Žandikaulio kaulo priauginimas

Pradėjus žandikaulio kaului „tirpti“, siūlome šią problemą stabdyti kuo skubiau: jei kaulo dar užtenka, – nedelsiant sriegti dantų implantus.

Jei žandikaulio kaulas sunykęs taip, kad dantų implantų nėra kur įsriegti, – galima trūkstamą kaulo kiekį priauginti dirbtiniu ar natūraliu kaulu arba papildomu kaulo kiekiu pakelti sinuso dugną. Padidinus reikiamą kaulo plotą ir tūrį, tvirtai ir patikimai įsukami dantų implantai.

zandikaulio-kaulo-priauginimas-01

Sunykus ženkliai žandikaulio daliai, prieš danties implantavimą trūkstamoje žandikaulio vietoje priauginamas dirbtinis arba natūralus to paties paciento žandikaulio kaulas, paimtas iš kitos vietos. Žandikaulio kaulo trūkstamo kiekio priauginimas – labai patikimas sprendimas, galimai atkuriantis ne tik žandikaulio, bei ir veido anatominę formą. Tačiau ši procedūra sudėtingesnė ir užtrunka ilgiau, nei įsriegti ilguosius dantų implantus iš karto, t. y. be kaulo priauginimo ir jo gijimo bei priežiūros etapų.

Palaukus, kol sunyks žandikaulio kaulas pan., kaip nuotraukoje, buvusiojo danties vietoje kaulą prieš implantavimą teks priauginti
Dantų vainikėliais apvilkti dantų likučius yra ženkliai paprasčiau ir pigiau, nei priauginti sunykusį kaulą, įtvirtinti danties implantą, ir tik po to atkurti buvusius dantis.

Žandikaulio kaulo priauginimas kaulo pakaitalais

Kaulo pakaitalais, arba dirbtinio kaulo kiekiu, galima atstatyti žandikaulį keliose vietose, kur trūksta kaulo tūrio, ir užpildyti kitus kaulo pažeidimus. Kaulo apimtį didinant kaulo pakaitalais, savaime ištirpstančiomis membranomis uždengiamos dirbtiniu kaulu užpildytos žandikaulio vietos. Dirbtinio kaulo priauginimo operaciją galima atlikti kartu su danties implantavimu arba prieš implantavimą, įvertinus konkrečią paciento būklę ir situaciją. Užpildžius dirbtiniu kaulu nykstančias žandikaulio kaulo vietas, natūralaus kaulo pakaitalas suauga su tikru kaulu, į kurį vėliau įsriegiamas implantas.

Žandikaulio kaulo priauginimas nuosavu kaulu

Nuosavu kaulu priauginamas žandikaulio kaulas tuomet, kai trūksta labai daug kaulo, ir dirbtiniu kaulu išspręsti šios problemos neįmanoma. Paties paciento arba donoro žandikaulio kaulo gabaliukas išimamas iš apatinio žandikaulio arba smakro vietos ir pritvirtinamas trūkstamoje žandikaulio vietoje, kur numatyta implantuoti vieną arba kelis dantis. Operacijos metu pritvirtintas nuosavas arba donoro kaulo gabaliukas suauga su žandikauliu per 4–6 mėnesius ir toje vietoje galima implantuoti dantis.

Sinuso dugno pakėlimo operacija

Prireikus pakelti žandikaulio ataugos aukštį, į sinuso dugną tenka pridėti kaulo. Sinuso dugno pakėlimo operacijos metu suformuojamas reikiamas žandikaulio keteros aukštis, sąlygojantis sėkmingą dantų implantavimą. Sinuso dugne pridėtas kaulas uždengiamas specialiąja apsaugine membrana.

Po sinuso dugno pakėlimo per 6–9 mėnesius į sinusą įdėtas kaulas apauga kraujagyslėmis ir tampa tarsi ten buvęs. Po to sriegiami dantų implantai.

Atskirais atvejais dantų implantai sriegiami sinuso pakėlimo operacijos metu, – taip sutaupoma apie pusmetį ir daugiau laiko. Panašios trukmės reikia suaugti sinuso dugne įtvirtintam kaului su nuosavu kaulu ir danties implantui su žandikaulio kaulu.

Kaulo nykimas prarasto vieno ar kelių dantų vietoje – neišvengiamas ir negrįžtantis procesas, stabdomas tik dantų implantavimu. Jei implantavimui kaulo trūksta, – kaulas priauginamas. Kito pasirinkimo nėra.

Todėl išrovus, – o dar geriau – prieš raunant, – ar kitaip praradus dantis, siūlome atvykti į UAB „Angitia“ odontologijos kliniką kuo skubiau, kol dantų implantus dar galėtume įsriegti į nuosavo žandikaulio kaulą. Tuomet šiomis kaulo priauginimo ir sinuso pakėlimo procedūromis pasinaudoti neteks.