Vaikų dantų ėduonies gydymas

Dažna vaikučių dantukų liga yra ėduonis, arba kariesas. Todėl išdygus pirmiesiems pieniniams vaikų dantukams, siūlome žaidimo forma arba vaikui suprantama kalba supažindinti vaikučius su taisyklinga dantukų priežiūra ir neprižiūrimų dantukų pasekmėmis, – nuo skausmo iki galimo jų praradimo. Tačiau UAB „Angitia“ vaikų odontologai specialistai stengiasi išsaugoti, kiek įmanoma, vaikučių nuolatinius dantukus, juos profesionaliai išgydydami.

Vaikų dantų ėduonies gydymas

Vaikų dantų ėduonis, arba kariesas, – tai 21-ojo amžiaus vaikų dantų rykštė. Todėl savo vaikų sveikatos labui tėvelių prašome skirti reikiamą dėmesį vaikų dantukų priežiūrai ir laiku atvykti su savo mažyliais pas mus į odontologijos kliniką Kaune UAB „Angitia“ parodyti mažylio dantukus konsultacijai. Odontologas patars, kaip tinkamai prižiūrėti vaiko dantukus.

Geriausia pas odontologą konsultacijai atvykti, kol dantys sveiki arba pastebėjus nors mažiausias pakitusios dantų spalvos dėmeles ar taškelius ir nelaukti, kol dantų ėduonis bus daugybinis, – pažeis daugelį dantukų. Dantų karieso paprasčiau išvengti, nei jį gydyti.

Dantų ėduonis
Daugybinis dantų ėduonis, pažeidęs keletą dantų
Į odontologijos kliniką geriau atvykti dar nesulaukus dantukų skausmo
Kai vaikas pasitiki odontologu, jis nejaučia baimės

Siūlome atvykti pas odontologą ne tada, kai vaikučiui pradeda skaudėti dantuką, bet pratinti vaiką palaipsniui, pvz., pradžiai atvykti tik apžiūrai, susipažinti ir pasikalbėti su odontologu.

Vaikų odontologai

Kai odontologas įgauna vaiko pasitikėjimą, – apžiūros metu mažylis nejaučia jokio diskomforto ar baimės.

Sveiki ar sugedę dantys – tai sveiko arba sergančio viso organizmo būklės atspindys.

Žmogaus organizmas yra nedaloma visuma, todėl susirgus vienam organui tarsi grandinine reakcija sutrinka ir kitos organų sistemos, tad pasekmes jaučia visas žmogaus, o juo labiau, – vaiko, – organizmas.

 • Smarkiai pažeistais ėduonies, arba karieso, dantimis vaikas prastai sukramto maistą, todėl tik laiko klausimas, kada sutriks virškinimo sistema
 • Sugedusių dantų infekcija gali plisti po visą organizmą ir pažeisti silpniausius bei jautriausius organus bei jų sistemas. Neužmirškime, kad vaikų organizmas pažeidžiamas labiau nei suaugusiųjų
 • Kuo vėliau kreipiamasi į vaikų odontologą, tuo gydymas bus sudėtingesnis, ilgiau užtruks, ir vaikas patirs daugiau diskomforto
 • Ilgiau trunkantis gydymas, suprantama, daugiau kainuos, tačiau svarbiausia – vaiko sveikata.

Vaikų dantų ėduonies profilaktika

Odontologo konsultacijų metu išgirstas žinias apie vaikų dantukų priežiūrą svarbu taikyti tėveliams praktiškai ir teisingus dantų priežiūros įgūdžius svarbu ugdyti ankstyvoje vaikystėje

 • teisingai valyti dantukus dantų šepetėliu ir siūlu;
 • po kiekvieno valgymo kruopščiai išskalauti burnytę; aiškinti apie tinkamą mitybą, kad
  • dantukų draugai – vaisiai ir daržovės,
  • dantukų priešai – saldumynai ir įvairūs traškučiai, saldūs gėrimai.
vaiku-dantu-eduonies-gydymas-07
 • Mokyti apsaugoti savo dantukus nuo įvairių traumų ir nekramtyti labai kietų daiktų. Vaikai neturėtų įsivaizduoti, kad nuolatiniai dantukai – amžini ir nepažeidžiami.

Pabrėžtina, kad dygstantys nuolatiniai dantys yra mažiau atsparūs rūgščių ir šarmų poveikiui, nei suaugusių žmonių, ir tai padidina dantų ėduonies tikimybę.