunykęs žandikaulio kaulas
Žandikaulio kaulo priauginimas
Vidutiniškai sunykęs ir priaugintas žandikaulio kaulas

Odontologijos klinikos „Angitia“ vadovui M. Gaučiui, sėkmingai implantuojančiajam dantis nuo 2001 m., trūkstamos žandikaulio kaulo dalies priauginimas ir dėl šios priežasties sinuso dugno pakėlimas – tarsi neatsiejama dantų implantavimo operacijos dalis.

Priauginama ir viršutinio, ir apatinio žandikaulio kaulo trūkstama dalis. Viršutinio žandikaulio kaulo trūkstama dalis dažniausiai priauginama, kaulo pakaitalu pakėlus sinuso dugną. Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ priauginus reikiamą paciento žandikaulio kaulo dalį, įsriegti dantų implantai laikosi patikimai, kaip ir visaverčiame sveikame žandikaulyje.

Žandikaulio kaulo priauginimas kaulo pakaitalais

Kaulo pakaitalais, arba dirbtinio kaulo kiekiu, galima atstatyti trūkstamą žandikaulio kaulo tūrį keliose vietose ir užpildyti kitus kaulo pažeidimus. Dirbtiniu kaulu užpildytos žandikaulio kaulo vietos uždengiamos savaime ištirpstančiomis membranomis. Užpildžius dirbtiniu kaulu nykstančias žandikaulio kaulo vietas, kaulo pakaitalas suauga su natūraliu paciento kaulu, ir tuomet įsriegiamas danties implantas.

Žandikaulio kaulo priauginimas natūralios kilmės jaučio kaulo pagrindu sukurtu kaulo pakaitalu, pašalinus iš jo baltymus ir lipidus

Dirbtinio kaulo priauginimo operaciją galima atlikti kartu su danties implantavimu, įvertinus konkrečią paciento ir žandikaulio kaulo būklę.

Žandikaulio kaulo priauginimas nuosavu kaulu

Nuosavu kaulu priauginamas žandikaulio kaulas tuomet, kai trūksta labai daug kaulo, ir dirbtiniu kaulu atkurti reikiamos kaulo dalies neįmanoma.

Žandikaulio kaulo priauginimas
Ilgiau neatkūrus implantais prarastų dantų, jų vietoje nyksta žandikaulio kaulas

Paties paciento arba donoro žandikaulio kaulo gabaliukas išimamas iš apatinio žandikaulio arba smakro vietos ir pritvirtinamas trūkstamoje žandikaulio vietoje, kur numatyta įsriegti vieną arba kelis danties implantus. Operacijos metu pritvirtintas nuosavas arba donoro kaulo gabaliukas suauga su žandikauliu per 4–6 mėnesius, ir toje vietoje galima patikimai ir saugiai implantuoti dantis.

Žandikaulio kaulo trūkstamo kiekio priauginimas – labai patikimas sprendimas, galintis atkurti ne tik žandikaulio, bet, implantavus dantis – ir veido anatominę formą. Ši procedūra yra sudėtingesnė ir užtrunka ilgiau, nei vieno apsilankymo odontologijos klinikoje metu įsriegti viršutiniame bedančiame žandikaulyje ilguosius dantų implantus. Ilgieji, arba skruostikauliniai, dantų implantai sriegiami derinyje su trumpaisiais „All-on-4“ sistemoje be kaulo priauginimo ir jo gijimo bei priežiūros etapų.

Tačiau laukti, kol bus prarasti visi žandikaulio dantys ir implantuoti su tinkančiomis implantavimo sistemomis be kaulo priauginimo – perspektyva ne itin patraukli.

Žandikaulio kaulo priauginimas
Labai sunykę abiejų žandikaulių kaulai

Kaulo nykimas prarastų dantų vietoje – neišvengiamas ir negrįžtantis procesas, stabdomas tik dantų implantavimu. Jei implantavimui kaulo trūksta, – kaulas priauginamas. Kito pasirinkimo nėra. Todėl išrovus ar kitaip praradus vieną dantį, kviečiame atvykti į „Angitia“ odontologijos kliniką Kaune, kol danties implantą dar galima sriegti į nuosavą žandikaulio kaulą.

Numačius vietoje išrauto danties sriegti implantą – geriau dantį rauti ir implantą sriegti vieno apsilankymo „Angitia“ klinikoje metu: vienas vizitas, vienas gijimas ir – nė dienos be danties.

Žandikaulio kaulo priauginimo kaina kainos

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Kaulo priauginimas kaulo pakaitalu nuo 200
Kaulo priauginimas natūraliu kaulu (kaulo bloko operacija) 1200
Tel. + 370 699 05758
Facebook