Dantų protezavimo kompensacijos, lizingas

Dantų protezavimo kompensacijos, lizingas

Kad sveiki ir gražūs dantys būtų ne tik svajonėse, dantų protezavimo kompensavimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir protezavimas išsimokėtinai, kuriems kompensacija nepriklausytų, aktualus daugeliui dantis praradusiųjų žmonių.

Dantų protezavimo išlaidų kompensacija iš PSDF skiriama LR įstatymais apibrėžtų grupių pacientams, pasirinkusiems odontologijos klinikas, sudariusias sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK). Kauno odontologijos klinika „Angitia“, sukaupusi nuo 1994 m. vertingą dantų protezavimo patirtį, šią sutartį yra sudariusi.

Kas gali kreiptis dėl dantų protezavimo išlaidų kompensacijos?

  • Senjorai, sulaukę pensinio amžiaus
  • Vaikai iki 18 metų
  • Įstatymais numatyta tvarka pripažinti nedarbingais ar dalinai nedarbingais asmenys
  • Žmonės, kurie buvo gydyti dėl veido, burnos ar žandikaulio onkologinės ligos.
Dantų protezavimo kompensacijos, lizingas

Paminėtina, kad 2019 m. dantų protezavimo paslaugoms kompensuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo skirta 10,2 mln. Eur daugiau nei praėjusiais metais. Teigiama, kad dėl šio sprendimo finansinė našta turėjo palengvėti maždaug dvidešimčiai tūkstančių žmonių.

Paslaugos senjorams ir neįgaliesiems

Dantų protezavimo kompensavimas pensininkams ir neįgaliesiems kiek lankstesnis. Šie asmenys, TLK įtraukti į laukiančiųjų sąrašą, gali protezuoti dantis asmeninėmis lėšomis, dar nesulaukę kompensacijos; kompensacija bus gauta atėjus numatytam protezavimo laikui pagal eilę.

Dantų protezavimo kompensacijos, lizingas

Dantų protezavimui senjorams ir neįgaliesiems nuo 2019 m. pakanka asmens tapatybės dokumento, nebereikia rodyti pensininko ar neįgaliojo pažymėjimo.

Kompensuojama suma priklauso nuo faktinės gydymo kainos, tačiau turi apribojimus, todėl konkrečiu atveju geriausia pasitikrinti Valstybinės ligonių kasos interneto puslapyje. Dažna riba yra 504,81 Eur, tačiau gali būti ir mažesnė arba didesnė, priklausomai nuo amžiaus ir konkrečių dantų problemų.

Kokios yra dantų protezavimo eilės?

Dantų protezavimo eilės galioja visiems, tačiau pirmenybė teikiama vaikams ir pacientams, gydytiems nuo veido ar žandikaulių onkologinių susirgimų. Siekiantiems kompensavimo, reikia pirmiausia kreiptis į polikliniką, kurioje pacientas prisirašęs. Nustačius, kad asmuo turi teisę į kompensaciją, jis įrašomas į eilę ir laukia, kol TLK pateiks pranešimą apie galimybę pasinaudoti paslaugomis.

Dantų protezavimo kompensacijos, lizingas
  • Jei pacientas turi galimybę mokėti savo lėšomis, galima protezuoti dantis anksčiau, nei sulauks eilės; eilės sulaukus, beliks tik gauti kompensaciją.
  • Jei finansinių galimybių mokėti už dantų protezavimą anksčiau, nei prieis eilė, nėra – pacientas laukia eilėje. Tuomet į odontologijos kliniką protezavimui reikia atvykti su dviem pranešimais: 1 – apie įrašymą į eilę, 2 – apie sulauktą eilę.
  • Nuo 2019 m. įsigaliojo dar vienas pokytis – nebeliko buvusio termino, per kurį reikėjo pradėti protezuoti dantis. Šiuo metu pacientas, gavęs pranešimą apie priėjusią dantų protezavimo eilę, turi kreiptis į odontologijos kliniką per 3 (tris) metus. Tai suteikia pacientui daugiau patogumo ir leidžia sklandžiau planuoti laiką.

Pastaruoju metu kompensavimo procedūra supaprastinta, tad palanku šių grupių pacientams ir kainos, ir laiko atžvilgiu. Tai sprendimas, orientuotas į pacientų sveikatą ir finansinę pagalbą. Maloniai prašome pasinaudoti šia teise į kompensaciją odontologijos klinikoje Kaune „Angitia“.

Dantų protezavimo kompensacijos, lizingas

Detalesnė informacija apie dantų protezavimo sąlygas ir eiles pateikiama Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje čia arba straipsnyje. Atvėrus www.vlk.lt, puslapio apačioje bus nurodytos eilės visuose didžiuosiuose miestuose.

Daugiau informacijos www.vlk.lt; el. p. info@vlk.lt; bendrasis tel. (8 5) 232 2222

Ką daryti, jei kompensacija už dantų protezavimą nepriklauso?

Išeitis – dantų protezavimas išsimokėtinai, kaip ir visos kitos odontologijos paslaugos.
Kauno odontologijos klinika „Angitia“ yra sudariusi sutartį ir su „General Financing“ (GF) banku, teikiančiu lizingo paslaugą. Pacientai, pageidaujantys odontologijos paslaugų išsimokėtinai, kreipiasi į „Angitia“ klinikos administratorę. Tuomet reikiama paciento informacija perduodama GF bankui, o bankas informuoja apie lizingo galimybes, sumos dydį ir sąlygas kiekvienu individualiu atveju. Daugiau apie GF banko lizingo sąlygas čia.

Jei paskolos gavėjo pajamos ir pageidaujama lizingo suma neatitiktų GF banko kriterijų – dar ne viskas prarasta: galima kreiptis į „savo“ banką dėl vartojamosios paskolos.

Jeigu Jums aktualus dantų protezavimas Kaune išsimokėtinai, prašome susisiekti su ilgamete odontologijos klinika „Angitia“ el. p. info@angitia.lt arba tel. +370 37 323265; +370 699 05758

Facebook