Panoraminė dantų nuotrauka

Panoraminė dantų nuotrauka parodo ne tik visus apatinio ir viršutinio žandikaulio dantis, bet ir abiejų žandikaulių kaulų ir sinuso vaizdą, burnos sritį ir kitus aplinkinius audinius.

Skirtingai nei tradicinė dentalinė rentgeno nuotrauka, panoraminė nuotrauka yra ekstraoralinė, t. y. daroma iš išorės, o šias nuotraukas darantis rentgeno aparatas turi dvi dalis: į vieną patogiai atremiamas paciento pakaušis, o kita dalis ant mechaninės „rankos“ sukasi aplink galvą, fotografuoja visus vidinius audinius bei organus ir „daro“ rentgeno nuotrauką..

Dažniausiai procedūra atliekama stovint, tačiau prireikus yra galimybė pakeisti aparato aukštį, kad pacientas galėtų sėdėti. Todėl panoraminės nuotraukos aparatas pritaikytas naudoti ir neįgaliems pacientams vežimėliuose.

Panoraminė dantų nuotrauka
Panoraminės nuotraukos rentgeno aparatas

Panoraminė dantų nuotrauka gali būti gaunama atskiru aparatu arba daugiafunkcine rentgeno įranga, naudojama ir tomografinėms 3 D nuotraukoms gauti. Kauno Odontologijos klinika „Angitia“ naudoja daugiafunkcinę rentgeno įrangą X-MIND TRIUM, skirtą panoraminėms ir 3 D nuotraukoms.

Dantų panoraminės nuotraukos panaudojimas

Kaip ir kitos kompiuterinio rentgeno nuotraukos, panoraminė dantų nuotrauka taip pat reikalinga diagnostikai ir naudojama šiais atvejais:

  • Padeda įvertinti burnos situaciją prieš dantų protezavimą
  • Prieš dantų rovimą, ypač protinių dantų
  • Dantų būklės profilaktiniam įvertinimui
  • Po dantų implantacijos – pirmą kartą praėjus 6 mėn., o vėliau – implantavusiojo odontologo paskirtu laiku.
Panoraminė dantų nuotrauka
Panoraminė nuotrauka parodo visų dantų ir žandikaulių bei aplinkinių galvos srities tūrių vaizdą

Pagal panoraminėje nuotraukoje fiksuotą vaizdą galima spręsti apie probleminės vietos situaciją ir šiuo pagrindu sudaryti gydymo planą.

Panoraminę rentgeno nuotrauką racionalu pasidaryti, jei gyvenate užsienyje ir ketinate atvykti tvarkytis dantų į Lietuvą. Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ patyrę savo sričių odontologai, gavę tokią nuotrauką, gali preliminariai įvertinti Jūsų dantų būklę, reikalingą gydymą ir trukmę bei apytikrę kainą. Pabrėžiame žodį preliminariai, nes tiksliam gydymo planui svarbu apžiūrėti ir paties paciento dantų ir žandikaulio būklę, vien tik nuotraukos neužtenka. Todėl dar prieš atvykstant jau apytikriai paaiškės, kiek laiko užtruks dantų gydymas, implantavimas ar kita procedūra, ir apytikrė kaina.

Panoraminės dantų nuotraukos kaina 20 Eur

Tel. + 370 699 05758
Facebook