Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas dažnai sukelia pačių susikurtą nepagrįstą stresą tėvams. Šie savo stresą perduoda vaikams, ir ima rastis baimė.

Klinikos „Angitia“ vaikų odontologai primygtinai prašo tėvelių nevartoti žodžio „baimė“ ir nesukelti bereikalingos įtampos, nes klinikoje nėra pagrindo jokioms baimėms.

 

Kokius „namų darbus“ turėtų atlikti tėvai prieš atvesdami vaiką pirmą kartą pas vaikų odontologą?

Vaikų dantų gydymas

Reikėtų, kad mažasis pacientas žinotų, kokiu tikslu vykstama pas odontologą. Juk apžiūra (ir gydymas, jei reikia) – tai dantukų apsauga. Kai vaikas tai supranta, dantukų būklės diagnostika yra kur kas paprastesnė.

  • Nemeluokite, kad vykstate „į disneilendą“
  • Padrąsinkite, kad neskaudės (juk Jūs savo vaikui esate didžiausia „užuovėja“)
  • Pasakykite, kad gydytojas turės suskaičiuoti, kiek yra išdygusių dantukų, – tuomet vaikas nebijos išsižioti
Vaikų odontologai

Odontologijos klinikoje „Angitia“ atliekamos šios  procedūros vaikams:

  • Dantų ligų profilaktika
  • Dantų būklės diagnostika
  • Dantų gydymas, plombavimas
  • Dantų beskausmis rovimas

Vaikų dantų ligų profilaktika

Pirminės profilaktinės apžiūros metu gydytojas odontologas paaiškina vaikučiui ir jo tėveliams, kaip taisyklingai prižiūrėti ir valyti dantukus, supažindina su odontologo įrankiais, atkreipia tėvelių dėmesį į galimą netaisyklingą dantų dygimą bei žandikaulių vystymąsi. Visa tai svarbu, kad būtų galima laiku imtis prevencijos priemonių.

Vaikų dantų būklės diagnostika

Odontologai (kurie privalo būti ir gerais psichologais) vaikų dantų būklės diagnostiką atlieka labai švelniai. „Skaičiuodami“ dantukus mūsų specialistai kruopščiai apžiūri, ar nėra pakitimų, ligų užuomazgų.

Vaikų dantų gydymas, plombavimas

Dažna vaikučių dantukų liga yra ėduonis, arba kariesas. Todėl išdygus pirmiesiems pieniniams vaikų dantukams reikia vaikučius pratinti prie dantų šepetėlio ir formuoti sveikatai palankius įpročius – dantukus valome ryte ir vakare labai kruopščiai.

Dantų ėduonis – dažniausia vaikų dantų gydymo ir plombavimo priežastis

Vaikų dantų ėduonis (kariesas) – tai 21-ojo amžiaus vaikų dantų rykštė.

Geriausia pas odontologą į konsultaciją atvykti, kol dantys sveiki arba pastebėjus nors mažiausias pakitusios dantų spalvos dėmeles ar taškelius ir nelaukti, kol dantų ėduonis bus daugybinis.

Dantų karieso paprasčiau išvengti, nei jį gydyti..

Patikima apsauga – dengimas silantais. Tai atliekama be skausmo, o rezultatas ilgalaikis

Dantų ėduonis

Kartais manoma, kad pieniniai dantys negydomi. Tai mitas. Pieniniai dantys turi būti prižiūrimi lygiai taip pat kaip ir nuolatinai, nes jie turi įtakos nuolatinių dantų dygimui, sąkandžio formavimuisi ir, žinoma, maisto kramtymui (o kartu ir virškinimui).

Vaikų dantų beskausmis rovimas

Pieninių dantų rovimas

Pieniniai dantys pernelyg pažeisti dantų ėduonies? O galbūt jau dygsta nuolatinis dantis, bet pieninis dar nekliba?

Odontologijos klinikoje „Angitia“, atsižvelgus į konkrečią problemą, pieninių dantų rovimas atliekamas atsargiai, be skausmo.

Beskausmis pieninių dantų rovimas gali būti labai reikalingas siekiant užtikrinti tolesnį dantų vystymąsi. O mūsų specialistai patikina, kad mažasis pacientas nejaus skausmo.

Sveiki ar sugedę dantys – tai sveiko arba sergančio viso organizmo būklės atspindys.

Žmogaus organizmas yra nedaloma visuma: sutrikus vienam organui, tarsi grandinine reakcija sutrinka ir kitos organų sistemos, tad pasekmes jaučia visas žmogaus (o juo labiau vaiko) organizmas.

Ar tai būtų plombavimas, ar beskausmis rovimas, ar bet koks kitas taisymas, mūsų odontologai atsakingai vertina kiekvieną situaciją, kad vaiko burnos ertme būtų tinkamai pasirūpinta, o patirtis apsilankius klinikoje būtų kuo geresnė. Juk vaikystėje išugdyti įpročiai ir deramas dėmesys sveikatai – tvirtas tolesnio gyvenimo pamatas.

Kilus klausimų ar norėdami sutarti dėl vizito, susisiekite.