Dantų balinimas kapomis namuose

Šiuolaikinės dantų balinimo metodikos leidžia balinti dantis ne tik odontologijos klinikoje, bet ir individualiai pagamintomis dantų balinimo kapomis namuose pagal burnos higienisto instrukciją įsigijus saugias, sertifikuotas dantų balinimo medžiagas.

Apsisprendus balinti dantis namuose, Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ burnos higienistas kiekvienam pacientui parengia individualią instrukciją ir sukomplektuoja reikiamas dantų balinimo priemones.

Dantų balinimas kapomis namuose yra t. p. efektyvus ir pigesnis, nei balinimas odontologijos klinikoje. Tačiau balinimas namuose užtrunka ilgiau ir reikalauja šiek tiek specialaus laiko, pastangų bei kantrybės.

Balti dantys po balinimo
Balti, sveiki ir švarūs dantys – svarbi patrauklios šypsenos sąlyga

Kauno odontologijos klinikos UAB „Angitia“ specialistai, įvertinę konkretaus paciento dantų būklę, parenka saugias, sertifikuotas ES ir Lietuvoje dantų balinimo namuose medžiagas.

Dantų balinimas kapomis namuose
Pagal odontologo instrukciją saugu balinti dantis patiems namuose kapomis su specialia balinančiąja medžiaga

Kaip vyksta dantų balinimas kapomis namuose?

Apsisprendusiems balinti dantis namuose pagal Kauno odontologijos (stomatologijos) klinikos UAB „Angitia“ specialistų konsultaciją, dantų balinimas vyksta šiais etapais:

 • Dantų gydytojas odontologijos klinikoje įvertina paciento dantų spalvą ir nuima dantų atspaudus.
 • Pagal dantų atspaudus pagaminamos specialios formelės – balinimo kapos, sandariai apgaubiančios dantis. Šios kapos yra labai plonos, skaidrios ir elastingos, todėl nesukelia nemalonių pojūčių.
 • Pagaminus kapą, gydytojas paskiria tinkamą balinimo medžiagą pagal individualią dantų būklę ir jų spalvą. Šias dantų balinimo medžiagas labai patogu naudoti, nes jos yra tirštos ir neišteka iš kapų.
 • Balinimo medžiagą specialiu švirkštu įspaudžia į kapą pats pacientas jam patogiu metu; kapa su balinimo medžiaga uždedama ant dantų ir laikoma apie 1-1,5 val. dieną arba apie 8 val. naktį.
 • Dantų balinimas kapomis namuose gali užtrukti apie 10–14 parų, nes savarankiškam balinimui skiriama silpnesnės koncentracijos balinamoji medžiaga.

Procedūra pakartojama po 1–1,5 metų. Tuomet balinimo trukmė 2 k. trumpesnė, skirta tik palaikyti baltą dantų spalvą.

Pamatuojama individualiai pagaminta kapa dantų balinimui namuose
Odontologo kabinete pamatuojama individualiai pagaminta dantų balinimui namuose kapa ir parengiama balinimo instrukcija

Dantų balinimo medžiagas parenka ir jų balinimo kiekį bei trukmę nustato burnos higienistas kiekvienam pacientui individualiai, prieš balinimą atlikęs burnos higieną ir įvertinęs šias aplinkybes:

 • dantų spalvą prieš balinimą,
 • individualią dantų būklę ir atsparumą išorės poveikiams,
 • naudojamos balinimo medžiagos stiprumą,
 • individualią žmogaus sveikatos būklę.

Dantų balinimas kapomis namuose tinka ne visiems

Nors dalies pacientų dantų balinimui namuose skiriamas laikas – tikra smulkmena, palyginus su siekiamu rezultatu – baltutėliais dantimis, ir patogu, kad nereikia vykti iš namų į kliniką, tačiau tinkamai naudotis balinimo kapomis namuose gali ne visi.

 • Kai kurie žmonės yra jautrūs ir užsidėjus ant dantų kapą, gali pykinti.
 • Su kapomis nepilnai sukandama, todėl kai kuriems sunku išbūti nustatytą laiką, nes pavargsta žandikauliai.
 • Dalis pacientų užmiršta kapas laiku užsidėti, palaiko per trumpai arba per ilgai.

Balinimo kapomis namuose procedūrą tenka kartoti, ir dalį pacientų vargina kasdien per 1–2 savaites pasiruošti kapas (įlašinti nustatytą kiekį balinamosios medžiagos) ir laikyti užsidėjus ant dantų po 1–1,5 val. O klinikoje dantys išbalinami dažniausiai vieno apsilankymo metu, ir procedūrą galima užmiršti.

Dantų balinimas kapomis namuose

Bet kuriuo atveju primygtinai patariame neužsiimti dantų balinimo saviveikla patiems, nes niekas negarantuos balinamų dantų saugumo. Ypač rizikinga naudoti „liaudies patikrintas“ ir „draugėms padėjusias“ dantų balinimo priemones, pvz., valantis geriamosios sodos mišiniu su citrinos rūgštimi galima pažeisti dantų emalį.

Dantų balinimo kapomis namuose kaina

Visų reikiamų priemonių kaina nėra ženkliai žemesnė už ofisinio balinimo kainą odontologo kėdėje, o kartais, priklausomai nuo dantų būklės, gali būti panaši ir į balinimo lazeriu kainą. Kainos ir laiko taupymo požiūriu įsigyti kapas dantų balinimui namuose racionalu jau išbalintų klinikoje dantų spalvos palaikymui arba siekiant dar baltesnių dantų, nei pasiektas atspalvis vieno balinimo klinikoje metu.

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Balinimo kapa 1 vnt. 40
Balinimo švirkštas 20
Alginatinis arba silikoninis dantų atspaudas 15
Apsauginė kapa nuo bruksizmo (dantų griežimo) 60
Tel. + 370 699 05758
Facebook