Danties šaknies kanalų gydymo etapai

Danties šaknies kanalų, arba endodontinis, gydymas, – sudėtingas procesas. Jei danties gedimas įsisenėjęs ir infekcija palietusi žandikaulio kaulą, – gydymo procesas ilgas.

Išgydyto danties geras rezultatas ir jo ilgalaikiškumas priklausys nuo gydančiojo odontologo kvalifikacijos, patirties ir paties paciento gyvenimo būdo bei jo dantų priežiūros.

UAB „Angitia“ atsakingai užtikrina, kad per 90% pacientų išgydyti ir užplombuoti dantys praktiškai nekelia problemų keliolika metų. Išgydyti dantys gali būti plombuojami, protezuojami.

Plomba gali iškristi nebent tuomet, kai su amžiumi keisis dantų sąkandis, – ypač vaikystėje, jaunystėje ir senatvėje, – arba užplombuotu dantimi bus bandoma perkąsti žmogaus dantimis neįkandamus daiktus, pvz., – kaulą, riešuto kevalą, sudžiūvusią kietą duoną ir pan.

Endodontinio, arba danties šaknies kanalų, gydymo etapai

Parengiamasis etapas

  • Burnos ertmės dezinfekavimas, praplovimas.
  • Vietinė nejautra. Dantis gydyti nenuskausminus įmanoma, tačiau ne visada įmanoma gydyti kokybiškai, todėl vietinę nejautrą siūlome vienareikšmiai.

Kokybiškam dantų gydymui svarbi vietinė nejautra, - ir pacientas nejaučia nė mažiausio skausmo, ir odontologas gali dirbti, netrikdomas galimų paciento reakcijų
Stomatologiniu grąžtu nugludinamas danties ertmės paviršius, siekiant palikti kuo didesnį danties kiekį; gręžimo metu siurbtukas siurbia iš burnos seiles

Danties šaknies kanalų valymas, danties ertmių dezinfekavimas

  • Danties šaknies kanalai kruopščiai išvalomi mechaniškai, – pašalinami vidiniai negyvi danties audiniai, – nervo ir kraujagyslių likučiai.
  • Dantų grąžtu tik pragręžiamas paviršius, stengiantis išsaugoti kuo didesnį danties kiekį.
  • Danties ertmė dezinfekuojama šiuolaikinėmis saugiomis priemonėmis.
  • Danties šaknies kanalai užpildomi specialiomis gydančiomis medžiagomis.

Šio etapo metu pašalinama uždegiminė ir praradusi gyvybingumą danties pulpa – minkštasis audinys danties viduje, esantis po kietųjų danties audinių emalio ir dentino sluoksniais, kuriuos prireikus atsargiai pragręžia patyrusi odontologo ranka. Taip pasiekiamas už danties šaknies ribų susiformavęs uždegiminis infekcijos židinys, – laiku nepradėto gydymo rezultatas, galintis pažeisti žandikaulio kaulą.

Aišku, mechaniškai ir chemiškai išvalius ilgai negydytą dantį, net ir prie geriausių norų kartais nuosavo danties lieka mažiau, nei norėtųsi .

Kruopščiai, patikimai ir kokybiškai išvalyti ir dezinfekuoti danties šaknų kanalus ir vidaus ertmę ypatingai svarbu. Nei vienas pacientas pats nepasižiūrės ir neįsivertins, ar tai atliekama kokybiškai, – rezultatai aiškėja tik vėliau, priklausomai nuo gydytojo kvalifikacijos, patirties, atsakomybės, naudojamų dantų gydymo technologijų ir medžiagų.

Hermetiškas kanalų uždarymas, arba plombavimas

Po būtinojo išgydytų dantų išvalymo ir dezinfekavimo UAB „Angitia“ odontologijos klinikos patyrę odontologai preciziškai užplombuoja danties ertmes.

dantų estetinis plombavimas
Koferdamas, - rėmeliuose mėlyna servetėlė, palaikanti sausą burnos ertmę. Plombavimo metu į tarpdančius dedama skaidri tvirta juosta (pincete), kad teisingai atstatyti danties kampą
Užplombavus dantį, poliruojamas jo paviršius ir tiksliai atitaikomas reikiamas danties aukštis

Išgydytus danties šaknies kanalus hermetiškai plombuojame labai patvariomis, ilgalaikėmis, Lietuvoje ir ES sertifikuotomis, higienos normas atitinkančiomis, saugiomis plombavimo medžiagomis. Tokiu būdu išgydyta danties vieta apsaugoma nuo mikroorganizmų plitimo dantyje ir už jo ribų.

Dantis prieš plombavimą su žiedu, kad matytųsi plombos ribos, nes pats dantis natūralių ribų jau neturi
Kokybiškai išgydyti ir užplombuoti dantys gali nekelti rūpesčių keliolika metų

Patyrę UAB „Angitia“ dantų gydymo specialistai atlieka profesionaliai viską, kas įmanoma, kad kiekvienam pacientui kokybiškai ir ilgam išgydytų jo nuosavus dantis, o kokybiško plombavimo dėka išsaugotų natūralią jų išvaizdą – spalvą, dydį ir formą.
Visiems plombuotiems dantims, – priekiniams ir krūminiams, – suteikiame 1-3 metų garantija, priklausomai nuo danties pažeidimo lygio.

Dantų plombos kietinimas helio lempos šviesa – svarbi dantų gydymo ir plombavimo proceso dalis

Dantų plombavimas galimas ir be dantų gydymo. Pvz., nuskelto danties estetinis plombavimas; vos pažeisto karieso danties plombavimas. Abiem atvejais galima užplombuoti dantį vieno apsilankymo pas odontologą metu, jei pacientas atvyksta nelaukęs, kol infekcija išplis giliau. Ilgiau uždelsus, infekcija danties šaknies kanalais patenka į žandikaulio kaulą ir jį rimtai pažeidžia. Tuomet gydymas sudėtingesnis ir ilgiau užtrunka.

Tačiau dantų gydymas be plombavimo neįmanomas, nes išgydytą dantį būtina hermetiškai izoliuoti nuo išorinės aplinkos, kad apsaugoti nuo infekcijos ir kad sėkmingai išgydytas dantis ilgai funkcionuotų tarsi sveikas.