Danties struktūra, pažeidžiamumas

Kiekvienas turėtų suprasti,
kad nei vienas dantis nemiršta sava mirtimi,
– juos nužudo pats žmogus

Kad ir kaip paradoksaliai nuskambėtų, tačiau pagerėjus pragyvenimo lygiui, prastėja vaikų ir suaugusiųjų dantų būklė, – tokia Kauno odontologijos klinikos UAB „Angitia“ patyrusiųjų specialistų, dirbančiųjų šioje srityje ne mažiau kaip 20 metų, praktinė išvada.

Šiais laikais dėl eilės nepalankių sveikatai aplinkybių praktiškai nerastume žmogaus, nepabuvojusiojo odontologo kabinete, – odontologo kėdės neišvengia nei mažametis vaikas, nei garbaus amžiaus senjoras.

Esminis skirtumas – dėl kokių priežasčių atvykstama į odontologijos kliniką: ar šalinti jau turimas dantų problemas, ar užkirsti joms kelią, t. y. – dantų ligų profilaktikai.

Dantų profilaktinei apžiūrai skiriama mažiau laiko, nei gydymui, protezavimui ar implantavimui. Todėl lieka daugiau išsaugotų dantų, mažiau išlaidų, ir visiškai nepatirtas dantų skausmas.

Dantys yra tvirti, bet pažeidžiami

Kad aiškiau suprasti savo dantų pažeidžiamumą, siūlome susipažinti su danties struktūra.

profilaktine-dantu-apziura-02

Danties struktūra – sudėtingas, tarpusavyje susietas minkštųjų ir kietųjų audinių vientisas darinys. Todėl svarbu įsidėmėti, kad bet kuri pažeista danties vieta nelieka pati savaime lokali, nes pažeistas vietas užvaldo begalė mikroorganizmų, kurie sukelia uždegimą ir infekcija plinta ne tik po visą dantį, bet pasiekia ir žandikaulio kaulą.

Susiformavęs danties uždegiminis pūlingas židinys, – atvejis pavojingas savaime, nes infekcija, patekusi į kraują, gali pažeisti ir kitus organus bei jų sistemas, o ypač – inkstus. Danties Infekcija ypatingai pavojinga, nes ji formuojasi galvos srityje, o galva yra ženkliai svarbesnė žmogaus kūno dalis už bet kurią kitą vietą.

Dantų profilaktinė apžiūra ir tinkama dantų priežiūra laiku užkerta kelią sugedusių dantų problemoms.

Sisteminga profesionali odontologo atliekama dantų profilaktinė apžiūra ir konsultacija, – pati paprasčiausia, trumpiausia, tačiau svarbi ir patikima dantų problemų prevencija už simbolinę kainą.

UAB „Angitia“ specialistai odontologai per ilgametę savo darbo patirtį pastebėjo, kad pacientai, skubantys į mūsų kliniką dėl paties tarsi menkiausio dantų pažeidimo, – sveikus nuosavus dantis išsaugo visą gyvenimą arba nors iki gilios senatvės.

Rezultatas – nepatiria problemų, sukeltų dantų karieso, dantenų uždegimo, dantų akmenų, įvairių infekcijų ir pan.