Dantų implantai, implantacija

Nuo dantų implantų ir implantacijos kokybės
priklauso tolesnė gyvenimo kokybė.

Kokie geriausi sprendimai, jei nebeliko kelių ar net visų dantų? Tai klausimai, su kuriais susiduria dalis įvairaus amžiaus žmonių, netekusiųjų vieno ar daugiau dantų.

Visavertį gyvenimą sugrąžina klinikos „Angitia“ naudojamos atkuriamosios implantologijos modernios technologijos, ypatingai aukštos kokybės visame pasaulyje žinomi švediški dantų implantai ir nuo 2001 m. sėkmingai implantuojantis odontologijos klinikos „Angitia“ Kaune vadovas, Mindaugas Gaučys.

Dantų implantai, implantacija
Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ vadovas ir nuo 2001 m. sėkmingai implantuojantis odontologas Mindaugas Gaučys su asistente danties implantacijos metu. Nuotrauka iš „Angitia“ archyvo, 2018-04-25

Dantų implantai – visam gyvenimui

 „Nobel Biocare“ dantų implantai – vieni patikimiausių, seniausiai pasaulyje sukurti ir nuolat tobulinami. Jų titano ir cirkonio patvarumu jau įsitikino daugybė žmonių.

 • Dantų vainikėliai ant implantų yra tvirti ir estetiški, nesiskiriantys nuo savų natūralių dantų nei spalva, nei forma
 • Implanto sraigtelis perima ir tęsia visas buvusiojo danties šaknies funkcijas, todėl apsaugo žandikaulio kaulą nuo nykimo ir sukandimo pakitimų
 • „ Nobel Biocare“ gamintojo suteikta viso gyvenimo dantų implantų garantija galioja apie 70-ies pasaulio šalių odontologijos klinikose, dirbančiose su šio ženklo implantais
 • Tvirto titano arba balto cirkonio dantų implantų sraigteliai nealergizuoja žmogaus organizmo

Dantų implantais atkuriamas įvairus trūkstamų dantų kiekis – nuo vieno bei kelių prarastų dantų iki viso žandikaulio lanko.

Įsriegtas į dantenas Nobel Biocare implantas, vietoje buvusios danties šaknies per 3–6 mėn. tvirtai suaugęs su žandikaulio kaulu ir nenaudojamas ne pagal paskirtį, tarnauja visą likusį žmogaus gyvenimą. Tokią garantiją suteikia dantų implantų gamintojas „Nobel Biocare“.

Kauno odontologijos klinika „Angitia“ po kelių ar vieno danties implantacijos išduoda pacientui dantų implantų pasą, leidžiantį nemokamai kreiptis į bet kurios pasaulio valstybės odontologijos klinikas, dirbančias su „Nobel Biocare“ dantų implantais. Dantų implantų korekcijų gali prireikti, pvz, patyrus žandikaulio traumą, panaudojus implantus ne pagal paskirtį ir pan.

Dantų implantai, implantacija
Toks dantų implantų pasas įteikiamas pacientui po danties implantacijos su viso gyvenimo implantų garantija, galiojančia 70-yje užsienio šalių. Nuotrauka iš „Angitia“ archyvo, 2018-04-25

Su Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ dantų implantų pasu ir šioje klinikoje įsriegtais dantų implantais palanku keliaujantiems po užsienio šalis arba jose įsikūrusiems ilgesnį laiką. Kad ir kas benutiktų, „Nobel Biocare“ danties implantas bus pakeistas arba sutvarkytas nemokamai.

Dantų implantai ir jų vainikėliai pritaikyti kramtyti maisto produktus ir nepritaikyti naudoti ne pagal paskirtį. Dirbtinių dantų nejautrumas gali sudaryti iliuziją, kad šie dantys neįveikiami. Todėl svarbu suprasti, ką tinka dėti į burną.

Įsidėmėtina, kad odontologijos klinikos, dirbančios su konkretaus gamintojo dantų implantais, dažniausiai neturi galimybių padėti pacientams, turintiems įsriegtus kito gamintojo implantus, jeigu su tais implantais klinika nedirba. Kartu su implantais įmonė gamintoja suteikia implantuojančiajam odontologui būtent savo ženklo įrankius, reikalingus implantavimui. Todėl nedirbanti su kito ženklo implantais neturi kito ženklo implantų įrankių ir padėti negalėtų. Tad prieš dantų implantaciją svarbu pasidomėti dantų implantų gamintojo patikimumu. Jeigu gamintojas „vienadienis“, su tokiais implantais gali nutikti rimtų problemų, nes retas odontologas galės padėti.

Odontologijos klinikoje „Angitia“ atliekame įvairias chirurgines implantavimo procedūras ir su kitų žinomų gamintojų dantų implantais, pvz., 3i, Astra tech, Straumann, Ancylos, Biohorizons, ROOT, MegaGen.

Originalios dantų implantavimo sistemos – pasirinkimas, keičiantis gyvenimą

Ypatingai aukštos kokybės „Nobel Biocare“ švediškų dantų implantų sistemos ir unikalios patentuotos implantavimo metodikos patyrusių „Angitia“ klinikos odontologų rankose pasirinkimas, keičiantis gyvenimą. Tai šypsena, patogumas, visaverčio gyvenimo kokybė ir kasdienis džiaugsmas.

Dantų implantai, implantacija
Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ vadovas, implantuojantis odontologas M. Gaučys su asistente dantų implantacijos metu. Nuotrauka iš „Angitia“ archyvo, 2018-04-25

Klinika tuoj pat pritaiko savo pacientams naujausius „Nobel Biocare“ išradimus. Tad implantuoja dantis originaliomis ir unikaliomis, pažangiomis ir šiuolaikinėmis patentuotomis sistemomis ir joms sukurtomis specialiomis metodikomis.

 • Originali implantacijos sistema „Visi ant 4“ (All-on-4)
 • Ilgieji dantų implantai – viena diena, pakeitusi 6 mėnesius
 • Unikali „Trefoil“ sistema, taupanti pinigus ir laiką
 • Dantenų tausojimo ir apsaugos sistema On1

„Visi ant 4“ (All-on-4) – ekonomiška abiejų žandikaulių dantų implantacija

„Visi ant 4“ – viršutinio bei apatinio žandikaulio dantų atkūrimo ant 4 (keturių) dantų implantų originali patentuota sistema, kurios esmė – ant 4 (keturių) implantų tvirtinamos specialios detales, ir ant jų prisukamas viso žandikaulio lanko dantų protezas.

Dantų implantai, implantacija
Originali abiejų bedančių žandikaulių dantų implantavimo sistema „Visi ant 4“

Užtenka vos dviejų apsilankymų pas implantuojantįjį klinikos „Angitia“ odontologą: vieną dieną įsriegiami implantai, o po 2 dienų uždedamas ir stabiliai pritvirtinamas viso žandikaulio tvirtų estetiškų laikinų dantų lankas.

„Angitia“ pacientams tvirtinamų laikinų dantų lanke yra metalinė sija, todėl šiais dantimis galima naudotis ne mažiau dvejus metus; jie tvirtesni už plastmasinius dantis be sijos, naudojamus apie vienerius metus. Tačiau paciento pageidavimu galima pakeisti laikinus dantis į nuolatinius tuoj pat, sugijus po implantacijos žandikaulio kaului. Patogu, operatyvu, ekonomiška ir praktiška.

Dantų implantai, implantacija
Apatinio žandikaulio dantų implantacija originalia „Visi ant 4“ sistema
Dantų implantai, implantacija
Apatinio žandikaulio nuolatinių dantų lankas, skirtas „Visi ant 4“ sistemai

Pabrėžtina, kad ši „Nobel Biocare“ dantų implantacijos sistema „Visi ant 4“ sistema yra originali, ištirta ir dokumentuota nuo 1990 m., o klinikoje „Angitia“ taikoma nuo 2006 m. Todėl nereikia tapatinti ar painioti kokybės ir kainos originalios „Visi ant 4“ (All-on-4) sistemos su viso žandikaulio dantų lanku, tiesiog pritvirtintu ant 4 dantų implantų.

Ilgieji dantų implantai – viena diena, pakeitusi 6 mėnesius

Ilgieji dantų implantai „Zygoma“ – greičiausias būdas atkurti dantis sunykusiame viršutiniame žandikaulyje. Ilgieji dantų implantai, dar vadinami skruostikauliniais, neimplantuojami po vieną – jie naudojami tik viršutinio žandikaulio dantų implantacijai „All-on-4“ sistemoje, suderinus kartu su trumpaisiais implantais. Šis išradimas pradėtas taikyti pasaulyje nuo 1990 m., o „Angitia“ klinikoje – vienoje pirmųjų Pabaltijyje.

Dantų implantai, implantacija
Ilgieji dantų implantai derinyje su trumpaisiais implantais „Visi ant 4“ sistemoje sutrumpina dantų implantaciją nuo 6 mėn. iki 1 dienos
Dantų implantai, implantacija
„Angitia“ implantuojantis odontologas M. Gaučys analizuoja ilgųjų dantų implantų skaitmeninę rentgeno nuotrauką

Nebūtinas nei kaulo priauginimas, nei sinuso dugno pakėlimas, nei apie 6 mėn. kontroliuojamas pooperacinis gijimas. Įsriegus ilguosius dantų implantus, nereikia ilgo pooperacinio gijimo, ir. laikinas dantų tiltas tvirtinamas iš karto kaip įprasto dantų implantavimo „Visi ant 4“ metu, tik su ilgaisiais implantais.

Ilgųjų, arba skruostikaulinių, implantų „Zygoma“ ir patyrusiųjų odontologijos klinikos „Angitia“ specialistų dėka ši dantų implantavimo procedūra sunykusiame viršutiniame žandikaulyje sutrumpėja nuo 0,5 (pusės) metų iki 1 (vienos) dienos.

Dantų implantų Sijos

Įvertinus konkrečią burnos situaciją, žandikaulio kaulo būklę ir paciento amžių, viso žandikaulio dantų implantų sutvirtinimui naudojamos patvarios sijos. Sijomis tvirtinami „Visi ant 4“ (All-on-4) sistemos implantai tiek su ilgaisiais skruostikauliniais dantų implantais „Zygoma“, tiek be jų. Dantų implantai su sijomis yra tvirtesni, patvaresni ir ilgiau nešiojami nesulūžta.

Sijos yra skirtingos, pritaikomos konkretiems dantų protezams, implantavimo metodikoms ir poreikiams. Pabrėžtina, kad apatinio bedančio žandikaulio dantų implantavimo sistemos „Trefoil“ karkaso implantai gaminami tik su sija; kitaip nebūna.

Unikali patentuota „Trefoil“ sistema, taupanti pinigus ir laiką

Tai nebrangus ir tobulas viso apatinio žandikaulio dantų atkūrimas dirbtiniais nuolatiniais dantimis ant 3-jų (trijų) dantų implantų per vieną dieną už beveik perpus žemesnę kainą nei kitų viso žandikaulio dantų implantavimo metodikų.

Dantų implantai, implantacija
Estetiškas ir tvirtas taisyklingų baltų dantų vainikėlių lankas su akrilo apdaila patikimai tvirtinamas ant trijų „Trefoil“ sistemos dantų implantų
Dantų implantai, implantacija
Tvirtas, patvarus ir lengvas nealergizuojančio titano „Trefoil“ karkasas su trimis dantų implantais, sija ir jungtimis; jų dėka implantai prisitaiko prie kiekvieno žandikaulio kaulo krypties

Dėl išskirtinio implantacijos operatyvumo „Trefoil“ metodika yra ypač palanki gyvenantiems toliau nuo implantuojančios Kauno odontologijos klinikos „Angitia“. Viena diena, viso apatinio žandikaulio dantys, o implantų garantija – visam gyvenimui. Unikalu, modernu, taupu, operatyvu ir praktiška.

Dantenų tausojimo ir apsaugos nuo sudirginimo sistema „On 1“

„On 1“ yra dantų implantų lyderės „Nobel Biocare“ sukurta papildoma danties vainikėlio atrama, tvirtinama tarp implanto sraigtelio ir vainikėlio atramos. Ji yra skirta apsaugoti dantenas nuo sudirginimo danties implantacijos metu ir dar stipriau apsaugoti žandikaulio kaulą nuo tirpimo. Speciali „On 1“ atrama įstatoma danties implantacijos operacijos pradžioje. Ant šios unikalios „On 1“ atramos galima tvirtinti laikinus, o vėliau – nuolatinius dantų vainikėlius, neliečiant dantenų ir minkštųjų audinių.

Dantenų tausojanti sistema „On1“

„On 1“ dantenų apsaugos ir tausojimo sistema buvo pristatyta implantuojantiems pasaulio odontologams 2016 m. birželio mėn. Niujorke, o tų pačių metų liepos mėn. pirmomis dienomis jau sėkmingai pritaikyta Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ pacientui.

Patobulinti dantų implantai ir jų dalys – modernu ir praktiška visam gyvenimui

„Nobel Biocare“ dantų implantų gamintojas visame pasaulyje garsėja savo unikaliais, nuolat tobulinamais dantų implantų ir jų dalių išradimais, kurie „Angitia“ klinikoje pritaikomi tuoj pat. Implantuojantis odontologas ir ilgametis klinikos vadovas Mindaugas Gaučys turi reikiamą kompetenciją, sertifikatus ir patirtį taikyti savo pacientams šiuos kelerių pastarųjų metų „Nobel Biocare“ išradimus.

 • Tvirti ir unikalūs dantų vainikėliai „Nobel Procera“
 • 100 % bemetaliai dantų implantai „Nobel Pearl“
 • ASC atrama su kampiniu prisukimo varžteliu

Tvirti ir unikalūs dantų vainikėliai „Nobel Procera“

Unikalus „Nobel Procera“ išradimas – dantų vainikėlis su bazine dalimi, vainikėlio atrama ir jungiamąja atramos dalimi viename monobloke pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu.

Dantų implantai, implantacija
„Nobel Procera“ dantų vainikėliai ant implantų pagaminti kartu su atrama ir jungiamąja atramos dalimi kaip viena monolitinė detalė

Unikalūs dantų vainikėliai, būdami nedalomi kartu su atrama, sugrąžina aukščiausiame lygmenyje daugybei viso pasaulio žmonių prarastus dantis, gražias šypsenas, gyvenimo kokybę ir džiaugsmą.

„Nobel Procera“ yra ir atskirų atramų iš cirkonio oksido, kaip ir kitų gamintojų. Tačiau tik „Nobel Procera“ ženklo vainikėlis gaminamas kartu su bazine dalimi, vainikėlio atrama ir atramos jungiamąja dalimi kaip vientisa cirkonio monolitinė detalė.

100 % bemetaliai dantų implantai „Nobel Pearl“

Bemetaliai tvirto balto cirkonio oksido dviejų dalių dantų implantai – unikali naujovė, pristatyta 2018 m. birželio mėn. Amsterdame, o tų pačių metų rugsėjo mėn. Kauno odontologijos klinika jau turėjo oficialią teisę implantuoti šiuos 100 % bemetalius dantų implantus savo pacientams.

Dantų implantai, implantacija
100 % bemetalis cirkonio danties implantas „Nobel Pearl“. Tamsus varžtelis pagamintas iš anglies pluoštu sustiprinto polimero

Bemetaliai cirkonio dantų implantai su cirkonio vainikėliu yra ypatingai patvarūs ir patikimi, ant jų mažiau kaupiasi dantų apnašos. Visas implantas yra baltas, todėl niekada nesimato jokių nenatūralių spalvų net susitraukus su amžiumi dantenoms.

100 % bemetaliai dantų implantai „Nobel Pearl“ - dalies pacientų realizuota utopinė svajonė

Balto cirkonio oksido bemetalius dantų implantus galima laikyti artimiausiu pakaitalu natūraliems dantims iš visų kada nors išrastų dirbtinių pakaitalų. Šie dantų implantai yra ypač naudingi žmonėms, turintiems plonas dantenas.

ASC atrama su kampiniu prisukimo varžteliu pagal kaulo ir šaknies kryptį

Kiekvieno paciento žandikaulio kaulo storis, tankis, buvusių dantų šaknų kryptis, dantenų linija ir apskritai burnos situacija yra individuali. Visais atvejais svarbu implantuoti dantis taip, kad pacientas jaustųsi tarsi su savais dantimis – galėtų patogiai sukąsti, laisvai kramtyti maistą ir natūraliai šypsotis.

ASC atrama su kampiniu prisukimo varžteliu, leidžianti pasukti dantuką iki 25° laipsnių kampu pagal žandikaulio kaulo bei danties šaknies kryptį

Išskirtiniais atvejais, kai žandikaulio kaulo arba buvusio danties šaknies kryptis nesutampa su implantuojamo danties kryptimi, naudojama ASC atrama su kampiniu prisukimo varžteliu, kurio dėka implantuojamą dantį galima pasukti pagal poreikį iki 25° kampu. Tiek užtenka, kad atkuriamą dantį būtų galima pritvirtinti prie implanto kiekvienam pacientui reikiama kryptimi.

Implantuojamų dantų kiekis

Atkuriamosios dantų implantologijos pasiekimai ir Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ implantavimo įvairiomis metodikomis patirtis nuo 2001 m. leidžia sėkmingai implantuoti įvairų prarastų dantų kiekį nuo vieno bei kelių dantų iki viso žandikaulio dantų lanko.

 • Dantų implantacijos sėkmė, rizikos nebuvimas bei rezultato garantijos yra ~99 %, nepriklausomai nuo implantuojamų dantų kiekio.
 • Danties implantacija yra visiškai neskausminga ir gali būti juntama panašiai kaip dantų plombavimo metu, nes taikoma vietinė nejautra.

Priklausomai nuo kiekvieno paciento žandikaulio kaulo būklės, kaip seniai prarasti dantys ir kokia galima implantavimo sistema ar metodika – vieno arba kelių dantų implantaciją galima pabaigti ir tą pačią dieną (momentinė danties implantacija su laikinu vainikėliu, „Trefoil“ sistema su nuolatiniais dantimis), ir po kelių mėnesių.

Vieno danties implantacija yra vienas paprasčiausių ir operatyviausių implantacijos būdų, jeigu dantis prarastas neseniai ir nereikia priauginti žandikaulio kaulo arba kelti sinuso dugno.

Jeigu atliekama vieno danties implantacija arba kelių pavienių, esančių tarp sveikų kaimyninių dantų, implantas sriegiamas po kiekvienu vainikėliu. Abiem atvejais išsaugomi sveiki kaimyniniai dantys, nes nereikia jų šlifuoti taip, kaip protezuojant dantis be implantų.

Dantų implantai, implantacija
Danties implanto su vainikėliu kaina priklauso nuo jų gamintojo ir medžiagų kainos. Implantuojant kelis dantis iš eilės, dirbtinių vainikėlių tiltą galima tvirtinti ant mažesnio kiekio dantų implantų

Kelių dantų implantacija. Jeigu nėra kelių dantų iš eilės vieno šalia kito, nebūtina kiekvieną dantį sriegti ant atskiro implanto – galima įsukti du kraštinius implantus ir ant jų pritvirtinti dirbtinių dantų tiltą.

Tačiau nesiūlome dantų tilto su daugiau nei dviem tarpiniais dantimis be implantų, nes kuo tankiau įsriegti implantai, tuo stabiliau laikosi ant jų dirbtiniai dantys.

Viso žandikaulio lanko dantų implantacija. Jeigu prarasti visi dantys – dirbtiniai dantų vainikėliai modeliuojami pagal kiekvieno paciento individualius burnos, veido ir žandikaulių duomenis. Todėl atkurti patvarūs ir estetiški dirbtiniai dantys užtikrina žavią šypseną ir jais, tarsi nuosavais, patogu kramtyti maistą.

Odontologijos klinikoje Kaune „Angitia“ viso bedančio žandikaulio dantų implantacija sėkmingai atliekama originaliomis dantų implantavimo sistemomis „Visi ant 4“ (All-on-4) ir „Trefoil“.

Nors skirtingas implantuojamų dantų kiekis nedidina paciento apsilankymų pas odontologą skaičiaus ir nedaro jokios įtakos dantų implantų garantijos bei implantavimo kokybei, tačiau yra tam tikri pačios implantavimo procedūros bei trukmės skirtumai.

ROOT dantų implantai, tinkantys plonesniam žandikaulio kaului

ROOT šveicariški dantų implantai yra trumpi, ploni ir tvirti, sujungti kartu su atrama sudaro vieną nedalomą monolitinę detalę – implanto „kūną“. Tai šiek tiek supaprastina implantavimo procedūrą, nes nereikia atskirai tvirtinti atramos, ant kurios vėliau cementuojamas vainikėlis.

Dantų implantai, implantacija
ROOT danties implantai yra ploni, trumpi ir tvirti, todėl puikiai atlaiko maisto kramtymo krūvį
Dantų implantai, implantacija
ROOT implantais galima implantuoti dantis plonesniame žandikaulyje ir taip sustabdyti jį nuo tolesnio nykimo

Svarbus ROOT implanto privalumas – tinka ir plonesniam žandikaulio kaului, ir daugeliu atvejų nereikia kaulo priauginimo operacijos, sutaupomas paciento laikas ir pinigai.

Tačiau ROOT implantai tinka ne visiems, nes implantas kartu su atrama tinka ne kiekvienam pacientui pagal individualią buvusiojo danties šaknies ir kaulo kryptį. O kuriems pacientams šis implantas tinka ir dar gelbsti nuo žandikaulio kaulo priauginimo operacijos – pasirinkimas puikus.

Dantų implantacijos ir implantų kainos

Danties implanto kainą sudaro:

 • danties implantas,
 • danties vainikėlis,
 • danties implantacijos procedūra

Dantų implantacijos ir implantų kainos paskaičiuojamos kiekvienu konkrečiu atveju; kainą sąlygoja:

Dantų implantai, implantacija
 • implantuojamų dantų kiekis;
 • dantų arba vieno danties implantacijos metodika;
 • danties implanto ir vainikėlio kaina, t. y. – kokios medžiagos vainikėlis ant kokio implanto tvirtinamas,
 • Žandikaulio kaulo būklė ir susietų su danties implantacija reikiamų chirurginių paslaugų kaina, pvz., žandikaulio kaulo priauginimas, sinuso dugno pakėlimas, dantenų linijos atkūrimas ir kt.

Visais atvejais palanku tai, kad:

 1. UAB klinika „Angitia“ Kaune yra sudariusi su Teritorinėmis ligonių kasomis sutartį. Tad pacientams, atitinkantiems LR Vyriausybės numatytus kriterijus, dalis dantų atkūrimo kainos kompensuojama iš PSDF (Privalomojo sveikatos draudimo fondų).
 2. Pacientams, gaunantiems pastovias pajamas, galima atkurti dantis (ir atlikti kitas odontologijos paslaugas) išsimokėtinai su General Financing banko lizingu.
 3. Šventinių akcijų metu „Angitia“ klinikoje taikomos specialios nuolaidos, todėl ir dantų implantų kainos gaunasi žemesnės, o sąlygos išsimokėtinai taip pat galioja.

Dantų implantų kainos

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
ROOTT danties implantas 650
ROOTT protezavimo atrama 80
„Osstem“ danties implantas 725
„Osstem“ protezavimo atrama 125
„Nobel Biocare“ titano danties implantas 755
„Nobel Biocare“ titano protezavimo atrama 280
„Nobel Biocare“ cirkonio oksido danties implantas 955
„Nobel Biocare“ cirkonio oksido protezavimo atrama 280
„Pterygoid“ ilgasis danties implantas 900
„Pterygoid“ protezavimo atrama 80
Apatinio bedančio žandikaulio dantų implantacija ant 3-jų implantų originalia „Trefoil“ sistema 4200
Viso žandikaulio dantų implantacija originalia „Visi ant 4“ (All-on-4) sistema su laikinais dantų vainikėliais 4000–5200
„Visi ant 4“ (All-on-4) originali sistema su ilgaisiais skruostikauliniais dantų implantais „Zygoma“ ir laikinaisiais dantų vainikėliais 7200
Tausojanti dantenas „On 1“ atrama 60

Pavieniai dantų vainikėliai ant implantų

Cirkonio oksido keramikos vainikėlis ant implanto 450
Metalo keramikos vainikėlis ant implanto 300–350
Tel. + 370 699 05758
Facebook