danties rovimo komplikacijos

Kokios komplikacijos yra galimos išrovus protinį dantį?

Žando tinimas, sunkesnis išsižiojimas. Su šiais simptomais kartu gali pakilti ir aukšta temperatūra. Paprastai šių komplikacijų išvengiama vartojant odontologo nurodytus vaistus. Žando tinimas, sunkesnis išsižiojimas būdingas pašalinus apatinius protinius dantis.

Kraujavimas. Jei po  danties rovimo bėga kraujas, įsidėkite naują tamponą. Jį sukandus reikėtų laikyti 30 minučių, o žando srityje patariama užsidėti maišelį su ledu. Jeigu ir po šių priemonių naudojimo kraujavimas tęstųsi, privalu susisiekti su odontologu.

Lūpos aptirpimas. Jei raunami apatiniai protiniai dantys, judinamos šaknies sąlytis su nervu gali lemti apatinės lūpos nutirpimą. Aktualu žinoti, kad lūpa lieka aptirpusi gana ilgą laiką, gali praeiti ir mėnesis ar daugiau. Tačiau vėliau viskas susitvarko.

Liežuvio aptirpimas. Retais atvejais aptirpsta dalis vienos liežuvio pusės (jei nuskausminant užkliudomas nervas). Liežuvio dalies aptirpimo trukmė tokia pati kaip ir lūpos aptirpimo.

 

Kad išvengtumėte bet kokių komplikacijų po  danties rovimo, svarbu laikytis gydytojo odontologo nurodymų. Aukščiau pateikta informacija yra bendro pobūdžio, kiekvienu atveju specialisto įvardijamas režimas gali vienaip ar kitaip skirtis.

Komplikacijų tikimybė mažiausia, kai specialistas dirba itin kruopščiai ir apgalvotai, žinodamas konkrečią rovimo metodiką, o pacientas laikosi nurodyto režimo, vartoja išrašytus antibiotikus.