Profilaktinės dantų apžiūros svarba

Profilaktinės dantų apžiūros svarba

Jeigu didžioji dalis žmonių
su sveikais dantimis lankytųsi profilaktinei dantų apžiūrai
nelaukdami, kol neliks arba beveik neliks ką gydyti
– nežinotų, kas yra dantų skausmas ir koks gyvenimas be dantų

Šiais laikais dėl eilės nepalankių sveikatai aplinkybių praktiškai nerastume žmogaus, nepabuvojusio odontologo kabinete – odontologo kėdės neišvengia nei mažametis vaikas, nei garbaus amžiaus senjoras. Esminis skirtumas – dėl kokių priežasčių atvykstama į odontologijos kliniką: ar šalinti jau turimas dantų problemas, ar užkirsti joms kelią, t. y. – dantų ligų profilaktikai.

Profilaktinės dantų apžiūros svarba
Profilaktinė dantų apžiūra Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“. Nuotrauka iš „Angitia“ archyvo, 2018-04-25

Profilaktinė dantų apžiūra yra viena svarbiausių odontologo paslaugų – nebrangi, operatyvi, nesudėtinga ir visais atžvilgiais palankiausia pacientui dantų procedūra. Profilaktinė dantų apžiūra yra paprastesnė, nei dantų ligų gydymas arba dantų atkūrimas.

Nors visų odontologijos paslaugų aukštą kokybę garantuoja 1994 m. Kaune įsikūrusios odontologijos klinikos „Angitia“ modernios technologijos ir sėkminga odontologų patirtis, kiekvieno paciento valia pasirinkti priimtiniausius sprendimus ir jų rezultatus:

  • Profilaktinės apžiūros rezultatą – visą gyvenimą sveikus, baltus, estetiškus nuosavus dantis žinodami, kad bus laiku pastebėti ir likviduoti vos įžiūrimi dantų ėduonies (karieso) pažeidimai bei kitos vos prasidėjusios galimos dantų ir dantenų ligos
  • Dantų gydymo rezultatus – kokybiškai sugydytus nuosavus dantis
  • Dantų atkūrimo rezultatus – tvirtus dantų implantus su patvariais, estetiškais dirbtiniais dantų vainikėliais
Profilaktinės dantų apžiūros svarba
Odontologas (stomatologas) pastebi vos pažeistas karieso danties vietas, kurių pacientas net nebuvo pastebėjęs
Profilaktinės dantų apžiūros svarba
Negydoma karieso pažeisto danties vieta linkusi gilėti ir plėstis

Tikėtina, patraukliausias variantas – išsaugoti nuosavi dantys. Deja, realybė kita. Daugiau pacientų kreipiasi dėl dantų gydymo bei jų atkūrimo, nei dėl profilaktinės apžiūros arba vos prasidėjusio paviršinio dantų ėduonies, kurį užplombuojame vieno apsilankymo metu.

Patyręs odontologas (stomatologas, dantistas) pastebi net mažiausius dantų emalio pažeidimus, kurių pats žmogus dar nežino ir nejaučia jokių simptomų. Tuomet – net jei dantų gydymo ir nepavyktų išvengti – laiku pastebėtas danties infekcijos židinys bus gydomas nepalyginamai trumpiau nei įsisenėjusi danties infekcija.

Profilaktinės dantų apžiūros svarba
Negydoma pulpos infekcija gresia danties gyvybingumo arba viso danties praradimu
Profilaktinės dantų apžiūros svarba
Negydoma infekcija šaknų kanalais gali patekti iki žandikaulio kaulo ir sukelti uždegimą

Svarbu, kad danties paviršiaus nežymius pažeidimus, kol dar netapo problema, galima sustabdyti vieno apsilankymo pas odontologą metu: dezinfekuoti, išvalyti ir užplombuoti. Sutaupote pinigus, laiką ir ilgam apsaugote savo dantis nuo „subyrėjimo“ bei gilesnės infekcijos.

Profilaktinės dantų apžiūros svarba
Danties ir periodonto infekcijos plitimo į kitus organus pavyzdys

Pūlingas danties židinys yra pavojingas savaime. Pulpos uždegimą pulpitą bei dantenų ar periodonto infekciją sukėlę patogeniniai mikrobai plinta ne tik danties šaknies kanalais pačiame dantyje link žandikaulio kaulo, bet ir kraujotakos sistema juos paplatina po visą organizmą. Įsikūrę silpniausiuose organuose arba jų sistemose, šie patogenai gali sukelti insultą, miokarditą, inkstų uždegimą bei kitus susirgimus, paaštrinti cukraligę, sukelti priešlaikinį gimdymą ir kitas sveikatos problemas. Danties infekcija ypatingai pavojinga, nes ji formuojasi galvos srityje, o galva yra ženkliai svarbesnė žmogaus kūno dalis už bet kurią kitą vietą.

Rekomenduojame apsilankyti pas odontologą (stomatologą), kol dar manote, kad Jūsų dantys sveiki ir nejaučiate nei skausmo, nei jokių kitų problemų. Jeigu Jūsų dantys bus apžiūrėti profilaktiškai nors 1–2 k. per metus – labai tikėtina, kad nežinosite, kas yra dantų skausmas ir džiaugsitės savais dantimis visą gyvenimą.

Facebook