Nuskeltas dantis, kariesas

Estetinio danties  plombavimo dažniausiai prireikia tuomet, kai dėl priekinių dantų būklės ir vaizdo varžomasi plačiai šypsotis. Preciziško UAB „Angitia“ estetinio danties plombavimo rezultatas, – sėkmingai atkurta arba patobulinta natūraliai graži danties išvaizda ir visiškai sugrąžinta danties funkcija visais atvejais.

Nuskilusių dantų vietoje kruopščiai suformuota ir pritvirtinta trūkstama danties dalis; atlikta burnos higiena, dantys išbalinti.

Nulūžusi arba nuskelta danties dalis

Vieno priekinio danties ženkliai nuskeltas kampas, o kito - šiek tiek nuskelta apačia

Kad nepažeisti dantų mechaniškai, svarbu nesinaudoti savais dantimis ne pagal paskirtį, pvz.,

  • negliaudyti dantimis riešutų,
  • neatidarinėti dantimis butelių,
  • nebandyti vietoje replių ištraukti dantimis vinies; nelankstyti vielos,
  • nebandyti perkąsti tvirtų kaulų,
  • saugotis kitų įvairių traumų ir pan.

Dantis arba keli dantys, pažeisti karieso

Kuo vėliau bus kreiptasi į odontologą, tuo daugiau bus prarasta danties audinio. Todėl siūlome ir kviečiame atvykti pas mus vos tik pastebėjus nedidelį danties spalvos pokytį arba – juo labiau, – pradėjusį formuotis įdubimą. Idealiu atveju geriau apsilankyti pas stomatologą profilaktiškai, problemoms dar neprasidėjus. Tuomet vos pažeistos vietos pastebimos ankstyvajame etape, lengviau sustabdyti karieso plitimą, išvengti sudėtingo gydymo ir apskritai išsaugoti dantis.

Dantys, pažeisti karieso prieš estetinį plombavimą.
Estetiškai užplombuoti tie patys dantys

Jei vos prasidėjus kariesui, pacientas į stomatologą nesikreipia ir laukia, kol kariesas pažeis giliau ir plačiau ne vieną dantį – suprantama, dantis pirmiausia tenka gydyti, ir tik išgydytus plombuoti, pilnai atkuriama buvusi jų formą bei išvaizda. Tačiau toks plombavimas nėra savitikslis dalykas dėl estetinių priežasčių, bet būtinas danties gydymo etapas. Nes sugedę dantys tampa viso organizmo infekcijos židiniu.