Dantų kanalų (endodontinis) gydymas

Dantys irgi serga.
Dažnai pavojingai ir stipriai.

Laiku pasirūpinti savo dantimis, kaip ir bet kuria kūno dalimi, – natūralu, suprantama ir įprasta. Deja, „užsiėmus viskuo, išskyrus gyvenimą“, ne visada pavyksta prisiminti save ir savo dantų būklę. O kai dantys jau primena apie save patys – gelbsti Kauno odontologijos (stomatologijos) klinika „Angitia“, nuo 1994 m. sukaupusi kokybiško endodontinio gydymo ir pergydymo patirtį.

Profesionalus, preciziškas endodontinis, arba dantų šaknų kanalų, gydymas – puiki galimybė išsaugoti savo dantis. O geriausią rezultatą lemia savalaikė pagalba ir kvalifikuotas bei atsakingas patyrusiojo „Angitia“ endodontologo darbas, kurį Jums garantuojame.

Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Ilgametė endodontologė Kaune Jolita Grigaitienė darbo metu. Nuotrauka iš „Angitia“ archyvo, 2018-04-25

Endodontinis dantų gydymas suvokiamas kaip „vidinis“. Tai reiškia suardytus kietuosius danties audinius – emalį bei dentiną, ir teks:

  • kruopščiai gydyti danties vidų,
  • užkirsti kelią infekcijai,
  • išsaugoti danties gyvybingumą,
  • atkurti identišką danties vainikėlį.

Kokybiškas dantų šaknų kanalų, arba endodontinis, gydymas yra išskirtinės svarbos paslauga, padedanti išsaugoti nuosavus dantis. Sukaupę ilgametę patirtį odontologijos klinikos „Angitia“ dantų šaknų kanalų gydytojai endodontologai atsakingai įvertina kiekvieno paciento dantų būklę, pasiūlo tinkamiausią individualaus gydymo planą ir maksimaliai įmanomai išsaugo pačius mažiausius dantų likučius, tinkamus apvilkti estetišku ir patvariu danties vainikėliu.

Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Danties gyvybingumo nustatymas
Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Saugus ir patikimas danties šaknies kanalo ilgio nustatymas Apex lokatoriumi

Endodontinio gydymo procedūros yra labai atsakingos, dažnai reikalaujančios papildomos įrangos, žinių ir patirties. Todėl svarbu atidžiai pasirinkti dantų gydytoją endodontologą.

Kada reikalingas endodontinis gydymas?

Endodontinis, arba dantų šaknų kanalų, gydymas reikalingas, jeigu jaučiami šie simptomai:

  • Danties skausmas kramtymo metu arba sukandus dantis
  • Danties jautrumas karštam arba šaltam maistui
  • Danties maudimas nakties metu
  • Pakitusi danties spalva
  • Patinusios, paraudusios dantenos

Danties infekcijos simptomai gali būti ir nestiprūs, todėl kilus įtarimui geriau nerizikuoti savo sveikata ir apsilankyti pas odontologą.

Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Sulaukus tokio vaizdo, sugydyti dantį dar galima, tačiau plomba jau nepadėtų
Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Sugydyto danties likučio trūkstama dalis atkurta užklotu

Kodėl taip atsitiko man? Galimos priežastys:

  • Anksčiau dantis buvo netinkamai sugydytas
  • Dantų traumų, paviršiaus įtrūkimų pasekmė
  • Dantis pažeidė ilgai nestabdomas dantų ėduonis (kariesas)

Svarbiausi endodontinio gydymo tikslai –visam laikui sustabdyti infekciją ir išsaugoti gyvybingus dantis. Jei dėl danties gydymo kreiptasi pernelyg vėlai arba danties šaknų kanalai buvo dažnai pergydomi, ir pas mus atvykstama jau su negyvybingu dantimi, stengiamės išsaugoti nors danties šaknį ir danties vainikėlio dalį, tinkančią protezavimui.

Kaip vyksta dantų šaknų kanalų gydymas?

Dantų šaknų kanalų , arba endodontinis, gydymas – sudėtingas ir atsakingas procesas. Jei danties gedimas įsisenėjęs ir infekcija palietusi žandikaulio kaulą – gydymas ilgas. Sugydyto danties geras rezultatas ir jo trukmė priklauso nuo gydančiojo odontologo kvalifikacijos, patirties ir paties paciento gyvenimo būdo bei dantų priežiūros.

Odontologijos klinikoje „Angitia“ dantų šaknų kanalai dažniausiai sugydomi 3-jų (trijų) apsilankymų metu šiais etapais:

  1. Išvalomi danties šaknų kanalai, uždedami vaistai
  2. Vėl valomi danties šaknų kanalai ir keičiami vaistai
  3. Kanalai plombuojami specialia medžiaga gutaperča

Sugydžius dantų šaknų kanalus, likusi vainikėlio dalis dažniausiai sutvirtinama dirbtiniu protezu. Jei pradedama gydyti su pakankamu vainikėlio kiekiu, jo dydis ir forma atkuriama plombavimu.

Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Dantų kanalų gydymas – neišvengiama procedūra, siekiant išsaugoti pažeistus infekcijos dantis

Skaitmeninės rentgeno nuotraukos pagalba tiksliai diagnozavus danties būklę, sudaromas individualus danties šaknies kanalų ir pulpos gydymo planas. Tačiau kiekviename endodontinio gydymo etape atliekamos šios pagrindinės procedūros:

Parengiamasis etapas

  • Burnos ertmės dezinfekavimas, praplovimas.
  • Vietinė nejautra. Dantis gydyti nenuskausminus įmanoma, tačiau neįmanoma gydyti kokybiškai, todėl vietinę nejautrą siūlome vienareikšmiai. Kai pacientas nejaučia nė mažiausio skausmo, odontologas gali kokybiškai dirbti, netrikdomas galimų paciento reakcijų.
Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Vietinė nejautra – lyg uodo įgėlimas, o viso dantų gydymo metu nejaučiama jokio skausmo
Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Esant gausiam seilėtekiui,gydomi dantys atskiriami specialiu žiedu ir koferdamu
  • Gydomi dantys pagal situaciją atskiriami specialiu žiedu, kad gydymo metu nebūtų liečiami kiti dantys. Burnos ertmė, esant gausiam seilėtekiui, išklojama specialia drėgmę sugeriančia servetėle

Danties ertmių ir šaknų kanalų valymas, dezinfekavimas, formavimas

  • Dantų grąžtu pragręžiamas paviršius, stengiantis išsaugoti kuo didesnį danties kiekį ir atveriami danties šaknies kanalai. Taip pasiekiamas už danties šaknies ribų susiformavęs uždegiminis infekcijos židinys – laiku nepradėto gydymo rezultatas, galintis pažeisti žandikaulio kaulą.
Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Pragręžtas danties vainikėlis ir atverti danties šaknies kanalai
Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Danties šaknies kanalai išvalomi ir formuojami endodontiniais failais („adatomis“)
  • Pulpos ir dantų šaknų kanalų valymas, Pašalinama uždegiminė arba nekrozavusi (praradusi gyvybingumą) danties pulpa – negyvi minkštieji audiniai, esantys danties viduje. Tai nervo ir kraujagyslių likučiai, esantys po kietųjų danties audinių emalio ir dentino sluoksniais, atsargiai pragręžtais patyrusio odontologo ranka. Pulpa ir danties šaknies kanalai kruopščiai išvalomi mechaniškai ir chemiškai, uždėjus devitalizuojančią pastą, skirtą neutralizuoti pažeisto danties nervo gyvybingumą.
  • Endodontiniais failais („adatomis“) išvalomi ir formuojami danties šaknies kanalai.
  • Danties ertmė ir šaknų kanalai dezinfekuojami šiuolaikinėmis saugiomis priemonėmis arba FotoSan lempa, efektyviai sunaikinančia bakterijas per 10-30 sek.

Hermetiškas kanalų uždarymas (plombavimas gutaperča)

Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Skirtingų dydžių gutaperča „lazdelės“, o virš jų – dantų šaknų kanalų valymo endodontiniai failai, dar vadinami adatomis, ir 4 gutaperča „lazdelės“

Sugydytus danties šaknies kanalus bei kitas ertmes hermetiškai užpildome gutaperča – specialia, patvaria, ilgalaike, Lietuvoje ir ES sertifikuota, higienos normas atitinkančia, saugia ir gydančia elastinga plombine medžiaga. Į sugydytą danties šaknies kanalą įstumiamos ir pritrombuojamos skirtingų dydžių miniatiūrinės „lazdelės“ su gutaperča, o jų perteklius nukaitinamas specialiu įrankiu. Tokiu būdu sugydyta danties vieta apsaugoma nuo mikroorganizmų plitimo dantyje ir danties šaknies kanalais už jo ribų link žandikaulio kaulo.

Kruopščiai, patikimai ir kokybiškai išvalyti bei dezinfekuoti danties šaknų kanalus bei vidaus ertmę ir hermetiškai užplombuoti juos gutaperča yra ypatingai svarbu. Nė vienas pacientas pats nepasižiūrės ir neįsivertins, ar atlikta kokybiškai. Endodontinio gydymo rezultatai aiškėja vėliau, priklausomai nuo gydytojo kvalifikacijos, patirties, atsakomybės, naudojamų dantų gydymo technologijų ir medžiagų.

Danties vainikėlio atkūrimas, protezavimas

Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Sugydyto danties likučiai sutvirtinti stiklo pluošto kaiščiais prieš protezavimą
Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Dantis nušlifuotas ir suformuotas pagrindas protezavimui

Sugydžius dantų šaknų kanalus, danties likučiai dažniausiai atkuriami ir sutvirtinami dirbtiniu danties vainikėliu. Priklausomai nuo trūkstamo nuosavo danties vainikėlio kiekio, gali būti naudojamos pagalbinės dantų protezavimo priemonės: stiklo pluošto kaiščiai, įklotai, užklotai. Jeigu danties šaknų dar nepasiekė infekcija, ir reikėjo sugydyti bei užpildyti plombine medžiaga tik pulpą (danties minkštuosius audinius), ir danties ėduonis suardė tik nedidelį kiekį vainikėlio, dantį galima plombuoti.

Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Dantis po endodontinio gydymo apvilktas pricementuotu vainikėliu

Labai svarbu tinkamai dantis išgydyti ir karūnėles hermetiškai pricementuoti, kad pro tarpelius tarp dantenų ir karūnėlių nepatektų mikrobai, nes dantų likučiai pradės gesti. Tuomet būtina dantų vainikėlius nuimti, dantį išgydyti ir apvilkti nauja karūnėle.

Kokybiškai sugydyti ir tinkamai prižiūrimi dantys gali kramtyti maistą ir funkcionuoti po keliolika metų.

Dantų pergydymas ir perplombavimas

Jei dantis išgydytas nekokybiškai, jame išlikę mikroorganizmai suaktyvina veiklą, ir tenka dantį pergydyti. Realybė tokia, kad dėl eilės priežasčių įvairių paslaugų kokybė yra taip pat įvairi, tad ne išimtis ir odontologijos sritis, ir ypač atsakinga paslauga – endodontinis gydymas. Kokybišką dantų šaknų kanalų gydymą garantuoja tik aukštos kokybės šiuolaikinės odontologinės medžiagos bei technologijos ir gydančiojo odontologo kvalifikacija bei patirtis.

Odontologijos klinika „Angitia“, sukaupusi endodontinio, arba dantų šaknų ir jų kanalų sėkmingo gydymo vertingą patirtį nuo pat klinikos įkūrimo Kaune 1994 m., dirba tik su labai aukštos kokybės šiuolaikinėmis gydymo bei plombavimo medžiagomis. Todėl „Angitia“ odontologijos klinikoje dantų šaknų kanalai ne tik kokybiškai sugydomi, bet prireikus ir pergydomi dantys pacientų, seniau gydytų kitose klinikose.

Dantų kanalų (endodontinis) gydymas

Jei kuris nors odontologas linkęs dažnai pergydyti tą patį Jūsų dantį – rimtas signalas nelaukti, kol danties neliks. Kiekvieną kartą pergydant iš naujo, dantį tenka pagręžti, kol ilgainiui gydomo danties lieka labai nedaug. Tokiu atveju prašome atvykti į Kauno odontologijos kliniką „Angitia“, ir dantų problemos baigsis.

Kodėl tikslinga rinktis odontologijos klinikos „Angitia“ specialistus?

  • Dantų šaknų kanalų gydymas – viena pagrindinių klinikos paslaugų, sėkmingai atliekamų nuo UAB „Angitia“ įkūrimo 1994 m. Nuo to laiko sukaupta vertinga patirtis garantuoja aukštą paslaugos kokybę.
  • Naudojame modernias rentgeno technologijas, jų tarpe – tomografinių 3D ir panoraminių nuotraukų skaitmeninį rentgeno aparatą X-MIND TRIUM ir identifikuojame net sunkiau pastebimus pažeidimus. Šių skaitmeninių technologijų dėka galima padidinti bet kurią probleminę danties ar žandikaulio kaulo vietą. Dantų šaknų kanalų arba pulpos infekcijos gydymui prireikus naudojame FotoSan lempą, kurios šviesa sunaikina bakterijas per 10–30 sek.
  • Visais atvejais seniai gydytų dantų šaknų kanalai pergydomi, tarp jų – ir kitų klinikų pacientams
  • Ištaisome dantų traumų pasekmes
  • Kompetentingai įvertiname kiekvieno paciento dantų būklę, pasiūlome tinkamiausią individualų gydymą, atsakome į visus Jums rūpimus odontologinius klausimus.
  • Sugydyti, apvilkti vainikėliu ir tinkamai prižiūrimi dantys lyg nuosavi visaverčiai dažniausiai tarnauja po keliolika ir daugiau metų.
Dantų kanalų (endodontinis) gydymas
Dantų gydytoja J. Grigaitienė – patyrusi endodontologė Kaune „Angitia“ klinikoje darbo metu, 2020-11-20

Kauno odontologijos klinikos „Angitia“ nuo 1994 m. reali patirtis tokia, kad per 90% pacientų sugydyti ir užplombuoti arba apvilkti protezuoti dantys praktiškai nekelia problemų keliolika ir daugiau metų, dažnai ženkliai pralenkdami ne tik garantinį laikotarpį, bet ir numatytą statistinę trukmę. (Pvz., jau įsitikinta, kad kai kurių pacientų sugydytas dantis su protezuotu vainikėliu atitarnauja daugiau nei 20 metų, ir tokias trukmes galima laikyti rekordinėmis).

Kuriems pacientams sugydyti ir protezuoti dantys vėliau, nei prieš 20 metų, tikimės, kad šio rezultato ne mažesnė trukmė dar prieš akis. Nes „Angitia“ klinikoje sparčiai taikomos nuolat tobulėjančios technologijos ir šiuolaikinės medžiagos. Visais atvejais endodontinis, arba dantų šaknų kanalų gydymas – tai būdas išsaugoti pažeistus infekcijos dantis. Juo labiau, kad ir dantų kanalų gydymo kaina yra ženkliai mažesnė nei prarastų dantų atkūrimo kaina.

Patyrę Kauno odontologijos (stomatologijos) klinikos „Angitia“ dantų gydymo specialistai atlieka profesionaliai viską, kas įmanoma, kad kiekvienas pacientas kuo ilgiau naudotųsi ir džiaugtųsi sugydytais dantimis ir atkurtų vainikėlių natūralia išvaizda – spalva, dydžiu, forma.

Dantų šaknų kanalų gydymo kaina

Paslaugos pavadinimas Kaina EUR
Vietinė nejautra 5
Endodontinės ertmės suformavimas dantyje 5
Danties kanalo ilgio pasiekimas 10
Kanalo paruošimas gydymui 30
Vieno kanalo gydymas pulpito atveju 30
Vieno kanalo gydymas periodontito atveju 35
Vieno kanalo plombavimas gutaperča nuo 35
Pulpos kameros uždengimas biokeraminėmis medžiagomis 50
Vieno kanalo plombavimas nuo 35
Vieno kanalo seno užpildo išėmimas nuo 40
Svetimkūnio išėmimas iš kanalo nuo 40
Kalcio pastos įvedimas į vieną danties šaknies kanalą 10
Kalcio pastos išėmimas iš vieno danties kanalo 5
Vienos šaknies paruošimas įklotui 25
Devitalizuojančios pastos uždėjimas 20
Koferdamas 5
Tel. + 370 699 05758
Facebook