Dantų protezavimo kompensavimas | Dantų protezavimas išsimokėtinai

Kad sveiki ir gražūs dantys būtų ne tik svajonėse, dantų protezavimo kompensavimas aktualus daugybei žmonių. Apačioje – atsakymai į dažnai užduodamus klausimus.

Trumpai apie kompensavimą

Kompensacija – su ligonių kasomis (VLK) sudaryta sutartis. Jei nėra finansinių galimybių mokėti už dantų protezavimą, pacientas laukia eilėje.

Į odontologijos kliniką atvyksta su dviem laiškais – 1) pranešimu apie įrašymą į eilę, 2) pranešimu, kad eilė jau atėjo.

Estetinis protezavimas

Puiki žinia – 2019 m. dantų protezavimo paslaugoms kompensuoti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo skirta 10,2 mln. Eur daugiau nei praėjusiais metais. Teigiama, kad dėl šio sprendimo finansinė našta palengvės maždaug dviem dešimtims tūkstančių žmonių.

Dantų protezai

Paslaugos senjorams ir neįgaliesiems

Dantų protezavimo kompensavimas pensininkams ir neįgaliesiems kiek lankstesnis. Šie asmenys, teritorinės ligonių kasos (TLK) įtraukti į laukiančių sąrašą, gali rinktis protezavimą asmeninėmis lėšomis, o vėliau – kreiptis dėl kompensavimo. Kompensacija gaunama atėjus numatytam protezavimo laikui pagal eilę.

Dantų protezavimui pensininkams ir neįgaliesiems –nuo 2019 m. pakanka asmens tapatybės dokumento, nebereikia rodyti pensininko ar neįgaliojo pažymėjimo.

Fiksuoti dantų protezai

Kokios yra dantų protezavimo eilės?

Dantų protezavimo eilės galioja visiems, tačiau pirmenybė teikiama vaikams ir pacientams, gydytiems nuo onkologinės ligos, susijusios su burna, veidu ar žandikauliais. Siekiant kompensavimo reikia įsirašyti į eilę ir laukti, kol TLK pateiks pranešimą apie galimybę pasinaudoti paslaugomis.

Beje, nuo 2019 m. įsigaliojo dar vienas pokytis. Nebeliko laiko termino, per kurį reikia pradėti protezuoti dantis. Tai suteikia daugiau patogumo ir leidžia sklandžiau planuoti laiką, protezavimą atidedant.

Valstybinės ligonių kasos interneto svetainėje pateikiama informacija apie eiles. Žr. čia. Atvėrus šią nuorodą, puslapio apačioje bus nurodytos eilės visuose didžiuosiuose miestuose.

Ką daryti, jei nepriklauso kompensacija už dantų protezavimą?

Išeitis – dantų protezavimas išsimokėtinai.
Odontologijos klinika „Angitia“ yra sudariusi sutartį su finansų įstaiga „General Financing“ (GF). Atvykite pas mus, reikiamą informaciją perduosime GF, o ši finansų įstaiga informuos, kokia suma gali būti skiriama ir kokios būtų sąlygos.

Jei GF nelizinguotų, dar ne viskas prarasta! Tokiu atveju galite kreiptis į savo banką dėl vartojimo kredito.

Jeigu Jums aktualus dantų protezavimas Kaune išsimokėtinai, susisiekite. Itin patogu, mat pacientui praktiškai nereikia niekuo rūpintis. Tai į Jūsų sveikatą ir finansinę gerovę orientuotas sprendimas.

 Valstybinės ligonių kasos kontaktai

El. p. nfo@vlk.lt, bendrasis ligonių kasų tel. (8 5) 232 2222

vlk.lt