Dantų implantacijos trukmė, būdai

Priklausomai nuo danties praradimo būdo, kiek praėjo laiko netekus danties ir kitų individualių aplinkybių, Kauno odontologijos klinikos UAB „Angitia“ odontologai parenka tinkamiausią konkrečiam pacientui dantų implantavimo metodiką.

Momentinis dantų implantavimas

Momentinis dantų implantavimas taikomas tą pačią dieną ištraukus arba kitaip praradus dantį.

Pirmojo apsilankymo Kauno odontologijos klinikoje UAB „Angitia“ metu nuskausminus vietine nejautra, į prarasto danties vietą

  • įsukamas danties implantas,
  • tvirtinamas laikinas dantukas.

Momentinio implantavimo vieno ar kelių dantų esmė – tą pačią dieną praradus dantį arba kelis dantis, – iš odontologo kabineto išeinama su atkurtais dantimis, nors ir laikinais. Tad gyvenimo kokybė visiškai nenukenčia, – galima toliau šypsotis ir tęsti įprastą gyvenimo būdą.

Antrojo apsilankymo pas odontologą metu prie danties implanto pritvirtinamas nuolatinis dantukas tokios pat arba dar gražesnės išvaizdos, nei buvęs. Nes prarasto danties dydis ir forma projektuojama kompiuterinės programos pagalba, tad konkrečiam pacientui parenkamas tinkamiausias danties dydis, ideali spalva ir forma.

Momentinis danties ar kelių dantų implantavimas vyksta labai greitai, palyginus su tradiciniu implantavimu, nes implantai įsukami tą pačią dieną praradus dantis, – visiškai be skausmo, be tinimo, be kraujavimo, be siūlių, be jokio diskomforto. Danties ar kelių dantų implantų įsriegimo pojūtis panašus kaip danties plombavimo metu.

Atraumatinis, arba belopis, dantų implantavimas

Atraumatiniu implantavimo būdu įsriegiami implantai vietoje seniau ištrauktų dantų, tačiau nedaromi jokie pjūviai, tik dantenose suformuojama implanto diametro skylutė, ir į žandikaulio kaulą įsukamas danties implantas. Tuo atraumatinis danties implantavimo būdas skiriasi nuo tradicinio, – kad nėra pjūvių.

Atraumatinis danties implantavimo būdas negali būti įvardijamas momentiniu implantavimu, nes dantys implantuojami būtent seniau ištrauktų vieno ar kelių dantų vietoje.

dantu-implantacijos-trukme-budai-05

Atraumatinis danties implantavimas – labai smulki chirurginė intervencija, atliekama su vietine nejautra, pan., kaip danties rovimas ar plombavimas. Daugiau informacijos apie dantų implantavimo metodiką dantu-implantavimas.info.

Tradicinis dantų implantavimas

Tradicinis dantų implantavimas užtrunka ilgiau ir taikomas tuomet, kai nėra galimybių implantuoti dantis iš karto momentinio implantavimo būdu dėl nesugijusio žandikaulio kaulo.

4 mėn. po implantacijos
Su laikinu dantimi

Pagrindinės kaulo praradimo priežastys:

  • Seniai trauktas dantis, sumažėjęs kaulo tūris, todėl tenka trūkstamą kaulo dalį priauginti ir palaukti, kol sugis.
  • Žandikauliui būtina sugyti po danties ar paties žandikaulio galimos traumos.
  • Neprofesionaliai ištraukus dantį, dažnai pažeidžiama žandikaulio kaulo sienelė.
  • Nuo gendančio danties supūliavus žandikaulio kaului ir uždelsus pasirodyti odontologui, pūlinys gali suardyti dalį žandikaulio kaulo. Visais atvejais prieš implantavimą teks palaukti, kol žandikaulio kaulas visiškai sugis.

Daugiau apie žandikaulio kaulo praradimą.