Burnos higienos svarba

Burnos higienos svarba

Po burnos higienos dantys natūraliai pabąla
ir „nusikratę“ apnašų sluoksnį tarsi palengvėja,
o burnoje jaučiama maloni švara ir gaiva

Pastebėta, kad profesionali burnos higiena dalies žmonių suvokiama kaip labai nereikšminga odontologinė procedūra, todėl jai skiriama pernelyg mažai dėmesio. Burnos higienos procedūra daliai žmonių neatrodo svarbi, gal būt, todėl, kad ji nebrangi, operatyvi ir nedažna? Jei dantys labai neapleisti, jie nuvalomi vieno apsilankymo metu. Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ burnos higienistė rekomenduoja atlikti burnos higieną kas 6 mėn., tačiau daugeliui žmonių nereikėtų dantų protezų, jei pas burnos higienistą atvyktų nors kartą per metus.

Burnos higienos svarba

Pacientai, reguliariai apsilankantys burnos higienai, nepatiria nei papildomų išlaidų, nei būdingų neprižiūrėtiems dantims problemų; paminėtinos dažniausios:

  • Dantų ėduonies suardyta didelė dalis kietųjų danties audinių – emalio ir dentino. Todėl ne visada įmanoma dantis sugydyti ir tenka protezuoti (jeigu įmanoma išsaugoti nors nedidelius danties likučius; jeigu ne – tuomet belieka dantis implantuoti).
  • Pro pažeistą danties emalį ir dentiną patekusi infekcija į minkštuosius danties audinius (pulpą) sukelia jų uždegimą pulpitą.
  • Dantų šaknų kanalais infekcija patenka iki žandikaulio kaulo, susiformuoja pūliniai, ir jų užimtame tūryje suyra žandikaulio kaulas. Prieš danties implantaciją žandikaulio kaulą tenka
  • Panašiai nutinka, dantų akmenims pradėjus formuotis ir plisti po dantenomis, nes sukeliamas ne tik dantenų uždegimas, bet formuojasi ir žandikaulio kaulo kišenės.
Burnos higienos svarba
Taip apleistų dantų galima netekti dėl parodontozės. O tuomet jau laukia ir sudėtingas periodonto gydymas, ir dantų atkūrimas – ženkliai brangesnės paslaugos nei burnos higiena.

Pirminiai signalai, jog reikėtų suskubti pas odontologą-burnos higienistą

  • Jei neprisimenate, kada paskutinį kartą lankėtės odontologijos klinikoje
  • Dantys patamsėję nuo kavos, arbatos, o rūkančiųjų – nuo tabako
  • Ant dantų matyti minkštųjų ir kietųjų dantų apnašų
  • Dantys tampa jautresni, kartais jaučiate nežymų skausmą
  • Valantis dantis pastebite šiek tiek kraujo

Ar susimąstoma, kokie svarbūs burnos higienos tikslai?

Burnos higiena nėra tik formalus apsilankymas pas burnos higienistą dėl švarių dantų ir patrauklios šypsenos. Burnos higiena yra ypač svarbi, norint užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms ir pašalinti iš savo burnos patogenų sankaupas.

Burnos higienos svarba

Kuo žmogaus organizme mažiau kenkėjiškų mikrobų, tuo žmogus yra sveikesnis ir mažiau gresia potencialūs pavojai susirgti kitomis ligomis, ypač epidemijų ir pandemijų metu. Infekcijų metu plintantys virusai pasižymi tokia savybe, kad, susilpnėjus organizmo atsparumui, sparčiau dauginasi ir, vaizdžiai tariant, suaktyvina organizmo, kuriame įsikūrę, puolimą. O tą organizmo atsparumą silpnina įvairūs infekcijos bei patogeninių mikrobų židiniai, kuriuos dažnas nešiojasi savo burnoje – sugedusių dantų ertmėse, dantų apnašose ir liežuvio paviršiuje.

Atsikratyti prie dantų prikibusio apnašų su bakterijomis bei virusais sluoksnio Jums visada pasirengusi padėti Kauno odontologijos klinika „Angitia“ . Profesionalios burnos higienos tikslas:

  • Pašalinti minkštąsias dantų apnašas
  • Pašalinti kietąsias dantų apnašas, arba dantų akmenis ne tik nuo dantų paviršiaus, bet ir iš po dantenų
  • Įvertinti dantų ėduonies, arba karieso, dantenų ir periodonto ligų atsiradimą, o pastebėjus pirmuosius šių ligų požymius – laiku nukreipti gydymui pas gydantįjį dantis kolegą odontologą.
  • Kartu su dantų apnašomis likviduoti nuo dantų mikrobų sankaupas ir tuo pačiu – panaikinti nuo jų skleidžiamą nemalonų burnos kvapą, atgaivinti burnos ertmę.
  • Padidinti dantų paviršiaus atsparumą vaisių, uogų, daržovių bei gėrimų spalvotiems pigmentams.
  • Išgirsti odontologo-burnos higienisto individualius patarimus, kaip rūpintis dantimis, kad šie ilgai būtų sveiki ir gražūs.

Reguliari burnos higiena – patikima prevencija nuo dantų ėduonies, arba karieso, patogeninių mikrobų sukeliamų dantų bei dantenų ligų ir kitų dažniausių dantų praradimo priežasčių, išskyrus fizines traumas.

Po burnos higienos procedūros jaučiama nuostabi burnos gaiva ir tarsi didesnės erdvės įspūdis. O dantys, išvaduoti iš patogenų sluoksnio ir maisto likučių tvirtų gniaužtų (dantų akmenų) – lengvi, balti ir gražūs. Ir saugūs mažiausiai nors pusmetį arba visus metus – nuo vienos burnos higienos iki kitos.

Facebook