Ar balinami visi dantys?

Kiekviena diena su žavia šypsena
puošia gyvenimą ir atveria kelią į sėkmę

Dantys praranda baltumą? Sunerimote dėl jų spalvos? Kruopščiai juos valotės, laikotės burnos higienos, tačiau vis tiek nepadeda? Galvojate apie dantų balinimą, tačiau neaišku, kokį būdą pasirinkti, ar balinimas nekenkia sveikatai ir dantims? Kiek laiko dantų balinimas užtruks? Ar rezultatas bus ilgalaikis, ar dažnai reikės procedūrą kartoti ir atnaujinti? Jei kyla tokie ir panašūs klausimai, tuomet šis puslapis skirtas Jums.

Dantų balinimas – populiari UAB „Angitia“ estetinės odontologijos paslauga, suteikianti galimybę džiaugtis sniego baltumo dantimis. Gražią baltų dantų šypseną išsaugo arba sugrąžina aukštos kvalifikacijos patyrę odontologijos (stomatologijos) klinikos „Angitia“ dantų balinimo specialistai.

Dantų balinimas, gelsvi dantys prieš balinimą
Gelsvėjantys dantys prieš balinimą
Dantų balinimas, balti dantys po balinimo
Dantys po balinimo procedūros

Daugelis tyrimų, atliktų įvairiose šalyse, patvirtina, kad dantų balinimas sertifikuotomis CE ir ISO balinimo medžiagomis yra saugus, veiksmingas, nepažeidžiantis dantų ir dantenų, nekeičiantis danties struktūros dantų paviršiaus šviesinimo būdas. Dantų balinimo procedūros metu tik skaidomi spalvoti dantų paviršiaus junginiai, todėl šviesėja dantys.

Priklausomai nuo balinamosios medžiagos, dantų balinimo būdo bei kiekvieno paciento individualaus dantų imlumo balinimui, galima sugrąžinti natūralų prigimtinį dantų baltumą arba išgauti dar baltesnę spalvą.

Laikas gelsvina visus dantis

Pakitusi dantų spalva dažnam asocijuojasi su neprižiūrimais, apleistais dantimis ir nepatrauklia gelsvai rusva jų apnašų spalva. Tiesioginė netinkama dantų priežiūra – tik dalis visų dantų spalvos kitimo priežasčių, tačiau dažniausiai – garantuota. Nuolatinė dantų spalvos kitimo priežastis yra žmogaus amžius, o kartu su juo – ir „sukauptas“ dantis gelsvinantis gyvenimo būdas.

Pravartu dar prisiminti, jog natūrali dantų spalva nėra idealiai balta, matoma dantų pastos reklamose. Tad jei jūsų dantys nėra absoliučiai balti, dar nereiškia, kad kažkas su jais negerai. Vis gi iš tiesų patamsėję dantys atrodo nepatraukliai ir neestetiškai.

Dantų atspalvio nustatymas prieš balinimą
Prieš dantų balinimą nustatomas dantų atspalvis, kad išbalinus paaiškėtų, kiek pašviesėjo dantys

Klinika „Angitia“ – vieta, kurioje savo šypseną atrasite iš naujo

Jei danties emalis nesutrūkinėjęs, ir dažančiojo maisto bei gėrimų pigmentai nepateko po emaliu ir nepakeitė dentino spalvos, danties paviršiaus pigmentines dėmes „Angitia“ klinikoje pašaliname burnos higienos metu.

Pageidaujantiems baltesnės dantų spalvos, „Angitia“ klinikos patyręs dantų balinimo specialistas įvertina, ar dantis balinti reikia iš tikrųjų, ir koks balinimo būdas kiekvienu konkrečiu atveju labiausiai tiktų. Prieš balindami pacientui dantis, Kauno odontologijos (stomatologijos) klinikos „Angitia“ odontologai detaliai konsultuoja ir parenka tinkamiausias dantų balinimo medžiagas, sistemas ir būdus, nes kiekvieno paciento dantys bąla skirtingai.

Dantų balinimas Kauno odontologijos klinikoje „Angitia“
Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ burnos higienistė Gabija Babrauskaitė ruošiasi dantų balinimui. Nuotrauka iš „Angitia“ archyvo, 2018-04-25

Pacientų dantis baliname šiais populiariais, patikimais ir laiko išbandytais individualiai taikomais metodais:

  • Dantų balinimas lazeriu
  • Ofisinis dantų balinimas karbamido peroksidu
  • Dantų balinimas kapomis namuose pagal burnos higienisto instrukciją

Prieš balinant dantis, ypač lazeriu, „Angitia“ burnos higienistas įsitikina, ar dantys nepažeisti dantų ėduonies, ar nėra dantenų uždegimo bei kitų dantenų problemų. Nes balinami tik sveiki ir visiškai sugydyti dantys. Todėl prieš dantų balinimą atliekame:

  • profilaktinę dantų apžiūrą;
  • profesionalią burnos higieną;
  • jei dantys pažeisti dantų ėduonies taip, kad reikia juos gydyti, suderiname su pacientu laiką vizitui pas endodontologą.

Tačiau nuskelti ar su kitais defektais dantys balinami būtent prieš estetinį plombavimą. Plombinės medžiagos ir negyvi dantys nebąla, o estetinės plombos spalva parenkama identiška aplinkinių dantų spalvai. Tad užplombavus dantį prieš jo balinimą ir pritaikius estetinę plombą prie nebalintų dantų spalvos, plombos spalva išliktų po balinimo tokia pati, kaip nebalintų dantų plombavimo metu.

Išbalinti dantys
Kad dantys po balinimo ilgiau išliktų balti, svarbu laikytis burnos higienisto rekomendacijų

Ką svarbu žinoti dantų balinimo metu ir po balinimo

Priklausomai nuo taikytų balinimo metodų ir medžiagų, po balinimo procedūros gali padidėti dantų jautrumas, ypač karštiems ar šaltiems gėrimams ir maistui. Kai balinimo medžiagos veikiamos lazerio arba specialios medžiagos šviesa, dantys gali šiek tiek išsausėti, todėl sumažėja terminė nervų izoliacija, kitaip tariant, dantys tampa jautresni temperatūrai. Tačiau toks laikinai padidėjęs dantų jautrumas turėtų praeiti per parą ar dvi.

Ofisinio balinimo metu odontologo kėdėje naudojamas karbamido peroksidas neveikiamas jokia šviesa bei šiluma, todėl dantų jautrumas po balinimo beveik nepadidėja.

Patyrusi „Angitia“ klinikos burnos higienistė pataria, kaip elgtis po dantų balinimo ir kaip prisilaikyti burnos higienos, kol jautrumas nepraėjęs.

Nepriklausomai nuo pasirinkto dantų balinimo būdo, dantų visiškai neskauda nei balinimo metu, nei išbalinus.

Ne visada ir ne visi dantys balinami

Praktiškai visais atvejais balinami tik nuosavi sveiki arba sugydyti gyvybingi dantys, atlikus burnos higienos procedūrą – pašalinus minkštąsias apnašas ir dantų akmenis.

Nepaveikūs balinimui šie dantų paviršiai:

  • Neišbąla negyvybingi dantys, todėl jie balinami iš vidaus, įvedus balinamąją medžiagą į danties kanalą. Ši procedūra standartiškai atliekama kartą per porą metų, nes per tiek laiko negyvybingas dantis pakeičia spalvą.

Nebąla dirbtiniai dantų vainikėliai ir plombos. Todėl balinimo procedūrą patariama atlikti prieš dvi savaites iki estetinio plombavimo, kad plombuojantis odontologas parinktų tokios pat spalvos plombą, kaip išbalinto danties.

Balti dantys
Baltų dantų šypsena – puikios nuotaikos atspindys

Sveiki dantys neatsiejami nuo žmogaus sveikatos, o estetiška jų išvaizda ir švytinti žavi šypsena – puikios nuotaikos ir pozityvios būsenos atspindys. Kaip gi tektų gyventi be šypsenos? Juk sveikų baltų dantų šypsena – svarbi mūsų gyvenimo kokybės dalis.

„Angitia“ klinika pasirūpina sveikai ir saugiai kiekvieno paciento dantų baltumu ir žavia šypsena palankiu kainos ir kokybės santykiu. Tai akivaizdu, palyginus, kiek kainuoja išbalinti dantis 3-ims metams lazeriu arba 2-iems metams ofisiniu balinimo būdu, palyginus su kitomis grožio procedūromis ir jų dažnumu. Juo labiau, kad švenčių proga dažnai skelbiamos akcijos ir nuolaidos.

Dantų balinimo kaina klinikoje „Angitia“ Kaune

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Dantų balinimas lazeriu 200
Dantenų pigmentacijos šalinimas lazeriu 40
Dantų balinimas odontologo kėdėje karbamido peroksidu 150
Vidinis negyvo danties balinimas pirmą kartą 30
Vidinis negyvo danties balinimas pakartotinai 20
Balinimo kapa dantų balinimui namuose 40
Balinimo švirkštas dantų balinimui namuose 20
Alginatinis arba silikoninis dantų atspaudas 15
Apsauginė kapa nuo bruksizmo (dantų griežimo) 60
Tel. + 370 699 05758
Facebook