Danties implantas – lyg nuosavo danties šaknis

Danties implantas – lyg nuosavo danties šaknis

Yra nemažas skirtumas,
ar tektų rūpintis dantų atkūrimu visą gyvenimą,
ar atkurti vieną kartą visam gyvenimui

Dantų implantų ženklo ir implantuojančiojo odontologo pasirinkimas yra labai atsakingas, nes nuo šio sprendimo priklausys tolesnė gyvenimo kokybė tiesiogine šio žodžio prasme.

Dantų implantavimo sėkmės pagrindas – dantų implanto kokybė, sąlygojanti šią sėkmę ~95%. Tačiau dantų implantavimas – tai procesas, apimantis eilę kitų susietų aplinkybių, pvz., naudojimosi patogumą, pačių implantų ir visų pagalbinių priemonių („įrankių“) įvairovę bei jų pristatymo operatyvumą, sklandų bendradarbiavimą su įmone gamintoja ir pan. Visa tai užtikrina pirmoji pasaulyje dantų implantų įmonė gamintoja Nobel Biocare.

Kokybiškas danties implantas, įsriegtas patyrusiojo implantuojančiojo odontologo, tvirtai suauga su žandikaulio kaulu bei dantenomis ir tarnauja lyg nuosava danties šaknis per visą gamintojo suteiktą garantinį laikotarpį.

Todėl svarbu pasidomėti:

 • kokio gamintojo implantas pasirenkamas;
 • koks to gamintojo patikimumas, pozicionavimas, kiek metų rinkoje, kokią rinkos dalį užima;
 • kokia implanto garantijos trukmė;
 • kurių užsienio šalių odontologijos klinikose, dirbančiose su konkretaus dantų implantų gamintojo ženklo implantais ta garantija galioja;
 • kokia odontologijos klinikos ir implantuojančiojo odontologo patirtis.

Kauno odontologijos klinika „Angitia“ patirtis:

 • Odontologijos klinika įkurta 1994 m.
 • Dantų implantais atkuriame dantis nuo 2001 m.
 • Su švediškais dantų implantais „Nobel Biocare“ dirbame nuo 2002 m.
 • Ypatingai aukštos kokybės „Nobel Biocare“ implantai pradėti gaminti pirmieji pasaulyje ir sriegiami nuo 1965 metų. Implantai nuolat tobulinami, sukuriamos patentuotos pažangios implantavimo sistemos bei metodikos.
 • „Nobel Biocare“ dantų implantai užima apie 33 % rinkos (2017 m. duomenys)
 • „Nobel Biocare“ dantų implantų garantija suteikiama visam žmogaus gyvenimui ir galioja 70-ies pasaulio šalių odontologijos klinikose, dirbančiose su šio ženklo dantų implantais.

Danties implanto pagrindinės dalys

Danties implantas – lyg nuosavo danties šaknis
Danties implanto, dar nesuaugusio su žandikaulio kaulu, ir būsimo dantuko kontūru modelis
Danties implantas – lyg nuosavo danties šaknis
Danties implanto, suaugusio su žandikaulio kaulu ir atidengtos jo dalies bei prisukto vainikėlio modelis
Danties implantas – lyg nuosavo danties šaknis
Natūralios dantie šaknies su vainikėliu modelis, vizualiai labai panašus į implantuotą dantį
 • Sraigtinis danties implanto kūnas – tarsi nedidelis tvirtas į žandikaulį įsriegtas ir jame „pasislėpęs“ danties varžtelis, arba implanto kūnas. Nesukeliančio alergijos titano arba cirkonio oksido, visais atžvilgiais pakeičiantis trūkstamą danties šaknį su visomis jos funkcijomis išskyrus tai, kad danties implantas nėra gyvybingas.
 • Danties vainikėlio atrama, ant kurios tvirtinamas dirbtinis dantukas. Tinkamai parinkta atrama užtikrina reikiamą danties vainikėlio kryptį, kad pacientas galėtų patogiai kramtyti ir laisvai, natūraliai šypsotis.
 • Estetiškas danties vainikėlis, praktiškai nesiskiriantis savo išvaizda nuo natūralių žmogaus dantų, dažniausiai gaminamas iš balto tvirto cirkonio oksido.

„Nobel Biocare“ sraigtiniai dantų implantai yra vieni patikimiausių, seniausiai pasaulyje išrasti ir pastoviai tobulinami, ypatingai aukštos kokybės, patvarūs ir ekologiški, sertifikuoti pasaulyje, ES ir Lietuvoje.

Danties implantas – lyg nuosavo danties šaknis
Individualaus dantuko bazinis pagrindas, o dažnai ir apdaila, gaminami iš labai tvirto balto cirkonio oksido
Danties implantas – lyg nuosavo danties šaknis
Dantų vainikėliai su cirkonio bazine dalimi spindi balta švaria spalva tarsi nuosavi dantys

Individualaus dantuko bazinis pagrindas, prisukamas ant implanto, gaminamas iš labai tvirto balto cirkonio oksido, o apdaila pagal situaciją – dantų vietą žandikaulyje ir paciento pasirinkimą – gali būti kitų estetiškų ir patvarių šiuolaikinių dantų protezavimo medžiagų. Visais atvejais dirbtinio danties vainikėlio ant implanto išvaizda praktiškai nesiskiria nuo šalia esančių dantų.

Dantų implantai sukurti taip, kad perimtų ir tęstų prarastų dantų šaknų funkcijas, atlaikytų kramtymo metu tenkantį krūvį ir stimuliuotų žandikaulio kaulą, apsaugodami jį nuo atrofijos. Maisto kramtymo metu danties implantas lyg nuosavo danties šaknis stimuliuoja žandikaulio kaulą, taip palaikydamas jo funkciją ir neleisdamas kaului sunykti. Svarbiausia implantuotų dantų paskirtis – kramtyti visavertį maistą lyg su sveikais nuosavais dantimis, nevaržomai bendrauti ir laisvai šypsotis.

Nobel Biocare dantų implantų kokybė patyrusiųjų „Angitia“ odontologų rankose yra gamintojo implantų realios viso paciento gyvenimo garantijos pagrindas.

Facebook