Ko negalima daryti po burnos higienos?

Ko negalima daryti po burnos higienos?

Nors dantų emalis ir dentinas yra ypatingai tvirti ir kieti, tačiau visą žmogaus gyvenimą jiems kasdien tenka milžiniškas darbas – atlaikyti kramtymo krūvį ir nedraugišką kaimynystę begalės įvairių patogeninių mikrobų, tuoj pat įsikuriančių net mikroskopiniuose maisto likučiuose. Todėl svarbu dantis tausoti, nes juos apleidus nesunku prarasti. Be kasdienės priežiūros ir visavertės mitybos dantis atgaivina, atšviežina ir tarsi naujam gyvenimo etapui sustiprina profesionali burnos higiena. po burnos higienos negalima

Ko negalima daryti po burnos higienos?

Po atliktos burnos higienos dantys yra šiek tiek jautresni. Todėl norint kuo ilgiau išsaugoti švarius ir neimlius maisto apnašoms dantis, po burnos higienos negalima valgyti nors 3 (tris) valandas. Valgis tą pačią ir kitą dieną tinka švelnus, nedažantis ir minkštas. Kauno odontologijos klinika „Angitia“ burnos higienistė Gabija Babrauskaitė rekomenduoja po burnos ir dantų higienos procedūros kelias dienas prisilaikyti šių sąlygų:

  • Nevalgyti dažančio maisto, pvz., burokėlių patiekalų, mėlynių uogų ir negerti spalvotų gėrimų – raudonojo vyno, juodos kavos, juodos arbatos ir pan.
  • Atsisakyti tą pačią dieną labai aštrių, rūgščių patiekalų bei gėrimų ir vengti gazuotų, ypač saldžių, gėrimų.
  • Nekrimsti labai kietų maisto produktų, pvz., džiūvėsėlių, morkų (nors morkos labai naudingos, tačiau tuoj pat po burnos higienos, kol dantys dar jautrūs, būtų ir pernelyg kietos ir gali gelsvinti dantis). Juo labiau pavojinga bandyti perkąsti ne maisto produktus, pvz., riešutų kevalus ir
  • Po burnos higienos negalima valyti tarpdančių aštriais daiktais, smeigtukais ir (Aštriomis priemonėmis valyti tarpdančius apskritai pavojinga, nes galima pažeisti danties emalį).
  • Vengti kontrastingos temperatūros patiekalų; po labai šalto gėrimo ar maisto nenaudoti labai karšto ir atvirkščiai. Nuo staigaus ir didelio temperatūrų skirtumo gali atsirasti dantų emalio mikro įtrūkimai, imlūs apnašoms ir spalvotiems maisto pigmentams. Per ilgesnį laiką juose gali įsimesti dantų ėduonies bakterijos ir pradėti emalio ardymo darbus. Paminėtina, kad kaitalioti šaltą ir karštą maistą dantims žalinga apskritai, o valgis po burnos higienos ir jo temperatūra dar svarbesnė.
  • Suprantama, nerūkyti ir negerti alkoholio. Pabrėžtina, kad šios ydos labai kenkia dantims, kaip ir sveikatai, ne tik atlikus burnos higieną, bet v
  • Jeigu dantenos jautrios, turi polinkį į uždegimą (gingivitą) ir šiek tiek kraujuoja, burnos higienistas paskiria specialų skalavimo skystį ir paaiškina, kokia jo koncentracija, kiek kartų per dieną ir kaip skalauti dantis bei dantenas. Rizikinga skalavimo skystį pasirinkti patiems savo nuožiūra.
Jautrūs dantys po burnos higienos

Svarbu žinoti, kaip ilgai atrodys dantys tokie švarūs ir gražūs, tarsi burnos higiena buvo atlikta „vakar“? Kitaip tariant – koks optimalus laikotarpis nuo vienos burnos higienos procedūros iki kitos?

Burnos, arba dantų, higienos procedūrų dažnumas

Standartiškai burnos higiena geriausia pasirūpinti du kartus arba mažiausiai nors kartą per metus. Tačiau geriau, kai individualų burnos bei dantų higienos procedūrų dažnumą nustato burnos higienistas pagal dantų „imlumą“ apnašoms ir dantų akmenų kaupimosi spartą.

Todėl odontologijos klinikos „Angitia“ burnos higienistai po pirmosios burnos higienos procedūros siūlo apsilankyti antrą kartą po pusės metų, kad pagal kiekvieno paciento dantų būklę nustatytų individualų burnos higienos dažnumą. Kiekvieno žmogaus dantų akmenys susiformuoja skirtingais tempais, kuriems įtaką daro šios pagrindinės priežastys:

  • Gyvenimo būdas, nes dantys atspindi viso žmogaus organizmo sveikatos būklę
  • Dantims labai žalingi saldumynai ir saldūs gėrimai
  • Žalingi įpročiai, ypač piktnaudžiavimas alkoholiu ir nikotinu (rūkančiųjų dantys greičiau gelsta ir sparčiau prarandami nei nerūkančiųjų)
  • Dantų priežiūros kokybė. Suprantama, prižiūrimi dantys ilgiau išsilaikys sveiki, balti ir gražūs nei neprižiūrimi
  • Paveldėtas dantų atsparumas aplinkos poveikiams ir pan.
Jautrūs dantys po burnos higienos

Svarbiausia – laikydamiesi burnos higienisto rekomendacijų po burnos higienos išsaugosite sveikus dantis ir sveiką, gaivią burnos ertmę. O Jūsų veidą ir tinkamai prižiūrimus dantis dar ilgai puoš baltų, švarių dantų žavi šypsena.

Facebook