Dantų vainikėliai

„Angitia“ dirbtiniai dantų vainikėliai – tik labai aukštos kokybės

Dirbtiniai dantų vainikėliai, arba karūnėlės, yra labai plati bendrinė sąvoka, panašiai, kaip, pvz., baldai, automobiliai, indai, avalynė, drabužiai ir kiti. Mat odontologinių medžiagų rinkoje, kaip ir kitų gaminių, yra labai įvairi kokybė, egzistuoja skirtingi tų medžiagų bei dantų technologų kokybės kriterijai, nuomonės ir požiūriai.

Dantų vainikėliai
Balti dirbtiniai dantys, tobulai pagaminti pagal natūralių dantų struktūros bei formos pavyzdį, iki ~ 1990 m. mūsų šalyje dar buvo utopinė svajonė

Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ protezuojantys odontologai ir gaminantys dantų vainikėlius technikai naudoja tik tai, kas patvirtinta ES ir išbandyta Vakarų šalių, o ypač – šios rinkos kokybės lyderių Vokietijos ir JAV. Todėl klinikos pacientų dantys atkuriami tik labai aukštos kokybės vainikėliais iš patvarių šiuolaikinių sertifikuotų medžiagų, turinčių garantijas ir gerą reputaciją tarp įmonių gamintojų, dantų technologų, protezuojančiųjų odontologų ir pacientų.

Dantų vainikėliai
Prieš tvirtinant dantų vainikėlius pacientui, jų tikslumas patikrinamas ant modelio

Dirbtinius dantų vainikėlius, kaip ir natūralius dantis, burnoje veikia įvairi aplinka: saldūs, sūrūs, rūgštūs, kartūs, šarminiai, karšti, šalti maisto produktai ir gėrimai. Todėl vainikėlių kokybę vertiname tiek, kiek šių medžiagų struktūra ir fizikinės bei cheminės savybės yra panašios į prigimtinę nuosavų dantų emalio ir dentino struktūrą bei savybes: tvirtumas, patvarumas, estetika, draugiškumas visam organizmui ir burnos aplinkai.

Toks yra klinikos „Angitia“ protezuojančiųjų odontologų ir dantų technikų požiūris į keliamus kokybės kriterijus bei standartus. Suprantama, protezavimo medžiagų kokybė proporcingai siejama ir su dantų vainikėlių kaina. Pvz., cirkonio keramikos vainikėlio kaina yra aukštesnė už metalo keramikos vainikėlio kainą.

Dantų vainikėlių gamyba yra komandinis darbas. Todėl svarbu, kad protezuojančiojo odontologo ir dantų techniko esminiai požiūriai sutaptų visais dantų atkūrimo klausimais. Odontologijos klinikoje „Angitia“ šie požiūriai į sąžiningą darbą ir aukštą dantų vainikėlių ir jų medžiagų kokybę sutampa nuo pat klinikos įsikūrimo 1994 m., ir tai yra labai svarbi sėkmingo dantų protezavimo sąlyga.

Dantų vainikėliai
Dantų vainikėlių gamybos etapas ant modelio

Dantų vainikėlių pagaminimo trukmė – apie 7 kalendorinės dienos, skaičiuojant nuo atspaudo nuėmimo arba skaitmeninėmis technologijomis fiksuotų žandikaulio, likusiųjų dantų ir kitų burnos bei veido parametrų, perduotų dantų technikui. Skaitmeninės technologijos šiandien yra labai stipriai pažengusios, tačiau individualūs dantų vainikėliai tiksliai pagaminami ir pagal atspaudus, kurių kaina yra labai žema. Dantų technikas visais atvejais gamina vainikėlius tik naudodamas skaitmenines technologijas.

„Angitia“ klinikoje pacientų dantys protezuojami ypač estetiškais, tvirtais ir patvariais aukštos kokybės bemetalės keramikos ir metalo keramikos vainikėliais.

Bemetalės keramikos dantų vainikėliai

Dantų vainikėliai
Bemetalės keramikos vainikėliai praleidžia šviesą, todėl jų išvaizda beveik nesiskiria nuo natūralių dantų, ir atsitraukus dantenoms, nesimato tamsaus metalo kraštelio

Bemetalės keramikos dantų vainikėlių, arba karūnėlių, gamyboje nenaudojamas joks metalas. Šios dirbtinės dantų karūnėlės, galima sakyti, šuoliškai patobulėjo XXI a., sukūrus CAD/CAM (Computer Aidet Design ir Computer Aidet Manufacturing – Kompiuterinis dizainas ir kompiuterinė gamyba) sistemą ir pradėjus naudoti cirkonio oksido keramiką.

Dantų vainikėliai
Šiuolaikinės skaitmeninės staklės atvėrė preciziškai tikslių vainikėlių gamybos etapą
Dantų vainikėliai
Dantų vainikėliai išpjaunami iš specialiai parengtų cirkonio oksido luitų

Dantų vainikėliai, pagaminti cirkonio oksido keramikos pagrindu

Cirkonio oksido keramikos vainikėliai, priklausomai nuo sutvirtinančių medžiagų bei jų kiekių santykio ir gamybos technologijos, yra įvairaus kietumo ir struktūros. Tačiau visais atvejais pagrindinė dantų vainikėlių medžiaga yra baltas, tvirtas, patvarus, estetiškas ir ilgaamžis cirkonio oksidas, idealiai tinkantis atkurti priekinių dantų šypseną. Praleisdami šviesą cirkonio keramikos vainikėliai tarsi atgyja lyg natūralūs dantys.

angitia-dantu-vainikeliai-07

Klinika „Angitia“ dantų protezavimui naudoja šiuos cirkonio oksido keramikos vainikėlius:

  • Pilno kontūro, arba pilnos anatomijos, cirkonio oksido danties vainikėlis, pagamintas be užkepamų sluoksnių. Tokie tvirti monolitiniai vainikėliai ypač tinka atkurti dantis, kuriems tenka didelis maisto kramtymo krūvis.
  • Nepilno kontūro, arba nepilnos anatomijos, cirkonio keramikos vainikėlio bazinė dalis gaminama cirkonio oksido keramikos pagrindu, o ant viršaus užkepama sluoksniuota taip pat cirkonio oksido keramika, populiariai vadinama tiesiog cirkonio keramika.

Nepilno kontūro dantų vainikėliai yra ne tik labai tvirti, patvarūs ir estetiški, bet ir dėl sluoksniuotos keramikos apdailos jų struktūra yra artimesnė natūraliai danties struktūrai, ir toks panašumas laikomas ypač dideliu privalumu.

Nepilno kontūro cirkonio keramikos vainikėliais tinka atkurti ir krūminius dantis, atlaikančius didelį maisto kramtymo krūvį, ir priekinius, kuriems tenka ir krūvis, ir svarbi estetika. Porceliano keramika – taip dar vadinami šnekamojoje kalboje sluoksniuotos cirkonio keramikos vainikėliai dėl savo natūralaus grožio.

Su cirkonio keramikos vainikėlių tobulomis savybėmis gali konkuruoti nebent IPS e. max Press technologija pagaminti ypač aukštos kokybės ir natūralaus grožio vainikėliai.

IPS e. max Press, arba ličio disilikato stiklo keramikos, vainikėliai

Pasaulinio garso odontologijos įmonė „Ivoclar Vivadent AG“, gaminanti daugybę produktų bei sistemų odontologams ir dantų technikams, yra patentavusi ypatingai aukštos kokybės dantų vainikėlių gamybos presavimo technologiją IPS e. max Press; šia technologija pagaminti dantų vainikėliai populiariai vadinami E. max vainikėliais.

Dantų vainikėliai
IPS e. max Press technologija pagamintas išgryninto baltumo dantų karkasas, užtikrinantis vainikėlių patvarumą ir estetiką

E. max vainikėlių bazinė dalis gaminama iš artimos dantims kristalinės struktūros ličio disilikato (ličio disilikato keramika) arba cirkonio oksido keramikos pagrindu, o abiejų bazinių variantų apdaila – iš stiklo keramikos. Todėl panašus ir šviesos pralaidumas. Dėl šių savybių E. max dantų vainikėliai savo išvaizda nesiskiria nuo natūralių dantų ir juos galima laikyti tobulo dantų grožio etalonu. Tobulesnių vainikėlių nei IPS e. max Press ir cirkonio oksido keramika kol kas odontologija nežino.

Dantų vainikėliai
IPS e. max Press aukštos kokybės dantų vainikėlių cementavimas

Nepastebimi dantų techniko ir protezuojančiojo odontologo darbo rezultatai paciento burnoje reiškia aukštą šių specialistų kvalifikaciją ir ilgamečius kokybiško darbo įgūdžius. Taip dirba „Angitia“ klinikos vadovas protezuojantis odontologas Mindaugas Gaučys ir gaminantis klinikai dantų vainikėlius technikas …..

IPS e. max Press dantų vainikėlių privalumai:

  • Puikios E. max vainikėlių estetinės savybės – natūralus švarių, baltų dantų spindesys ir grožis, nekintantis net per ilgesnį laiką
  • E. max dantų vainikėliai lengviau prižiūrimi, nes prie jų beveik nelimpa apnašos
  • Nealergizuojančios E. max vainikėlių medžiagos nesukelia šalutinių reakcijų.
Dantų vainikėliai
E. max tvirti ir gražūs presuoti keramikos vainikėliai idealiai tinka visų dantų protezavimui
  • IPS e. max Press technologija gaminami ir protezavimui naudojami pavieniai priekinių bei krūminių dantų vainikėliai, dantų tiltai, užklotai ir aukštos kokybės dantų plokštelės. Visų parametrų idealus tikslumas išgaunamas presavimo technologija
  • E.max vainikėliai – tai tvirtumas, patvarumas, ilgaamžiškumas, atsparumas skilimams bei lūžiams. Jų gamintojas suteikia 10 metų garantiją

Metalo keramikos vainikėliai

Metalo keramikos vainikėliai žinomi nuo seniausių laikų dirbtiniai dantys, patikimai atlaikantys didelį kramtymo krūvį. Odontologijos klinikoje „Angitia“ naudojami naujos kartos metalo keramikos vainikėliai yra ne tik tvirti, bet ir estetiški, neįgudusiai akiai gali būti atpažįstami tik iš tikrųjų pamačius bazinės dalies metalą. Dėl šių priežasčių ir žemesnės kainos šie vainikėliai yra vis dar paklausūs.

Dantų vainikėliai
Priekiniai 4-i dantys atkurti plokšteliniu protezu, o likusieji ir krūminiai – metalo keramikos vainikėliais; pilkšva metalinė vainikėlio bazinė dalis nupūsta smėliasrove

Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ naudojamų metalo keramikos vainikėlių bazinė dalis gaminama iš chromkobalto lydinio, o apdaila – iš balto ir estetiško cirkonio oksido keramikos. Chromkobaltas yra inertiškas, nereaguojantis su aplinka, nerūdijantis metalo lydinys, puikiai tinkantis atkurti mažiau pastebimus krūminius dantis.

Dantų vainikėliai
Cirkonio keramikos estetiška apdaila ir dantų techniko įgūdžiai garantuoja metalo keramikos vainikėlių tobulą formą ir spalvą

Kadangi metalo bazinės dalies sluoksniuota cirkonio keramikos apdaila visiškai atitinka paciento dantų spalvą, dalis pacientų dėl žemesnės metalo keramikos vainikėlių kainos apsisprendžia jais atkurti ir priekinius dantis. Metalo keramikos vainikėliai yra taip pat balti ir gražūs, tik bazinė jų dalis iš metalo nepraleidžia šviesos, todėl dantys atrodo tarsi mažiau gyvybingi. Be to, vyresniame amžiuje gali pamažu trauktis dantenos ir ties jomis išryškėti metalo keramikos vainikėlių apatinės dalies pilkšva linija.

Laikini specialios plastmasės dantų vainikėliai

Plastmasiniai dantų vainikėliai gaminami iš tvirtos specialios plastmasės ir jais galima drąsiai kramtyti maistą. Tvirtos plastmasės dantų vainikėlių protezais galima naudotis ne tik kol gaminami nuolatiniai dantys, bet kliento pageidavimu – ir ilgiau.

Dantų vainikėliai
Laikini specialios plastmasės vainikėliai yra skirti atlaikyti įprastą maisto kramtymo krūvį, todėl yra tvirti

Palyginus su cirkonio keramikos ir E. max nuolatiniais vainikėliais, laikini plastmasiniai dantų vainikėliai nėra idealiai balti ir prie jų gali labiau „kibti“ apnašos bei spalvoto maisto ir gėrimų pigmentai. Tačiau naudotis laikinais specialios plastmasės tvirtais dantimis ir neturėti jokių dantų yra labai didelis skirtumas.

Dantų vainikėlių kainos

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Cirkonio oksido keramikos pilno kontūro monolitinis vainikėlis be sluoksniuotos keramikos 400
Cirkonio oksido keramikos nepilno kontūro vainikėlis su sluoksniuota keramikos („porceliano“) apdaila 450
IPS e. max Press vainikėlis (ličio disilikato bazinė dalis, stiklo keramikos apdaila) 450
Metalo keramikos vainikėlis 300
Laikinas plastmasinis vainikėlis 30–70
Vieno vainikėlio cementavimas 15
Štampuoto, lieto arba keramikos vainikėlio nuėmimas 15
Tel. + 370 699 05758
Facebook