Burnos higiena

Šiuolaikinė odontologija – tai menas kurti stebuklus.
O jų pradžia – profesionali burnos higiena –
yra tvirtas ir lengvas žingsnis į savų dantų išsaugojimą

Kaip išvengti dantų ir dantenų ligų? Kaip pašalinti susikaupusius nešvarumus ir džiaugtis tobula šypsena? Odontologijos klinikoje „Angitia“ atliekama profesionali burnos higienos procedūra ne tik suteiks Jūsų šypsenai kerinčią išvaizdą, bet ir apsaugos nuo potencialių rizikų.

Burnos ir dantų higiena – kas tai?

Burnos higienadaugiau nei estetika, nes dantų apnašos nėra vien tik estetinė problema. Tai pernelyg palanki terpė patogeniniams mikrobams plisti, kad būtų galima nekreipti dėmesio.

Profesionali burnos higiena – minkštųjų ir kietųjų apnašų (dantų akmenų) šalinimas. Tai patikima dantų gedimų, dantenų bei periodonto ligų ir jų pasekmių – dantų praradimo – bei nuosavų sveikų dantų išlikimo svarbi sąlyga už palyginti žemą kainą.

Profesionali burnos higiena

Burnos higiena suvokiama kaip dantų higiena, arba higieninis dantų valymas, ir sąlyginai – kaip profilaktinė dantų apžiūra. Nes ultragarsinis skaleris, pašalindamas dantų akmenis ir apnašas iš pačių mažiausiųjų tarpdančių ar dantų griovelių, atveria ir vos įžiūrimas, dar neskausmingas, dantų ėduonies (karieso) pažeistas vietas. Todėl kai kuriems pacientams susidaro visiškai klaidingas ir nepagrįstas įspūdis – esą, po burnos higienos (dantų akmenų šalinimo) „iš karto, dar nenulipus nuo odontologo kėdės“ prasidėjo dantų ėduonis, arba kariesas.

Dantys prieš burnos higieną
Dantys prieš burnos higieną su dantų ėduonies skylėmis, „užkimštomis“ dantų akmenimis ir apnašomis
Dantys po burnos higienos
Nuvalius apnašas, atsivėrė dantų ėduonies suardyto emalio skylės ir smulkesni pažeidimai
Dantų higiena
Pašalinus kietųjų apnašų sluoksnį, užplombuotos pagrindinės dantų skylės ir sustabdytas dantų ėduonies plitimas

Iš tikrųjų nuvalius dantis nuo apnašų atsiveria aiškiau pastebimi dantų pažeidimai. Kol dantų higiena nebuvo atlikta, šios dantų ėduonies suardytos danties emalio, kartais ir giliau – dentino – vietos buvo po kietųjų ir minkštųjų apnašų sluoksniu. Reguliariai atliekant burnos higieną, pastebėjus vos pažeistą dantų ėduonies (karieso) danties emalį galima plombuoti vieno apsilankymo metu ir taip sustabdyti danties ardymą.

Pabrėžtina, kad reguliarios neapleistų dantų burnos higienos kaina yra nepalyginamai žemesnė už dantų ir jų šaknų kanalų gydymo, o juo labiau – dantų atkūrimo kainą.

Burnos higiena
Odontologijos klinikos „Angitia“ burnos higienistė Gabija Babrauskaitė pasirengusi atlikti profesionalią burnos higieną

Kaip atliekama burnos ir dantų higiena odontologijos klinikoje „Angitia“

Priklausomai, koks dantų akmenų sluoksnis dengia dantis, profesionali burnos higiena Kauno odontologijos (stomatologijos) klinikoje „Angitia“ atliekama vieno ar kelių vizitų metu šiais etapais:

 1. Ultragarsiniu skaleriu nuvalomos kietosios dantų apnašos – šalinami dantų akmenys – todėl dantys natūraliai šiek tiek pabąla.
 2. Naujausiu metodu – „Air Flow” sistema – pašalinamos minkštosios dantų apnašos ir pigmentinės dėmės, todėl dantys dar labiau pabąla. Air Flow” metodika, – tai stipri oro, vandens ir sodos miltelių srovė, greitai nuvalanti susikaupusį dantų apnašų sluoksnį net ir sunkiai prieinamose vietose. Tai puikus, efektyvus ir neskausmingas būdas greitai nuvalyti tabako, kavos bei arbatos apnašas.
 3. Po burnos higienos dantys poliruojami specialiais diskeliais ir jų paviršius padengiamas specialiomis odontologinėmis medžiagomis, kad ilgiau neįsigertų maisto bei gėrimų dažantys pigmentai.
 4. Kietuosius dantų audinius sustipriname fluoro preparatais. Dantys kruopščiai poliruojami su specialia fluoro turinčia poliravimo pasta, specialiais šepetėliais ir guminiais diskeliais. Taip nupoliruoti dantų paviršiai yra atsparesni ne tik apnašų ir akmenų kaupimuisi, bet ir vaisių, uogų, daržovių bei gėrimų spalvotiems pigmentams.
 5. Atliekamos dantų kaklelių nujautrinimo procedūros, pvz., ypač silpnai pažeistų dantų arba atvirų, nepažeistų ėduonies kaklelių lakavimas fluoru ir pan.
 6. Nustatomi ankstyvieji, progresuojantys bei grįžtamieji dantų ėduonies ir periodonto ligų etapai. Paaiškinami burnos ertmės ir dantų priežiūros tinkami būdai.
 7. Parenkamos individualios burnos ertmės higienos priemonės.
 8. Dantų valymo ir burnos ertmės higienos būklės kontrolė. Suderinus su pacientu, paskiriama kito apsilankymo data individualios burnos ertmės bei dantų higienos būklės įvertinimui ir optimalių burnos higienos intervalų nustatymui.
Dantų poliravimas
Kruopštus, kokybiškas dantų poliravimas – labai svarbus higienos etapas, padidinantis dantų atsparumą apnašoms

Burnos higienos metu natūraliai atliekama ir profilaktinė dantų apžiūra. Aptikus dantų ėduonies pažeistus dantis, jų plombavimo arba endodontinio gydymo (jei suardytas danties emalis bei dentinas, ir infekcija patekusi į pulpą) laikas derinamas su pacientu.

fotosan-lempa-periodontui-gydyti-01

Prasidėjęs, o juo labiau progresuojantis dantenų arba periodonto uždegimas periodontitas (parodontozė), suderinus su pacientu, gydomas ir stabdomas tuoj pat FotoSan lempos šviesa išsyk po burnos higienos, nuvalius dantų akmenis ir išvalius dantenų „kišenes“.

Vis populiarėjanti FotoSan lempa, kaip efektyvi periodonto gydymo priemonė, naikina bakterijas per 10-15 sek. Rezultatas matomas tuoj pat: sumažėja dantenų paburkimas, paraudimas. Jei dantys dar labai neatsipalaidavę, galima juos išgelbėti.

Po dantenomis dedami vaistai, tuomet veikiama FotoSan lempos šviesa. Skiriama 3 mėn. čiulpti gydomąsias pastiles ir po 3 mėn. pakartoti burnos higieną.

FotoSan lempos šviesa efektyviai naikina periodonto kišenėse esančias bakterijų sankaupas ir padeda gydyti jau pažengusį periodontitą. Kol apnašos dar minkštos, po dantenomis nėra arba beveik nėra dantų akmenų ir nesiformuoja dantenų kišenės, gali pagelbėti gydomasis skalavimo skystis.

Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“ atliekama profesionali burnos higienos procedūra ne tik suteikia paciento šypsenai kerinčią išvaizdą, bet ir apsaugo nuo galimų dantenų bei periodonto ligų – gingivito ir labai pavojingo periodontito.

Preciziškas burnos higienisto darbo tikslumas nekelia abejonių: procedūra itin švelni ir veiksminga, o spindintis rezultatas garantuotas. Vizitas neužima daug laiko, o procedūros metu galima atsipalaiduoti – jokių nemalonių pojūčių. Tuo įsitikinama iš karto, nes burnos higienos procedūrą odontologijos klinikoje „Angitia“ atlieka patyrę burnos higienos specialistai.

Po kiekvienos profesionalios burnos higienos pacientai džiaugiasi komfortu, burnos ertmės švara ir lengvumo pojūčiu; šį nuostabų atgaivos jausmą patvirtina ir pacientų atsiliepimai.

Vaikams pas burnos ertmės higienistą rekomenduojame apsilankyti maždaug apie 6 -uosius amžiaus metus, o vaikų odontologui parodyti vaiko burnytę siūlome išdygus pirmiesiems dantukams.

Kada būtina atlikti burnos higieną nedelsiant?

Kada paskutinį kartą Jūsų dantims atlikta burnos higiena? Pavojingos dantenų ligos (gingivitas, periodontitas) gali užklupti be „išankstinio“ skausmo ir staiga. Pabrėžtina, kad negydomas ir progresuojantis periodontitas dažniausiai baigiasi dantų praradimu.

Patamsėję dantys
Patamsėję dantys – rimtas signalas atlikti profesionalią burnos higieną. Nuvalyta išorinė dantų pusė, vidinė (veidrodėlyje) dar nevalyta
Nuvayti dantys
Nuvalyti dantų akmenys kartais „atidengia“ dantenų uždegimą ir „kišenes“. Palaukus ilgiau, tokių dantų gali nelikti.

Pirmieji signalai, jog laikas suskubti dėl profesionalios burnos higienos:

 • Jei odontologas arba burnos higienistas matė Jūsų dantis seniau nei prieš 6–12 mėn.
 • Padidėjęs dantų ir dantenų jautrumas, jaučiamas dantų skausmas
 • Valantis dantis, nežymiai kraujuoja iš dantenų
 • Dantys patamsėję nuo kavos, cigarečių arba matyti minkštų bei kietų apnašų (dantų akmenų).

Dantų netekimas – kraupiausias scenarijus? Trokštate išlaikyti juos kuo sveikesnius ir gražesnius? Pasitikėkite profesionaliais Kauno UAB „Angitia“ higienistais – tai pozityviausia sveikų ir estetiškų dantų perspektyva, kuria pacientas džiaugiasi kasdien.

Burnos higiena
Profesionalus dantų akmenų šalinimas – sveikų, baltų dantų ir žavios šypsenos pagrindas

Kodėl svarbu burnos higieną atlikti laiku?

Profesionali burnos higiena užkerta kelią pavojingesnėms dantų problemoms ir išvengiate papildomų išlaidų dantų bei dantenų ligų gydymui arba prarastų dantų atkūrimui. Išsaugoję savo dantis, nepatirsite socialinių, maisto kramtymo, žandikaulio kaulo tirpimo ir kitų prarastų dantų problemų.

Ne paskutinėje vietoje ir nedidelė burnos higienos kaina, palyginus su dantų akmenų sukeltu periodontitu (parodontoze), jo gydymu ir dantų praradimo rizika. Atsižvelgdama į burnos higienos svarbą dantų sveikatai, Kauno odontologijos klinika „Angitia“ dažnai skelbia burnos higienos akcijas; ypač dažnai akcija vyksta pavasariais.

Visais atvejais burnos higienos metu dantų valymo, poliravimo ir kitų minėtų etapų mikroskopinis tikslumas nekelia abejonių: procedūra itin švelni, išskirtinai veiksminga, o spindintis rezultatas garantuotas.

Burnos higienos ir susietų paslaugų kaina

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Burnos higiena, kai užtenka vieno apsilankymo 50
Burnos higiena, kai sudėtingesniu atveju reikia kito apsilankymo 35
Danties jautrumo mažinimas fluoro lako aplikacija (1 vnt.) 5
Visų dantų fluoro lako aplikacija 20
Burnos higiena prieš periodontito gydymą (1 procedūra) 50–60
Visos burnos gingivito ir periodontito gydymas FotoSan lempa 100–150
Tel. + 370 699 05758
Facebook