Burnos higienos procedūra

Burnos higienos tikslas

Norint užkirsti kelią dantų ir dantenų ligoms, būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kurios tikslas:

 • pašalinti minkštąsias dantų apnašas;
 • pašalinti kietąsias dantų apnašas, arba dantų akmenis ne tik nuo dantų paviršiaus, bet ir iš po dantenų;
 • stabdyti dantų ėduonies, arba karieso, dantenų ir periodonto ligų atsiradimą;
 • atgaivinti burnos ertmę.
 • padidinti dantų paviršiaus atsparumą vaisių, uogų, daržovių bei gėrimų spalvotiems pigmentams.

Burnos higienos procedūra

Kauno odontologijos klinikoje UAB „Angitia“ burnos higienos paslaugą profesionaliai atlieka patyrę savo srities specialistai.

 • Dantų akmenys šalinami ultragarsiniu skaleriu
 • Minkštosios dantų apnašos šalinamos naujausiu metodu „Air Flow” sistema. Tai puikus ir neskausmingas būdas nuvalyti tabako, kavos bei arbatos apnašas. „Air Flow” metodika, – tai stipri oro, vandens ir sodos miltelių srovė, greitai nuvalanti susikaupusį dantų apnašų sluoksnį net ir sunkiai prieinamose vietose
 • Kietuosius dantų audinius sustipriname fluoro preparatais
 • Atliekamos dantų kaklelių nujautrinimo procedūros
 • Dantų valymo ir burnos ertmės higienos būklės kontrolė
 • Parenkamos individualios burnos ertmės higienos priemonės
 • Paaiškinami burnos ertmės ir dantų priežiūros tinkami būdai
 • Nustatoma ankstyvoji bei grįžtamoji dantų ėduonies stadija
burnos-higiena

Po burnos higienos dantys poliruojami, ir jų paviršius padengiamas specialiomis medžiagomis, kad ilgiau neįsigertų maisto ar gėrimų dažantieji pigmentai.

Burnos higienos konsultacijų ir procedūrų kiekis

Profesionalios burnos higienos procedūros atliekamos vieno ar kelių vizitų metu. Burnos higiena standartiškai geriausia pasirūpinti du kartus per metus, ir nuolatinė dantų priežiūra padės išvengti odontologinių ligų sukeltų problemų.

UAB „Angitia“ burnos higienistas po pirmosios burnos higienos procedūros siūlo apsilankyti antrą kartą po pusės metų, – kad nustatytų individualų lankymosi pas higienistą laikotarpį. Nes kiekvieno paciento dantų akmenys susiformuoja skirtingais tempais, kuriuos įtakoja gyvenimo būdas, mityba, dantų priežiūros kokybė, paveldėtas dantų atsparumas aplinkos poveikiams ir pan.

Po burnos higienos procedūros tą dieną rekomenduojama nevalgyti dažančiojo maisto, pvz., burokėlių patiekalų, mėlynių uogų ir negerti dažančiųjų gėrimų, pvz., raudonojo vyno, juodos kavos, juodos arbatos ir pan.

Vaikų burnos higiena

A003-01

Vaikams pas burnos ertmės higienistą rekomenduojame apsilankyti maždaug apie 6 -uosius amžiaus metus, o vaikų odontologui parodyti vaiko burnytę siūlome išdygus pirmiesiems dantukams.

Burnos higienistas tėveliams paaiškins, kaip prižiūrėti dygstančius ir išdygusius pieninius vaiko dantukus ir padės suformuoti Jūsų atžaloms gerus burnos ir dantų priežiūros įgūdžius. Vaikų odontologas suprantama vaikui kalba paaiškins ir parodys, kaip teisingai valomi dantukai; patars, kokios labiausiai tiktų dantų priežiūros priemonės konkretaus vaiko dantims ir pan.

Visų kartų pacientams padedame išsiugdyti bei tobulinti teisingus dantų priežiūros įgūdžius ir įgyvendinti labai paprastą tiesą: sveikatos profilaktika kainuos mažiau lėšų ir laiko, nei ligos gydymas. Netinkamai prižiūrimi dantys irgi serga. Dažnai pavojingai ir stipriai, o kartais – ir nesugydomai.

Ankstyvoje vaikystėje išugdyti teisingi dantukų priežiūros įgūdžiai – svarbi suaugusiojo sveikų dantų sąlyga.