Sinuso dugno pakėlimas

Sinuso dugno pakėlimo chirurginė operacija reikalinga, kuomet nykstančio žandikaulio kaulo aukštis yra taip stipriai sumažėjęs, kad nėra galimybės įsriegti reikiamo ilgio dantų implantus. T. y. kai atstumas tarp viršutinio žandikaulio ir sinuso dugno ertmės yra panašaus ilgio kaip numatyto sriegti implanto ilgis arba dar trumpesnis.

Sudilus žandikaulio kaului, sinusas nusileidžia žemyn. Jei į tokį žandikaulį būtų įsriegtas implantas, jis tvirtai nesilaikytų, pradėtų klibėti ir galėtų pažeisti patį sinusą. Nepakėlus sinuso dugno, danties implantas per suplonėjusį žandikaulį pradurtų sinuso membraną, patektų į sinuso ertmę, sukeltų infekciją ir kitas rimtas sveikatos problemas. Jei tarpas iki sinuso yra mažesnis už implanto ilgį, tokiu atveju įsriegti implantą nepažeidus sinuso tiesiog neįmanoma.

Jei viršutinis žandikaulis yra labai stipriai sunykęs, tuomet sinuso dugnas pakeliamas papildomu natūralios kilmės dirbtinio kaulo kiekiu. Sinuso dugno pakėlimo chirurginės operacijos metu suformuojamas reikiamas žandikaulio kaulo aukštis, kaip sėkmingos dantų implantacijos sąlyga. O atkūrus dantis – pagerėja veido bruožai, nes dantys prilaiko skruostus, kad neįdubtų.

Sinuso dugno pakėlimas
Sinuso dugno pakėlimo operacija Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“

Kaip vyksta sinuso dugno pakėlimas klinikoje „Angitia“?

Sinuso dugno pakėlimas „Angitia“ klinikoje atliekamas dviem būdais: uždaru – neapnuoginus sinuso ir atviru – apnuoginus sinusą. Abiem atvejams būdinga:

 • Sinuso dugno pakėlimo operacijai užtenka vietinio nuskausminimo; sedacija taikoma nebent paties paciento pageidavimu.
 • Sinuso dugno pakėlimui viršutinio žandikaulio trūkstama kaulo dalis priauginama tik natūralios kilmės kaulo pakaitalu, pagamintu iš perdirbto jaučio kaulo. Priaugintas kaulas suauga su žandikaulio kaulu, apraizgomas kraujagyslėmis, nervais ir tampa tarsi natūralia kaulo dalimi.
 • Sinuso dugne pridėtas kaulo pakaitalas uždengiamas specialiąja skatinančia gijimą apsaugine membrana.
 • Nuosavas kaulas, paimtas iš kitos vietos, sinuso dugno kėlimui nenaudojamas, kad nepažeistų sinuso dugno membranos.

Sinuso dugno pakėlimo operacija uždaru būdu

Sinuso dugnas uždaru būdu pakeliamas prieš vieno danties implantaciją, kai implantui trūksta žandikaulio kaulo.

Pragręžus prarastojo danties vietoje nykstantį kaulą., specialių įrankių pagalba smūgine jėga (pakalus į žandikaulį) padaromas tarpas tarp sinuso dugno ir žandikaulio kaulo. (Tirpstant žandikaulio kaului, sinuso dugnas nusileidžia į sunykusio kaulo vietą, tad būtina jį sugrąžinti).

Sinuso dugno pakėlimas
Pro atvertą žandikaulio kaule angelę pakeliamas sinuso dugnas
Sinuso dugno pakėlimas
Sinusai yra ertmės virš viršutinio žandikaulio, netoli nosies.
Sinuso dugno pakėlimas
Sinuso dugnas pritrombuojamas kaulo pakaitalu
 • Per išgręžtą žandikaulio kaule implantui skylę po sinuso dugnu sandariai pripildoma trūkstama kaulo dalis – kaulo pakaitalas, sumaišytas su išgręžto implantui paties žmogaus žandikaulio kaulo trupinėliais.
 • Sriegiamas implantas.
 • Tvirtinama gijimo galvutė arba dengiamasis varžtelis.
 • Užsiuvamos dantenos.
 • Maždaug po 10 dienų ištraukiami siūlai – per tiek laiko sugyja dantenos.
Sinuso dugno pakėlimas
Pakėlus sinuso dugną ir pripildžius sunykusią žandikaulio kaulo dalį kaulo pakaitalu, saugiai įsriegiamas danties implantas
 • Po 2-3 mėn. pritvirtinamas nuolatinis danties vainikėlis.
 • Laikotarpiu iki nuolatinio danties vainikėlio galima pritaikyti išimamą vieno danties plokštelę dėl estetinio vaizdo.

Uždaras sinuso dugno kėlimo būdas, neapnuoginus sinuso dugno, taikomas būtent vieno danties implantacijai, yra paprastesnis nei atviras būdas. Įsriegus išsyk danties implantą, sutaupoma ne mažiau kaip 6 mėn. laiko. Panašios trukmės reikia suaugti sinuso dugne įtvirtintam kaulo pakaitalui su nuosavu kaulu ir danties implantui su žandikaulio kaulu.

Praradus viršutiniame žandikaulyje nors vieną dantį, svarbu nedelsiant jį atkurti būtent danties implantu. Nes tik implantas, stimuliuojamas kramtymo krūvio, stabdo žandikaulio kaulo nykimą, o dirbtinis dantis neleidžia griūti kaimyniniams dantims į jo vietą ir taip padeda išsaugoti ne tik nenykstantį žandikaulio kaulą, bet ir kitus dantis.

Sinuso dugno pakėlimo operacija atviru būdu

Sinuso dugno pakėlimas atviru būdu taikomas prieš kelių dantų implantaciją (bet ne visų) viršutiniame suplonėjusiame žandikaulyje, kai reikia atkurti didesnę žandikaulio kaulo prarastąją dalį.

Sinuso dugno pakėlimas
Sinuso dugno pakėlimas natūralios kilmės kaulo pakaitalu atviru būdu

Esminis skirtumas nuo uždarojo sinuso kėlimo būdo yra toks, kad keliant atviruoju skruoste virš dantų prapjaunamas „langelis“ ir apnuoginamas sinusas taip, kad matytųsi jo dugnas.. Tuomet specialiais instrumentais pakeliama sinuso dugno reikiama dalis.

 • Tarp sinuso dugno ir žandikaulio kaulo kruopščiai dedamas reikiamas kaulo pakaitalo kiekis ir uždengiamas specialiąja apsaugine membrana.
 • Pakėlus sinuso dugną atviru būdu, dantų implantai dažniausiai sriegiami po 6–9 mėnesių – per tiek laiko kaulo pakaitalas suauga su natūraliu žandikaulio kaulu. Atskirais atvejais dantų implantai sriegiami ir sinuso dugno pakėlimo operacijos metu.
Sinuso dugno pakėlimas
Viršutinio žandikaulio kaulas visada yra silpnesnis ir plonesnis už apatinio žandikaulio kaulą.

Kodėl pritrūksta viršutinio žandikaulio kaulo?

Pakelti sinuso dugną tenka dėl įvairių viršutinio žandikaulio kaulo nykimo priežasčių. Pagrindinė ir dažniausia – prarasti ir neimplantuoti dantys. Netekus dantų kramtoma tik kita burnos puse. Organizmas jaučia, kad ši žandikaulio dalis yra nebenaudojama, ir perskirsto resursus kaip jam „atrodo“ optimaliau. Todėl žandikaulio kaulas, negaudamas krūvio, pradeda tirpti. Tačiau dar blogiau, jeigu prarasti visi arba beveik visi dantys abiejose žandikaulio pusėse.

Kitos dažnos viršutinio žandikaulio kaulo nykimo priežastys

 • Kai kurių žmonių viršutinio žandikaulio kaulai būna iš prigimties per ploni.
 • Viršutinio žandikaulio kaulas yra silpnesnis ir plonesnis už apatinio žandikaulio kaulą.
 • Nykstantis žandikaulio kaulas labiau būdingas vyresniojo amžiaus žmonėms, nes su amžiumi didėja sinusų ertmės ir retėja kaulai (osteoporozė).

Sinuso pakėlimo poreikį nustato implantuojantis odontologas, remdamasis viršutinio žandikaulio kompiuterinės tomografijos 3 D rentgeno nuotraukomis.

Sinuso dugno pakėlimas

Ar sinuso dugno pakėlimas visada būtinas?

Šveicariški ROOT implantai – štai kas gali atskirais atvejais „išgelbėti“ nuo sinuso dugno pakėlimo operacijos. Šie implantai yra labai trumpi, ploni, tvirti ir patvarūs. Todėl daliai pacientų ROOT implantus galima sriegti ir į suplonėjusį žandikaulį.

Jeigu prieš dantų implantaciją būtina išrauti vieną ar kelis dantis, rekomenduojame prieš raunant pasikonsultuoti su patyrusiu implantuojančiu odontologu. Gal būt, bus galimybė išrovus dantį tuoj pat įsriegti danties implantą, t. y. atlikti momentinę danties implantaciją arba buvusiojo danties šaknies vietą užpildyti kaulo pakaitalu. Taip apsaugoma nuo žandikaulio kaulo tūrio mažėjimo ir išvengiama papildomų kaulo priauginimo operacijų, ženkliai prailginančių ir pabranginančių dantų implantacijos procesą.

Sinuso dugno pakėlimo kainos

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Sinuso dugno pakėlimo operacija uždaru būdu (neapnuogintas sinusas) 200–350
Sinuso dugno pakėlimo operacija atviru būdu (apnuogintas sinusas) 700–900
Tel. + 370 699 05758
Facebook