Dantų laminatės

Baltomis lyg sniegas aukštos kokybės laminatėmis
atkurti dantys yra tvirti, estetiški ir taisyklingi

Dantų laminatės, dar vadinamos venyrais, yra efektyvus būdas ilgam laikui atkurti trūkstamą danties dalį ir buvusią, o dažniausiai – dar gražesnę, išvaizdą. Tai yra ypač plonytės balto cirkonio oksido sluoksniuotos keramikos plokštelės, dėl savo tobulos išvaizdos populiariai dar vadinamos porceliano laminatėmis. Jomis padengiami dantys, turintys akivaizdžių defektų: nuskilę, pažeisti ėduonies (karieso) ar paliesti kitų akivaizdžiai pastebimų problemų.

Dantų laminatės
Dantų laminatės – tai baltų, taisyklingų, estetiškų dantų ilgalaikis patvarumas ir grožis

Cirkonio oksido keramikos laminatės – Jūsų dantų grožiui

Laminatės naudojamos, kuomet trūkstama danties dalis yra didesnė, nei įmanoma atkurti estetinio plombavimo pagalba, tačiau dar ne tokia didelė, kad būtinai reikėtų protezuoti dirbtiniais dantų vainikėliais. Cirkonio oksido sluoksniuotos keramikos (porceliano) laminatės dažniausiai naudojamos viršutinių priekinių dantų estetinei korekcijai. Pagrindinė jų funkcija yra būtent estetika – taisyklingų dantų šypsenos grožis, o tuo pačiu – ir nuskeltų ar kitaip pažeistų dantų apsauga nuo gilėjančio dantų ėduonies ir ilgalaikis patvarumas.

Cirkonio oksido keramika, naudojama dantų laminatėms, turi visas būtinas šiai paskirčiai išvardintas savybes.

 • Cirkonio oksido sluoksniuota keramika yra labai tvirta, ilgaamžė ir įvairių medžiagų poveikiui atsparesnė net už natūralų danties emalį.
 • Cirkonio oksidas yra švariai baltos dantų spalvos, todėl padengti laminatėmis dantys atrodo estetiški, o šypsena patraukli.
 • Ši odontologinė medžiaga yra laidi šviesai, todėl iš jos pagamintos dantų laminatės sukuria natūralaus danties įspūdį.
 • Dantų laminačių storis dažniausiai būna vos kelios dešimtosios milimetro, retais atvejais pasiekia pusę milimetro. Todėl dantys, padengti laminatėmis, juntamai nepadidėja ir nesukelia diskomforto. Visgi labai svarbu įvertinti bet kurio konkretaus žmogaus dantų galimus formos ir proporcijų pokyčius, padengus juos nors ir labai plonyčiu porcelianu.
Dantų laminatės
Dantų laminatės
„Angitia“ klinikoje laminatėmis padengiami visi danties kraštai bei dalis vidinės pusės

Kad rezultatas ne tik atitiktų, bet ir pranoktų Jūsų lūkesčius, Kauno odontologijos klinika „Angitia“ atkuria dantų grožį saugiomis ir patvariomis šveicariškomis laminatėmis „Componeer” ir „Edelweiss“. Šias aukštos kokybės dantų laminates galima lyginti su šveicariškais laikrodžiais – juk ir kilmė ta pati. Pridėkime šveicariškai tikslų „Angitia“ protezuojančių odontologų darbą ir gausime puikų rezultatą – baltų, tvirtų, taisyklingų dantų žavią šypseną.

Kad pacientas galėtų plačiai šypsotis, „Angitia“ protezuojantys odontologai padengia laminatėmis ne tik išorinį dantų paviršių, bet ir visus danties kraštus su dalimi vidinio paviršiaus. Galima sakyti, laminatė ant danties užmaunama ir patikimai pritvirtinama.

Dantų laminatės
Kai laminatėmis dengiami visi priekiniai dantys, jų dydžiai ir taisyklingos formos derinamos pagal kiekvieno paciento anatominius veido, lūpų bei žandikaulių duomenis

Kokius dantų defektus galima paslėpti laminatėmis?

 • Uždengiami dideli tarpai tarp dantų, įskaitant ir diastemą – tarpą tarp viršutinio žandikaulio centrinių kandžių.
 • Dantų laminatėmis kokybiškai ir greitai atstatoma nuskilusi ar nutrupėjusi trūkstama danties dalis. Tai puikus sprendimas, jei trūkstama danties dalis yra didesnė, nei būtų racionalu atkurti estetine plomba, tačiau dar per maža atkurti kitomis protezavimo priemonėmis.
Dantų laminatės
Dantys su defektais prieš padengimą laminatėmis
Dantų laminatės
Tie patys dantys padengti laminatėmis
 • Laminatėmis paslepiamos arba pridengiamos senos, patamsėjusios plombos, dantų ėduonies pažeistos vietos ir kiti danties defektai.
 • Laminatėmis uždengiami dantys, turintys labai ploną emalio sluoksnį, kai jų balinti nerekomenduojama, ir stipriai patamsėję dantys, kai jų balinimas yra neefektyvus, bei paslepiamos nebalinamos dėmės ir kiti defektai. (Dantys gali patamsėti dėl kai kurių ligų bei vartojamų medikamentų, o baltos arba rusvos dėmės gali atsirasti dėl per didelio vartojamo fluoro kiekio vandenyje ir maiste).
 • Uždengiami ir sutvirtinami negyvi dantys, nes jie yra labiau pažeidžiami. Jei dantis dėl traumos ar kitų priežasčių tampa negyvybingu ankstyvoje jaunystėje, kol dar kiti dantys auga, negyvas dantis lieka mažesnis kitų dantų atžvilgiu; šią problemą sprendžia laminatės.
 • Koreguojama dantų padėtis žandikaulyje (jei pernelyg atsikišę) bei dantų forma ir dydis (per trumpi, per ilgi, per daug išgaubti, per ploni ir apskritai per dideli ar per maži dantys).
Dantų laminatės
Estetiškos laminatės vizualiai nesiskiria nuo savų dantų, tik mažiau imlios spalvotiems maisto ir gėrimų pigmentams

Kokie yra dantų laminačių privalumai?

 • Laminatėms, kaip ir vainikėliams, nereikalinga chirurginė operacija, todėl jų tvirtinimo procedūra yra ženkliai paprastesnė.
 • Laminatės tvirtinamos prie paties viršutinio danties emalio sluoksnio, todėl nepažeidžia gilesnių danties audinių.
 • Laminačių paviršiaus spalva ir išvaizda praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, tačiau porcelianas yra atsparesnis dažančioms maisto medžiagoms, pvz., arbatai bei kavai.
 • Dantys, padengti plonytėmis laminatėmis, išlieka sveiki ir gyvybingi.
 • Laminatės nepraranda natūralių dantų spalvos ir spindesio, jų nereikia kas keletą metų atnaujinti ar poliruoti.

Kiek kartų tenka atvykti pas odontologą dėl dantų laminačių?

Dantų laminatės tvirtinamos per 2–3 apsilankymus pas protezuojantį odontologą:

 • Pirmojo apsilankymo metu paruošiamas („pašiaušiamas“) danties paviršius ir nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos bus laboratorijoje gaminamos individualios dantų laminatės; gamyba užtrunka apie 2 savaites.
 • Antrojo apsilankymo metu laminatės pamatuojamos, kad pacientas galėtų įvertinti pagamintų laminačių tinkamumą, pasakyti pastabas ir pasirinkti galutinį pageidaujamą rezultatą. Jei laminatėms korekcijų nereikia – jos pritvirtinamos prie dantų to paties 2-ojo apsilankymo pas protezuojantį odontologą metu; jei laminačių formą reikia koreguoti, jos galutinai pritvirtinamos 3-iojo apsilankymo metu.
Dantų laminatės
Prieš tvirtinant laminates atliekama burnos higiena, dantys sugydomi ir, paciento pageidavimu, galima pabalinti

Kaip pasirengti dantų padengimui laminatėmis?

Dantų laminatėmis padengiami tik sveiki ir švarūs dantys. Jei dantys yra pažeisti dantų ėduonies, o dantenos – periodonto ligų – pirmiausia būtina dantis bei dantenas visiškai sugydyti ir dantis užplombuoti.

 • Norint, kad dantų laminatės dar ilgai Jums tarnautų tarsi sveiki nuosavi dantys – natūrali proga pasirūpinti visų dantų sveikata. Ypač svarbu išsaugoti kitus dantis šalia padengiamų laminatėmis dantų.
 • Jei kaimyniniai dantys jau prarasti, geriau prieš laminavimą juos atkurti, kad dantims su laminatėmis nebūtų perkeltas prarastų dantų kramtymo krūvis.
 • Jei laminatėmis dengiami ne visi priekiniai dantys, o pacientas numatęs dantis balinti – svarbu balinti prieš laminavimą. Tuomet dantų laminačių baltas atspalvis pritaikomas identiškai prie išbalintų aplinkinių dantų spalvos. Dantų laminatės, kaip ir bet kuri dirbtinių dantų ar plombų medžiaga, nepasiduoda balinimui.
 • Prieš dantų balinimą visada atliekama profesionali burnos higiena. „Angitia“ klinikos burnos higienistė kruopščiai nuvalo nuo kiekvieno danties kietąsias ir minkštąsias apnašas, po kuriomis kartais „slepiasi“ dantų ėduonies pažeistos dantų emalio vietos.

Prireikus minėtų parengiamųjų procedūrų, užtikrinančių kokybišką ir ilgalaikį protezuotų laminatėmis dantų rezultatą, tektų atvykti pas burnos higienistą bei dantų gydytoją. Visos šios minėtos procedūros yra visiškai neskausmingos; dantų gydymui taikoma vietinė nejautra, burnos higienos ir dantų balinimo metu – apskritai nėra jokio skausmo, o laminatės tvirtinamos pritaikius vietinę nejautrą.

Dantų laminatės
Patvarios ir baltos laminatės – tai žavi šypsena, dantų tausojimas, ilgalaikis komfortas

Dantų laminatės yra pranašesnės už estetinį plombavimą dėl eilės priežasčių. Tai labiau ilgalaikis, tausojantis pačius dantis, plataus pritaikymo populiarus estetinės odontologijos sprendimas. Palyginus su estetinėmis plombomis, dantų laminatės yra pranašesnės, nes jų nereikia kas keli metai poliruoti, jos nesutrupa, neatsipalaiduoja, neiškrenta.

Cirkonio oksido sluoksniuotos keramikos, arba porceliano, dantų laminatės patyrusių Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ protezuojančiųjų odontologų rankose jau daugelį metų kuria įvairaus amžiaus pacientų tobulą dantų ir šypsenos grožį. Baltomis lyg sniegas estetinėmis dantų laminatėmis atkurtų taisyklingų dantų šypsena yra natūraliai graži.

Cirkonio oksido sluoksniuotos keramikos (porceliano) dantų laminatės kaina 600 Eur. Šventinių akcijų metu taikomos nuolaidos. Be to, „Angitia“ klinikoje padengti dantis laminatėmis, kaip ir atlikti visas kitas odontologines paslaugas, galima išsimokėtinai.

Tel. + 370 699 05758
Facebook