Kaip elgtis po danties rovimo?

Kaip elgtis po danties rovimo?

Konkrečios rekomendacijos priklauso nuo rovimo pobūdžio ir sudėtingumo, nurodymus individualiai patikslina odontologas. Paprastai laikomasi tokio režimo.

  • Pusvalandį po danties rovimo procedūros palaikomas sukąstas tvarstis.
  • Iš karto, dar klinikoje, pasiūlome pridėti prie veido ties ištraukto danties vieta šaldomąjį kompresą, kad skruostas netintų. Kiek laiko laikyti šaldomąjį kompresą, pataria odontologas.
Kaip elgtis po danties rovimo?
Danties rovimas gali būti įvairaus sudėtingumo, bet visada beskausmis
Kaip elgtis po danties rovimo?
Po danties rovimo uždedamas šaltas kompresas, kad netintų skruostas
  • Pirmąją parą vengti karštų patiekalų ir karštų gėrimų.
  • Pirmąją parą reikėtų rinktis minkštus maisto produktus, kramtyti kita žandikaulio dantų lanko puse.
  • Svarbu nevartoti alkoholio, patariama bent dvi paras nerūkyti.
  • Praėjus parai nuo danties rovimo, jau galima dantis normaliai valyti minkštu dantų šepetėliu ir dantų pasta.
  • Pirmąsias dienas, kol buvusiojo danties vieta jautri ir lengvai pažeidžiama, vengti sunkaus fizinio krūvio, nekelti sunkaus svorio – kad nepradėtų kraujuoti.
  • Jei odontologas nenurodo kitaip, po rovimo negalima naudoti skalavimo skysčio.
  • Jeigu nepaskirta kitaip, pašalinto danties vietą ir visą burnos ertmę rekomenduojame skalauti natūraliu silpnu antibiotiku – dezinfekuojančia ramunėlių arbata arba odontologo paskirtu specialiu skalavimo skysčiu. Atskirais sudėtingesnio danties rovimo atvejais gali būti skiriami antibiotikai.

Priklausomai nuo danties rovimo sudėtingumo ir paciento bei raunamo danties ir žandikaulio kaulo būklės, kurį laiką dar gali būti juntamas maudimas ar silpnas skausmas. Jeigu tai vargina ar sukelia diskomfortą, pacientui gali būti paskirti vaistai.

Tačiau dažniau nustemba net patys pacientai, kokia neskausminga yra danties rovimo procedūra ir kaip lengvai gyja alveolė, laikantis aukščiau išvardintų sąlygų. (Alveolė – buvusiojo danties šaknies vieta žandikaulio kaule). Jei nesusidaro kraujo krešulys, alveolė uždengiama membrana, kurią ypač svarbu išsaugoti. Kitu atveju gali prasidėti alveolės uždegimas alveolitas. Tuomet būtina kuo skubiau kreiptis į dantis išrovusįjį odontologą.

Įprastai jokio didesnio diskomforto, skausmo ar kitų komplikacijų nebūna, išskyrus buvusiojo danties vietoje neįprastą ertmę ir pamąstymus apie prarastojo danties atkūrimą.

Facebook