Išimami dantų protezai

Pagrindinis išimamų protezų privalumas yra kaina, nes pagaminti įvairių rūšių išimamus dantų protezus kainuoja pigiau nei nuolatinius. Todėl išimami dantų protezai – lanko atraminiai arba tradicinės plokštelės – norintiems sutaupyti.

Kalbant apie išimamus dantų protezus, vyresnės kartos žmonės, praradusieji dantis, dažnai įsivaizduoja stiklinę vandens ar kito specialaus skysčio ir jame per naktį mirkstančias bedančių žandikaulių tradicines dantų plokšteles. Taip, šie išimami dantų protezai vis dar egzistuoja. Tik nepalyginamai labiau patobulinti, palyginus su nepaslankiomis sovietmečio dantų plokštelėmis.

Išimami dantų protezai Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ pritaikomi kiekvienam pacientui individualiai pagal trūkstamų dantų kiekį, vietą, žandikaulio kaulo būklę ir paties paciento pageidavimą.

Pilni dantų protezai

Išimami dantų protezai
Viršutinio ir apatinio žandikaulio pilni tradiciniai plokšteliniai dantų protezai

Pilni, arba plokšteliniai, dantų protezai yra skirti pacientams, netekusiems visų dantų viename arba abejuose žandikauliuose. Dirbtiniai dantų vainikėliai įtvirtinami specialiose plokštelėse, vizualiai panašiose į dantenas, o plokštelės tvirtinamos prie gomurio specialiais klijais arba – nepalyginamai patogiau ir stabiliau – fiksuojamos ant dantų implantų.

Daliniai dantų protezai

Daliniai dantų protezai naudojami, kai dalis dantų yra likę, todėl nereikia protezuoti absoliučiai viso žandikaulio dantų lanko.

Išimami dantų protezai
Išimama elastinė dalinė kelių dantų plokštelė su plastikinėmis apkabomis, skirta atkurti dantis nuotraukoje žemiau kairejė
Išimami dantų protezai
Apatinis žandikaulis su dalimi prarastų dantų
Išimami dantų protezai
Apatinis žandikaulis, atkurtas daline dantų plokštele

Dalinių protezų kategorijoje dažnai naudojami protezai su atraminiais lankais ir sijomis arba išimamos kelių dantų plokštelės.

Išimami dantų protezai
Vieno danties plokštelė

Paminėtina, kad galima pagaminti ir išimamą, dažniausiai laikiną, vieno danties plokštelę.

Netekus danties, tokią plokštelę racionalu pradėti kiek galima anksčiau nešioti, kol dantis bus atkurtas dirbtiniu vainikėliu, apsaugančiu nuo kitų dantų pasvirimo į prarastojo vietą ir nuo paspartinto kitų dantų praradimo. Jeigu prarastas priekinis dantis – vieno danties išimama plokštelės nors laikinai sprendžia ir estetines problemas.

ami bet kokio ilgio plokšteliniai dantų protezai, tvirtinami virš sugydytos danties šaknies, vadinami dengiančiais protezais. Likusi danties šaknis palaiko žandikaulio kaulo tūrį, ir toks sprendimas gali būti laikinas prieš dantų implantaciją, kai neįmanoma atstatyti reikiamo danties kiekio kaiščiais protezavimui be implantų. Tačiau neturėdama tiesioginės sąsajos su dirbtiniu dengiančiu dantimi, likusi danties šaknis po plokštele neapsaugos žandikaulio kaulo nuo tirpimo.

Mišrūs dantų protezai

Mišrūs dantų protezai naudojami, kuomet pacientui reikia ir pilnų, ir dalinių protezų. Pvz., viename žandikaulyje prarasti visi dantys, tad reikės pilno protezo, o kitame žandikaulyje nėra tik dalies dantų, tad bus taikomi daliniai protezai.

Pagrindiniai išimamų dantų protezų tvirtinimo būdai

  • Pilni dantų protezai tvirtinami prie specialių šios paskirties plokštelių, kurios yra specialiais „klijais“ priklijuojamos prie gomurio.
  • Daliniai dantų protezai yra tvirtinami ant kraštinių išlikusių sveikų nuosavų arba implantuotų dantų specialiais kabliukais, užraktais arba apkabomis.
Išimami dantų protezai
Apatinio žandikaulio išimama dantų plokštelė, tvirtinama ant lokatorių
Išimami dantų protezai
Viršutinio žandikaulio atraminiai lanko protezai, pritvirtinti ant protezuotų dantų

Išimamų dantų protezų palyginimas su fiksuotais protezais ir dantų protezais ant implantų

Modernūs išimami dantų protezai yra patikimi, laikosi tvirtai, tačiau jie niekada nebus tokie ilgalaikiai ir neatstos natūralių dantų taip patogiai, kaip fiksuojami dantų protezai.

Išimami dantų protezai, o ypač – klijuojamos prie gomurio dantų plokštelės – gali pasislinkti, nutrinti gomurį , ir dėl šių priežasčių galima patirti netikėtumų.

Išimami dantų protezai

Klijuojami prie gomurio pilni dantų protezai (plokštelės) gali net iškristi, o nepilni, užkabinti apkabomis už sveikų dantų, gali sudirginti dantenas. Įsidėmėtina, kad protezai apkabomis arba užraktais tvirtinami tik prie visiškai sveikų dantų.

Esminis dantų protezų be implantų trūkumas – neapsaugo žandikaulio kaulo nuo sunykimo ir tuo pačiu – nuo veido anatominių pokyčių.

Todėl esant galimybei odontologijos klinika Kaune „Angitia“ rekomenduoja visada rinktis fiksuojamus dantų protezus arba daug patogesnius dantų implantus.

Išimamų dantų protezų kaina

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Dantų lanko arba dalinės plokštelės kabliukas 40
Betarpiška, arba dalinė, plokštelė nuo vieno iki kelių dantų nuo 60
Vieno žandikaulio pilna dantų plokštelė 400
Plokštelė ant lokatorių 700
Plokštelės perbazavimas (koregavimas) 60
Tel. + 370 699 05758
Facebook