Odontologijos klinika UAB „Angitia“ yra sudariusi sutartį su Kauno miesto teritorine ligonių kasa, todėl dantų protezavimas gali būti kompensuojamas šiems pacientams: senjorams; vaikams iki 18 m. amžiaus; asmenims, turintiems nustatytą nedarbingumą; pacientams, sergantiems veido ir žandikaulių onkologinėmis ligomis. Maloniai prašome kreiptis dėl dantų atkūrimo į kliniką „Angitia“ ir pasinaudoti numatytomis kompensacijomis.
Pacientams, neatitinkantiems išvardintų kriterijų, galimas dantų protezavimas išsimokėtinai su „General Financing“ (GF) banku, teikiančiu lizingo paslaugą.
Dantų protezavimas – tai prarastų dantų atkūrimas patvariais dirbtiniais dantų vainikėliais, savo spalva, dydžiu, forma ir bendra išvaizda nesiskiriančiais nuo natūralių dantų arba dar baltesniais, taisyklingesniais, todėl gražesniais už prarastus.
Šią puikią galimybę užtikrina šiuolaikiniai aukštos kokybės medžiagų dantų vainikėliai ir pažangios skaitmeninės technologijos. Todėl dantų protezai pritaikomi labai tiksliai ir pateisina tiek pacientų, tiek protezuojančiųjų „Angitia“ klinikos odontologų abipusius aukštos darbo kokybės lūkesčius.
- Dantų protezais atkuriamas reikiamas prarastų dantų kiekis – nuo vieno arba kelių dantų iki viso žandikaulio dantų lanko
- Iš gausybės protezavimo metodikų kiekvienam pacientui pritaikomi individualūs sprendimai pagal prarastų dantų kiekį, jų vietą žandikaulyje bei žandikaulio būklę
- Dantų protezai sugrąžina šypseną ir kramtymo funkcijas, todėl sprendžia daug sveikatos ir socialinių problemų.
Kada reikia dantis protezuoti?
- Kai dantų ėduonis suardo ženklią dantų dalį, o plombavimo pagalba neįmanoma pilnai atkurti buvusiojo dantų dydžio bei išvaizdos, dantys apvelkami karūnėlėmis
- Kai visiškai nebelieka nei danties, nei šaknies
- Kai nelieka ką apvilkti, belieka sriegti dantų implantus, ir dirbtinį danties vainikėlį tvirtinti ant implanto.
Visais dantų praradimo atvejais gelbsti Kaune įsikūrusi odontologijos klinika „Angitia“, sukaupusi vertingą dantų protezavimo patirtį nuo 1994 m.
Kokiais protezais atkuriami dantys?
„Angitia“ klinikoje atkuriami pacientų prarasti dantys arba ženklios jų dalys tik šiuolaikiniais protezais – estetiškais, patvariais, pagamintais iš kokybiškų, sertifikuotų Lietuvoje ir ES dantų protezavimo medžiagų.
Šiuolaikinės odontologijos skaitmeninės technologijos leidžia taikyti gausią dantų protezavimo sprendimų įvairovę. Kokie dantų protezai ir protezavimo metodikos kiekvienu atveju labiausiai tinka, priklauso nuo kiekvieno paciento unikalios burnos situacijos.
Klinikos „Angitia“ Kaune protezuojantys odontologai kruopščiai įvertina žandikaulio kaulo, alveolės, protezuojamų bei likusiųjų dantų būklę ir kiekvienas individualus protezavimo būdas pasirenkamas tik aptarus su pacientu visas aplinkybes, įskaitant ir dantų protezavimo kainą.
Nors pacientų su identiška burnos situacija beveik nėra (tose pačiose vietose tokiu pačiu prarastų dantų kiekiu, žandikaulio kaulo lanku, jo būkle ir t. t…) ir praktiškai visi dantų protezavimo sprendimai yra sąlyginai individualūs, tačiau išskiriamos dvi pagrindinės dantų protezų grupės: išimami, tarp jų – ir plokšteliniai bei dantų plokštelės ant implantų, bei fiksuojami. Abi šios kategorijos dar skirstomos į gausią dantų protezų ir protezavimo metodikų įvairovę, sėkmingai taikomą Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ pacientams.
Išimami dantų protezai
- Išimami pilni protezai
- Išimami daliniai protezai (lanko atraminiai: protezai, dantų plokštelių fragmentai, sijos)
- Mišrūs, arba hibridiniai protezai, kai vieno žandikaulio protezuoti visi dantys, o kitame žandikaulyje yra dalis nuosavų dantų. Hibridiniai protezai gali būti teleskopiniai, užmaunami ant parengtų šiam protezavimui nuosavų dantų ir sujungti su plokštelinių dantų protezų fragmentais. Jų kaina priklauso nuo atkuriamų dantų kiekio.
Išimami dantų protezai yra ne tokie patogūs, kaip fiksuojami, tačiau išimami pasirenkami dėl žemesnės kainos.
Fiksuojami dantų protezai
Fiksuojami dantų protezai tvirtinami paciento burnoje protezuojančiojo odontologo, ir pats pacientas šių protezų neišiminėja. Dantų protezų tvirtinimas priklauso nuo atkuriamo danties kiekio: jei kietųjų danties audinių užtenka, dirbtinis vainikėlis tvirtinamas tiesiai ant parengto protezavimui nušlifuoto danties likučio. Jei natūralaus danties kietųjų audinių likę pernelyg mažai, danties likučius paruošiame protezavimui, naudodami įvairias papildomas odontologines priemones.
Dantų protezavimas fiksuojamais dantų protezais apima gausią metodikų įvairovę, grupuojamą į dvi pagrindines kategorijas: tai mikroprotezavimas ir paprastas dantų protezavimas. Abu šie dantų atkūrimo būdai taikomi odontologijos klinikoje „Angitia“.
Mikroprotezavimas
Kaip rodo pavadinimas, mikroprotezavimo metodika atkuriami ne pilni dantų vainikėliai, bet įvairaus dydžio trūkstamos jų dalys. Pagrindiniai mikroprotezavimo būdai, taikomi odontologijos klinikoje „Angitia“, yra šie: dantų užklotai, porceliano laminatės, daliniai dantų vainikėliai.
Dantų užklotai naudojami, kai dantis dar yra gyvybingas, tačiau suirusi jo dalis yra tokia didelė, kad net ir sėkmingai atkūrus plombine medžiaga, didelė plomba ilgai neatlaikytų kramtymo krūvio. Danties užklotą galima palyginti su labai didele plomba, pagaminta iš labai tvirtų dantų protezavimo medžiagų ir tvirtinamą tik ant danties viršaus.
Dantų laminatės – ypač plonos ir patvarios porceliano plokštelės, pritvirtintos prie danties išorinio paviršiaus ir apie 2/3 apgaubdamos vidinę jo pusę, paslepia įvairius įgytus arba įgimtus danties defektus (traumų, ėduonies pasekmes) ir tobulai atkuria danties išvaizdą. Laminatės, tvirtinamos ant viršutinio danties emalės sluoksnio, nepažeidžia gilesnių danties audinių, nereikia chirurginių operacijų ir kitų intervencijų.
Daliniai dantų vainikėliai yra didesni už laminates bei dantų užklotus. Šiais vainikėliais protezuojami labiau pažeisti dantys, kai laminačių arba dantų užklotų nebepakaktų. Daliniai dantų vainikėliai stabiliai pritvirtinami ant likusios danties dalies ir ją pilnai uždengia. Savo išvaizda ir patogumu modernūs daliniai vainikėliai praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, kainuoja daug mažiau nei dantų implantai, ir nereikia chirurginės intervencijos kaip implantacijos metu.
Jei dantis yra labai stipriai pažeistas, labai svarbu kuo skubiau kreiptis į odontologą, kol to danties yra nors kiek likę. Visiškai suirus dentinui arba visai netekus danties, dalinių vainikėlių panaudoti nėra galimybių, ir tektų ieškoti brangesnių alternatyvų.
Paprastas dantų protezavimas
Kai danties vainikėlio nėra arba beveik nėra, protezuojama paprastais būdais: dantų kaiščiais, įklotais (kultimis), pilnais dantų vainikėliais ir dantų tiltais.
Stiklo pluošto dantų kaiščiu sutvirtinama nedidelė nuosavo danties vainikėlio dalis, išlikusi kartu su sugydyta ar pergydyta šaknimi. Po dantų šaknų kanalų gydymo dantis dažniausiai lieka negyvas ir todėl trapesnis. Sutvirtinus tokį dantį kaiščiu, galima išvengti lūžio. Kai danties vainikėlio likę ypač mažai, dedamas kaištis ir su specialiu cementu pritvirtintas įklotas (kultis), kad būtų ant ko užmauti vainikėlį.
Aukso, cirkonio oksido arba titano įklotai (kultys) naudojami, kai danties nebelikę, tačiau dar yra sveikos arba patikimai ir ilgam sugydytos šaknys. Tuomet įkloto (kulties) viena dalis įtvirtinama į danties šaknį, o kita dalis paliekama virš danties šaknies. Viršutinė danties įkloto, arba kulties, dalis apmaunama vainikėliu panašiai kaip nušlifuotas ir parengtas protezavimui dantis arba sąlyginai – tarsi bazinė vainikėlio dalis.
Pilni dantų vainikėliai naudojami protezavimui be kaiščių, įklotų (kulties), kai nevisaverčio, tačiau sugydyto arba patyrusiojo traumą likusio danties kiekio užtenka vainikėlio tvirtinimui ir be šių papildomų priemonių. Protezuojamų dantų vainikėliai gali būti tvirtinami ant pavienių bei reikiamo kiekio dantų iš eilės arba jungiami į dantų tiltus.
Dantų vainikėliai ir tiltai gaminami pagal individualius paciento dantų atspaudus ir paciento pasirinktas medžiagas įvertinus, kurie dantys atkuriami ir koks kramtymo krūvis jiems teks. Priekiniai dantys estetiškiau atrodys iš bemetalės keramikos su cirkonio arba porceliano apdaila. Krūminius dantis dėl didelio kramtymo krūvio galima protezuoti metalo keramikos – tvirto chromkobalto bazinės dalies su cirkonio apdaila vainikėliais.
Kad pacientas galėtų valgyti, šypsotis ir su nušlifuotais jautresniais dantimis nejaustų jokio diskomforto – kol gaminami nuolatiniai vainikėliai, 2–4 savaites naudojamasi laikinais dantų vainikėliais.
Dantų vainikėliai gali būti sujungiami į dantų tiltus, jei reikia protezuoti daugiau nei vieną dantį.
Kauno odontologijos klinika „Angitia“ nerekomenduoja ilgų tiltų nei apvelkančių vainikėliais kiekvieną paruoštą danties likutį, nei juo labiau – atkuriančių daug prarastų dantų iš eilės. Tiltinių protezų kaina priklauso nuo vainikėlių kiekio.
Paprastas dantų protezavimas, atkuriant kiekvieną dantį fiksuotais dantų protezais – dantų kaiščiais, įklotais arba be jų (jei užtenka likusio danties kiekio), yra daug pranašesnis, palyginus su pilnumoje prarastojo danties atkūrimu. Prarastieji dantys atkuriami arba implantais, arba – dantų tiltais, kuomet šlifuojami šoniniai atraminiai dantys. Be to, kaiščiai, įklotai ar vainikėliai be implantų yra pigesni, tad ir dantų protezavimo kaina yra žemesnė, o ir pats dantų protezavimas nereikalauja chirurginės intervencijos. Todėl galima dar kartą pabrėžti, kad labai svarbu kreiptis į odontologą kuo anksčiau, kol dar likę nors kiek sveiko danties, net jei beliko tik šaknis.
Dantų protezavimo kainos klinikoje „Angitia“
Paslaugos pavadinimas | Kaina EUR |
---|---|
Dantų vainikėliai |
|
Cirkonio oksido keramikos pilno kontūro monolitinis vainikėlis be sluoksniuotos keramikos | 400 |
Cirkonio oksido keramikos nepilno kontūro vainikėlis su sluoksniuota keramikos („porceliano“) apdaila | 450 |
IPS e. max Press vainikėlis (ličio disilikato bazinė dalis, stiklo keramikos apdaila) | 450 |
Metalo keramikos vainikėlis | 300 |
Laikinas plastmasinis vainikėlis | 30–70 |
Vieno vainikėlio cementavimas | 15 |
Štampuoto, lieto arba keramikos vainikėlio nuėmimas | 15 |
Išimami dantų lanko protezai, plokštelės |
|
Dantų lanko arba dalinės plokštelės kabliukas | 40 |
Betarpiška, arba dalinė, plokštelė nuo vieno iki kelių dantų | nuo 60 |
Vieno žandikaulio pilna dantų plokštelė | 400 |
Dantų plokštelė ant lokatorių | 700 |
Plokštelės perbazavimas (koregavimas) | 60 |
Kiti protezavimo būdai ir priemonės |
|
Sluoksnuoto cirkonio („porceliano“) laminatė | 600 |
Metalinias vienašaknis kultinis įklotas | 120 |
Bemetalės keramikos užklotas | 400-450 |
Stiklo jonomerinis cementas stiklo pluošto kaiščiui | 15 |
Stiklo pluošto kaištis | 20 |
Danties atkūrimas su stiklo pluošto kaiščiais | 60 |
Individualus šaukštas su medžiaga, skirta nuimti dantų atspaudą | 50 |
Alginatinis arba silikoninis atspaudas | 15 |
Danties trūkstamos dalies atkūrimas modelyje, nuėmus paciento dantų atspaudą. | 15–25 |