Burnos higienos svarba, pasekmės

Po kiekvienos profesionalios burnos higienos
pacientai džiaugiasi komfortu, dantų lengvumu ir švaros pojūčiu burnoje

Burnos higiena, – dantų akmenų bei kietųjų apnašų valymas yra patikima ir nebrangi rimtų dantų gedimų bei jų pasekmių, – prarastų savų dantų, protezų ir dantų implantų, – prevencija ir nuosavų sveikų dantų išlikimo garantija.

Burnos higieną galima įvardinti ir kaip profilaktinę apžiūrą, nes skaleris, pašalindamas dantų akmenis ir apnašas iš pačių mažiausiųjų tarpdančių ar dantų griovelių, atveria ir vos įžiūrimas, dar neskausmingas, karieso, arba dantų ėduonies, pažeistas vietas.

Kol kariesas dar nepasiekęs minkštųjų danties audinių, pažeistą vietą dažnai galima plombuoti vieno apsilankymo metu.

burnos-higienos-svarba-pasekmes-01

Užmirštą burnos higieną primena šios pasekmės

Dantų ėduonis, arba kariesas

Prasta burnos higiena ir nevalomos dantų apnašos – puiki terpė įsikurti mikroorganizmams, netrukdomai užsiimantiems kenkėjiška savo veikla, – dantų emalės ardymu, kuris vadinamas dantų ėduonimi, arba kariesu.

Ilgiau negydomas kariesas suardo gilesnius danties sluoksnius, pasiekia vidinę jo dalį – pulpą, ir gali plisti danties šaknies kanalais gilyn, kol pažeis žandikaulio kaulą.

Šis uždegiminis procesas gali vystytis ir plisti labai greitai, tad „kantriems ir ištvermingiems“ galimiems pacientams siūlome ne „kaip nors“ numalšinti skausmą, bet atvykti į odontologijos kliniką nedelsiant.

Kol dar yra tikimybė dantį išgydyti ir išsaugoti. Tai ženkliai palankesnis pasirinkimas, nei palaukti, kol dantis taps nepagydomu, jį išrauti, ir pakeisti dantų protezais arba implantais.

Dantukas, nepatyręs savalaikės burnos higienos ir gydymo
Dantukas, nepatyręs savalaikės burnos higienos ir gydymo

Dantenų uždegimas, gingivitas

Dantenų uždegimas, arba dažniausia periodonto forma bakterinis gingivitas – kita netinkamai prižiūrimų dantų pasekmė. Dantų apnašų, maisto likučių, seilių ir gleivių mišinys mikroorganizmų veiklos pagalba paverčiamas į kietus darinius – dantų akmenis. Ilgiau nevalomi dantų akmenys formuojasi ne tik dantų paviršiuje virš dantenų, bet ir po dantenomis.

Dantenų kraujavimas gali būti dantenų uždegimo dėl susikaupusiųjų po dantenomis akmenų požymis. Nevalomi akmenys reiškia dantų praradimą.

Uždelsus dar ilgiau, – tik laiko klausimas, kada prasidės dantenų uždegimas, arba bakterinis gingivitas, – rimtas signalas kuo skubiau parodyti dantis odontologui, jei nenorite jų netekti.

Paminėtina, kad ne visos odontologijos klinikos turi įrangą, valančią dantų akmenis iš po dantenų. Ši problema ypač jautri mažesnių miestelių arba kaimų gyventojams ir reiškia, kad neatvykus pas odontologą, valantįjį dantų akmenis iš po dantenų, – dantų neliks.

Todėl siūlome visada įsitikinti, ar odontologas-burnos higienistas turi reikiamą įrangą valyti dantų akmenims iš po dantenų. UAB „Angitia“ turi visą reikiamą profesionalios higienos įrangą, tad laukiame Jūsų su visomis galimomis dantų problemomis.

Kad nevalomi dantų akmenys gali pasiekti ne tik dantų paviršius po dantenomis, bet ir dantų šaknis, ir šalinami operacijos būdu, atvertus dantenas, – dar ne pats blogiausias uždelstos burnos higienos rezultatas

Sveikas dantis. Sveikas, švarus, be apnašų ir be akmenų dantis, sveikos dantenos, – idealios dantų priežiūros ir profesionalios burnos higienos rezultatas

Periodontitas. Kietosios dantų apnašos virš dantenų ir po jomis sukelia uždegimą, tarp dantų ir dantenų atsiranda tarpai – „dantų kišenės“; dantis tampa paslankus ir jo nelieka.

Nepalyginamai blogiau, kad, prasidėjus dantenų uždegimui ir susidarius ties dantimis dantenų „kišenėms“, atsipalaidavusiųjų dantų dažnai neįmanoma įtvirtinti, ir dantys krenta masiškai vienas po kito domino principu: likęs dantis ties buvusiuoju, neatlaikydamas kramtymo krūvio, pasvyra į buvusiojo tuščią pusę ir kramtymo metu dar paspaustas jau ne iš viršaus, bet iš šono, sėkmingai linksta toliau, kol iškrenta.