Dantų praradimo pasekmės

Nors ir labai patrauklūs šiandien šiuolaikinės odontologijos pasiekimai
ir patyrusiųjų UAB „Angitia“ odontologų naujausiųjų technologijų pritaikymo rezultatai,
tačiau geriausias pasirinkimas, – išsaugoti sveikus arba laiku sutaisytus nuosavus dantis

Danties ar kelių dantų praradimo problemos negalima tapatinti vien tik su dantų kiekio sumažėjimo faktu ir „numoti ranka“, net jei atrodytų, kad vienas ar keli prarasti dantys maisto kramtymo ženkliai neįtakos.

Žmogaus organizmas – vieninga organų ir jų sistemų funkcionuojanti visuma, tarsi iš labai daugelio dalių preciziškai tiksliai veikiantis sudėtingas mechanizmas, tik gyvas.

Ar sudėtingas mechanizmas veiktų tiksliai, pašalinus vieną ar kelias dalis?

Taip ir žmogaus organizme – kiekvienas organas susietas su kitais ir jo netekus, organizme atsiranda destrukcija. Todėl praradus nors vieną dantį, prasideda kiti nepageidaujami žmogaus veido anatomijos ir fiziologijos pokyčiai.

Praradus dantis, atsiranda veido išvaizdos pokyčiai
Praradus dantis, atsiranda veido išvaizdos pokyčiai
 • Pakinta veido bruožai, skruostai tarsi praranda natūralią formą.
 • Susidaro raukšlės apie lūpas, pačios lūpos tarsi sukrenta ir suplonėja; veidas atrodo susenęs.
 • Neaiškiai tariami žodžiai, ypač su priebalsiais, kuriuos tariant liežuvio galiukas turėtų remtis į priekinius viršutinius dantis. Kalbėjimo metu atsiranda tarsi pašaliniai garsai – duslūs trukdžiai.
dantu-praradimo-pasekmes-02
 • Prastėja gyvenimo kokybė, – dingsta plati šypsena, atsiranda bendravimo diskomfortas.
 • Praradus daugiau dantų, prasčiau sukramtomas maistas, o kietesnio maisto apskritai tenka atsisakyti.
 • Nepilnai sukramčius maistą, prasideda virškinimo problemos, o atsisakius kietesnio maisto, mityba tampa nevisavertė, silpninanti žmogaus atsparumą ligoms; savu ruožtu, – nevisavertė mityba, trūkstant vitaminų ir mikroelementų, silpnina ir dantų atsparumą ėduoniui.

Praradus nors vieną dantį, per ilgesnį laiką prasideda žandikaulio kaulo nykimo, arba atrofijos, procesas. Sumažėjęs žandikaulio kaulo kiekis dar labiau sendina veidą, nes akivaizdžiai nutįsta skruostai, ryškiau pagilėja ir pailgėja veido raukšlės. Nusprendus atstatyti veido formą ir išspręsti kitas problemas dantų implantų pagalba, – sunykęs žandikaulio kaulas pasunkina dantų implantavimo procedūrą, nes sumažėjus žandikaulio kaulo tūriui tiesiog nebelieka vietos, kur įsriegti danties implantą. Tuomet būtina žandikaulio kaulą priauginti.

 • Praradus nors vieną dantį, prasideda negrįžtami esminiai negatyvūs kitų dantų ir žandikaulio būklės pokyčiai:
  • Šoniniai dantys, neturėdami į ką atsiremti, krypsta, arba migruoja, į prarasto danties ertmės pusę.
  • Praradus dantį apatiniame žandikaulį, virš likusios ertmės esantis viršutinio žandikaulio dantis, neturėdamas į ką atsiremti, tarsi „pakrenta“ žemyn ir pailgėja kitų dantų atžvilgiu.
  • Šoninių dantų pakrypimas (migravimas) link buvusiojo danties vietoje likusios tuštumos ir dėl to „pailgėjęs“ atitinkamas viršutinis dantis sukelia kitas problemas: viršutinis dantis kramtymo metu spaudžia pakrypusiųjų dantų viršų ir domino principu pagreitina jų praradimą.

Kad nenutiktų išvardintos dantų praradimo problemos, – esami ir būsimi UAB „Angitia“ pacientai visada laukiami šioje ilgametėje patyrusiųjų Kauno odontologų klinikoje.

Dantų migravimas, arba pakrypimas į prarasto danties ertmę; danties išilgėjimas viršutiniame žandikaulyje; nykstantis žandikaulio kaulas
Dantų migravimas, arba pakrypimas į prarasto danties ertmę; danties išilgėjimas viršutiniame žandikaulyje; nykstantis žandikaulio kaulas